BlackBlade BlackBlade komentáře u knih

Kladivo na čarodějnice Kladivo na čarodějnice Václav Kaplický

Je mi úplně úzko, když si vzpomenu na tento příběh, který je založen na reálných a historicky zdokumentovaných událostech, které se staly v okolí Šumperku. Skvělá kniha a skvělý film, to se musí nechat. Doporučuji, za mě rozhodně 5/5

12.07.2018 5 z 5

Bez slitování Bez slitování David Morrell

Za mě nuda a až moc předvídatelný děj.

29.06.2018 1 z 5

Dlouho jsme se neviděli Dlouho jsme se neviděli Ed McBain

Jak je v knize popsáno, úplně mě mrazí z toho, že by někdo mohl zavraždit slepce. Vždyť je to, jako kdyby někdo zabil nemluvně.
Detektivní příběh 87. policejního okrsku má svižné tempo a dobře se to četlo (u mě opět poslouchalo jako audiokniha při běhání).

29.06.2018 4 z 5

Dolores Dolores Stephen King

Posloucháno jako audiokniha (opravdu perfektně a profesionálně načteno Helgou Čočkovou - doporučuji).
Zajímavý formát knihy, který je v podstatě monologem hlavní hrdinky Dolores u policejního výslechu, ze kterého se dozvídáme její příběh.
Minimum hororových prvků dodává knize na dramatičnosti, ale jsou zde i prvky, které S. King použil i v jiných románech (např. vnitřní "třetí oko").

29.06.2018 4 z 5

Mráz přichází z Hradu Mráz přichází z Hradu Michal Viewegh

Lehké čtivo s těžkou tematikou. Kdo četl od Kmenty přepisy odposlechů v knihách Kmotr Mrázek (a další), tak se této knize, často čtenáři popisované jako bulvár, odpad či brak, zase tak smát nebude. Opravdu mě mrazí, jaká špína a korupce je v české vládě a mrzí mě, že si to řada jiných čtenářů neumí (nebo raději nechce) ani představit, že by jen část příběhu mohla být pravdou.

29.06.2018 3 z 5

Kobra Kobra Frederick Forsyth

Pečlivě rozebraný celosvětový problém s kokainem. Je smutné, že k řešení musí přijít spisovatel a vlády mocných zemí se k ničemu podobnému nemají.
Souhlasím, že F.F. napsal lepší knihy, ale za svým hodnocením 4/5 si stojím ;)

11.05.2018 4 z 5

Přiznání Alana Turinga Přiznání Alana Turinga David Lagercrantz

Kniha je dost o ničem. Jde o doplňující informace, které jsou obsaženy ve filmu Enigma (s vynikajícím B. Cumberbatchem v hlavní roli), ale nic nového nebo zajímavého nepřináší. Příběh v knize o detektivovi, který po smrti A. Turinga krůček po krůčku objevuje, kdo Alan byl a co dělal, je nezáživný a konec rozpačitý. Ke čtení nedoporučuji, je to ztráta času.
Naopak se těším na knižní předlohu filmu Enigma, která by měla vyjít letos (2018).

01.05.2018 1 z 5

Postrach Postrach Ed McBain

Skvěle napsaná detektivka, ze které mě až mrazilo. Knihou se proplétají dvě dějové linie (vraždy mladých atletek a znásilnění) a úplně mě dostal motiv obou pachatelů, proč to dělali. Jak píšou ostatní, je to detektivní klasika, která svým tématem přesahuje klidně až do dnešní doby. Za mě 5/5

20.04.2018 5 z 5

Ready Player One - Hra začíná Ready Player One - Hra začíná Ernest Cline

Naprosto skvělá kniha pro čtenáře, kteří někdy v životě hráli počítačový hry, ideálně nějakou RPG (role playing game), a speciálně "masovky" např. World o Warcraft, Lineage II atd. Naopak chápu, že kdo nebyl zasažen hraním počítačových her, kniha ho nemusí bavit.
Já navíc hrál i papírovou hru Dračí doupě (česká obdoba hry Dungeons & Dragons), takže jsem knihu přeletěl jedním dechem. Poslouchal jsem ji jako audioknihu a mohu to jen doporučit, protože čtené slovo je proloženo hudbou (krátké ukázky), na kterou se kniha odkazuje. Za mě jasných 5/5 :)

20.04.2018 5 z 5

Arnold toho dokázal ve svém životě velmi mnoho a dobře popisuje svoje kroky, jaktoho dosáhl; motivaci, proč to všechno dělal; a dřinu, která za tím stála. Rozhodně nedostal nic zadarmo, že by něco zdědil. Kniha je zajímavá, ale celkově až moc pozitivní? Nevím, jak to popsat. Rozhodně stojí za přečtení.

