Kobra

V špinavom, zatuchnutom byte, kdesi v zapadnutej štvrti Washingtonu, zomiera mladík. Ďalšia obeť bieleho prášku zvaného kokaín.Už nič nevníma, je v predsmrtnej agónii a asi by ho nevzrušilo ani to, keby vedel, že kvôli jeho smrti vypukne celosvetová vojna. Vojna proti drogovým kartelom. Ten mladík je totiž vnuk slúžky v Bielom dome a keď sa o tom dozvie prezident, rozhodne sa zakročiť. Prezident preto povolá bývalého tajného agenta Paula Devereuxa prezývaného Kobra. Ten sa spojí s hrdinom vietnamskej vojny Calom Dexterom, dostanú dve milardy dolárov a rok na to, aby zničili drogový kartel. Dá sa však vôbec kokaínový priemysel zničiť?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/79_/79868/kobra-79868.jpg 3.9260
Literatura světová, Thrillery

Vydáno: , Ikar (SK)

The Cobra, 2010

Kniha Kobra

Hanys_
10.11.2021

Forsyth a jeho návod jak zlikvidovat drogový průmysl. Trošku sci-fi teda, ale zase parádně čtivé.

JiMi017
26.08.2021

Zákulisí obchodu s kokainem opět fantasticky zpracované Forsythem ve skvělý špionážní román. Kniha vás hned vtáhne do děje, přípravou akce proti obchodníkům s kokainem, pak samotná likvidace a následné akce. Závěr byl zajímavě pojatý, kdy po ukončení akce se Kobra rozhodne udělat vlastní tah a jeho parťák zasáhne???!!! Joooo, tyhle knihy miluji! Fakta, spojitosti, opět námořní lodě, špionáž, akce, speciální jednotky. Forsythe je pro mě Topka.

radimch
15.08.2021

Smršť faktografie a detailů, příběh složitý, že by se z něj dalo vytvořit deset samostatných. Celkově zajímavá myšlenka, překvapivý závěr. Smekám.

mi-380
05.04.2021

Volné pokračování Mstitele, Cal Dexter se vrací. Tentokrát jako muž číslo 2 v grandiózní operaci proti pašerákům kokainu, přičemž nás autor v ději širokém jako celá Země znovu přenáší mezi desítkami figurek ve hře z kontinentu na kontinent, přes hory a oceány, a to doslova. Styl je dokumentární víc než obvykle, autor předvádí své znalosti a zkušenosti v maximální míře. Občas to vypadá, že na této planetě zná úplně všechno a všechny (neustále chrlí přesné údaje: jména, organizace, lokality, události, firemní značky, kilometry, uzly, výrobní postupy, hodiny, tuny, dolary…) a že raději exceluje při vysvětlování pozadí akce a mazlí se s detaily, než aby postupoval v ději. I ten má ale znovu důmyslně promyšlený, včetně nečekaného finále.
85 % (aktuálně 236 hodnotících s průměrem 78 %).

janina66
22.01.2021

Zajímavé, ale náročné čtení pro množství lidí, lodí a zápletek. Kniha se četla dobře. Je to nekonečný boj s drogami. 50% se zlikviduje, včetně lidí, a za půl roku je vše při starém. A ten konec mě opravdu dostal, ale je vcelku reálný.

Vydra57
10.12.2020

Stejně jako u Boží pěsti strhující reálie, věrohodně popsané, výborně se to čte a člověk má pocit, že má v ruce literaturu faktu. Vždy mám tendenci vztahovat takové knihy k realitě. A zde konečné politické konsekvence příběhu jsou tak tragicky skutečné, že čtenář musí uvěřit, že to tak prostě chodí. Proto svět vypadá tak, jak vypadá.

Marek.Sc
20.04.2020

Dobre spracovaný nápad ako zničiť kolumbijský kartel. Paul Deveraux, vyslúžilec z dôb najsilnejšej spravodajskej agentúry dostane obrovskú moc . Je povolaný spať do služby a má zničiť obchod s kokaínom na celom svete. A to s "požehnaním"od samotného prezidenta spojených štátov. Ako nápad so zničením drogového obchodu v celosvetovom meradle je tento román napísaný skvelo. Avšak ja som od neho čakal trochu viac. Ale je to proste Forsyth a jeho fanúšikov určite nesklame. Kobra však vie , že s "donom" sa takto nejedná. :-)

Lodrich
06.02.2020

..... ten konec !! Jako kdyby to napsal někdo jiný.