Výkonná moc

Výkonná moc https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/3469/bmid_vykonna-moc-CR5-3469.png 4 73 10

Mitch Rapp série

Došlo k odhalení pravé totožnosti Mitche Rappa. Poté, co vedl skupinu vojáků hluboko do Iráku, aby zabránil Saddámu Husajnovi ve vývoji jaderné zbraně, ho prezident veřejně pochválil jako nejdůležitější osobu v boji proti terorismu. Po letech strávených v utajení a mimo světla reflektorů teď Rapp žije na výsluní, oslavován celým národem, a stal se tak snadným terčem prakticky pro každého teroristu od Jakarty po Londýn.... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , BB art

Executive Power , 2003

Rihatama
06.12.2023 4 z 5

Vince Flynn opětovně vysílá svého hrdinu Mitche Rappa do smrtícího izraelsko-palestinského soukolí; tahle část blízkovýchodní zahraniční politiky USA Flynna vůbec hodně zajímá. Možná se příště pustí čínským nebo indickým směrem :-). O napětí a zvraty však není v amerických vztazích nouze ani ve vztahu k ostatním zemím světa, vč. evropských (odposlechy aj.). Vince Flynn ve Výkonné moci, která v jeho pojetí společně s diplomatickým personálem, zpravidla stojí v cestě rychlého a úspěšného (rozuměj silového) vyřešení bezpečnostních problémů Ameriky a světa, nechává na scénu vstoupit OSN, její rezoluce, a řekněme bílé evropské koně Palestinců. S určitým povědomím o problematice se nemohu ubránit dojmu přeceňování významu rezolucí OSN, byť autor správně rozlišil, kdo na čí straně stojí, když se v příběhu vrší mrtvoly a oběti atentátů. Zápletka je to nicméně poměrně věrohodná. Mitch Rapp v každém případě nezklamal a Flynn dokonce projevil v této části vítaný smysl pro humor, když nechá Rappa dostihnout lehce úsměvnými důsledky jeho činů.

Luigi1
03.11.2023 4 z 5

Moc dobře jsem si počet

TeaPeter
11.03.2023 3 z 5

Romantická linka se celkem srovnala, jen Rapp si to uvědomil až poté, co se mu dostavily sedací obtíže. Vůbec jsem z něj měl tentokrát pocit, jakoby se u něj projevoval syndrom Petra Pana. Když se na to dívám z odstupu, tak vlastně mezi Benem a Rappem moc rozdíl není - pravidla ani pro jednoho moc nejsou, jen se ukazuje, že jedna strana oceánu je zřejmě správnější.

Merlin_CZ
28.07.2022 5 z 5

šestá kniha série Mitch Rapp se čte výborně, tentokrát jsem ji zhltl opravdu skoro na posezení, výborně napsané, žádné hluché místa, akce, špioni a napětí - prostě ideál pro někoho kdo má tenhle styl rád.

BlackBlade
30.06.2019 4 z 5

Rozhodně doporučuji číst knihy popořadě, jinak Vám uniknou jemné detaily a dějová linka, která jde skrz díly do dalších.
I když je to už šestý díl s agentem Mitchem Rappem, opět má dobrý spád, nápad a rozuzlení. Už se těším na další díl :)

ferenc_had
22.02.2018 5 z 5

Stejně jako v předchozích knihách s Mitchem Rappem jsem si knihu skvěle užil a již se těším na další díl.

hnusák
01.09.2017 5 z 5

Rapp zraje jako víno :-), ne, fakt se tato kniha dobře čte a vždy jsem si u ní odpočinul, naprostý relax.

Foks
06.06.2013 5 z 5

Moje první kniha s Rappem. Osudová... :-) Teď už mám všechny.

iqtiqe
29.08.2012 4 z 5

Stále kvalita, na jednu stranu ubylo trochu romantiky, ale taky přibylo politiky na úkor akce.

Jack Bauer
19.11.2011 5 z 5

Mitch Rapp je skvělá románová postava. Flynn dokáže tak mistrně a poutavě napsat thriller z politického prostředí, že i když politiku nemusíte, tak román vás hned vtáhne do děje a knihu neodložíte, dokud ji nepřečtete.

politika konspirace špionáž Izrael Blízký a Střední východ Palestina

Vince Flynn