03.04.2018 4 z 5

Sova Sova Samuel Bjørk (p)

Souhlasím s mnohými komentáři, opětovné zapletení Munchovi rodiny do příběhu mi tam nesedí, ale není nereálné... proč ne ;)
U Anděla se přikláním k hodnocení lehce na 4/5 (85 %), tady naopak lehce pod 4/5 (někde okolo 75 %), ale protože tu není jemnější hodnocení, oboje dávám 4****

03.04.2018 4 z 5

Ostrov Duma Key Ostrov Duma Key Stephen King

Knihu hodnotím jako "KK" = Klasická Kingovka. Celá první polovina (do výstavy) je popisná a buduje děj pro zbytek knihy, ale jak už tu psalo mnoho jiných, klidně by se to dalo zkrátit.
Nejsou tam žádné velké zvraty a tempo průměrné (až na klasické závěrečné vyvrcholení, které přečtete jedním dechem a je vám jedno, že už jsou tři hodiny ráno). Kdo četl více podobných knih od Kinga, docela odhadne i závěr.
Za mě 3/5, víc rozhodně dát nemohu. A zajímalo by mě, nakolik se King inspiroval sérií Pirátů z Karibiku. Či to bylo i naopak??? :D

11.03.2018 3 z 5

Ve službách zla Ve službách zla Robert Galbraith (p)

Rozhodně nejlepší díl z celé dosavadní trilogie s detektivem C. Strikem. Pokud jste zvládli první dvě předchozí knihy, tak hned berte útokem i tu třetí.
Volný konec ponechává otevřená zadní dvířka, že by se k tomu mohl někdy přidat další díl/y. Za mě 90 %

24.02.2018 5 z 5

Marco Marco Jussi Adler-Olsen

Dobrá zápletka, ale Marco se občas choval jako marvelácký superhrdina nebo alespoň jako James Bond :) Ne, to přeháním, ale pochybuji, že by měl klučina v reálném světě tolik "štěstí" a dokázal tak dlouho unikat. Ale od toho jsou knihy, ne?
Za mě 4/5, dobré pokračování série oddělení Q.

16.02.2018 4 z 5

Skleněné peklo Skleněné peklo Thomas N. Scortia

I když kniha byla svým způsobem drsná a napínavá, mrknu se raději na film s herekými esy tehdejší doby, jako je Steve McQueen a Paul Newman. Z toho filmu jsem byl "podělanej" mnohem více, než u knihy.
Asi jeden z mála příběhů, kde byl film lepší, než kniha. Alespoň z mého úhlu pohledu. Proto dávám hodnocení jen 3/5.

25.01.2018 3 z 5

Hedvábník Hedvábník Robert Galbraith (p)

Začátek nic moc, trochu haló při objevení nějaké mrtvoly (nebudu spoilovat), ale následné vyšetřování bylo děsně zdlouhavě popsáno. Výsledné rozmotání zápletky dobré (rozhovor trojice v parku během hustého sněžení), ale jak bylo popsáno více čtenáři = za mě kniha zbytečně natažená. Takže 3/5

16.01.2018 3 z 5

Mayday Mayday Thomas H. Block

Díra v letadle, skoro-zombíci v letadle, piloti mrtví, navigátor na zemi hajzl... tomu se v angličtině říká: "when shits hit the fan". A jak to dopadne? Skvělý příběh, nemohl jsem se o něj odtrhnout.

09.12.2017 5 z 5

Rychlopalba Rychlopalba Štěpán Kopřiva

Zajímavá, svižná detektivka, ale více než 3 hvězdy nedám.

16.11.2017 3 z 5

Zhruba ve čtvrtině knihy odloženo na neurčito. Vůbec mě to nezaujalo.

15.11.2017 1 z 5

Rosemary má děťátko / Stepfordské paničky Rosemary má děťátko / Stepfordské paničky Ira Levin

Rosemary má děťátko byla za mě docela dost kravina, velké zklamání. Já pořád čekal, kdy se staně "něco", ale nic. Příběh mě vůbec nechytl.

09.11.2017 1 z 5