Bez slitování

Bez slitování https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/15508/bez-slitovani-15508.jpg 4 182 34

Strhující příběh boje na život a na smrt, ale i lásky, vášně a psychologické složitosti vztahu muže a ženy. Román Bez slitování zavádí čtenáře z Říma do Santa Fe a odtud do New Yorku, kde se bývalý pracovník výzvědné služby Steve Decker ocitá ve světě, který je ještě zákeřnější a nebezpečnější než ten, kterému čelil jako profesionální agent protihitlerovského oddělení CIA. Muž, jeho kariéra byla ve čtyřiceti letech přerušena účastí na neúspěšné tajné operaci, hledá klid v horách Nového Mexika a usazuje se v městě Santa Fe. Tam se seznamuje se ženou, která pro něho představuje naplnění jeho touhy po klidném životě a rodině, s ženou, jejíž láska – nebo možná zrada – se pak stává jeho osudem.... celý text

Literatura světová Horory
Vydáno: , Alpress

Extreme Denial , 1996

bigben
17.08.2022 3 z 5

Po předchozí knize se hodila směska neohroženého bývalého agenta, romantiky, střílení, bomb, zranění a hodného poldy....

janina66
15.06.2022 4 z 5

Mám ráda knihy s tajnými agenty a akčními scénami s nimi spojenými. Takže i tuto jsem si užila. Sice uvažování Steva bylo někdy zdlouhavé a někdy trochu nelogické, ale nevadilo mi to. Konec tak trochu urychlený.

rafan65
23.02.2022 4 z 5

Klasická napínavá kniha z pera Davida Morrella. Na akční scény a zákulisí to nemělo chybu. Celá kniha by byla skvělá a neváhal bych s plným hodnocením. Avšak ten závěr, který na mě působil tak trochu narychlo dopsaný.

Meda77
20.01.2022 5 z 5

A znovu má Morrell nabito velmi ostrou a rychlou municí. Múza mu sedí na rameni a tak to tam pere. Román patří k těm nejsilnějším co autor vytvořil, takže v pohodě 5starsu. Bude se líbit i novým čtenářům.

čef
26.02.2021 5 z 5

Shakespeare to jistě není, ale to žádný z čtenářů pana Morella snad neočekává, jinak by byl trpce zklamán. My, co máme autora rádi, víme, co očekávat, řežbu od začátku do konce, jenom sem tam nějaké to filosofické zadumání nebo lásky zpěv. Některá dílka jsou slabšího druhu, ale tento to rozhodně není. Patří jistě k tomu z jeho nejlepších, alespoň tedy podle mne.

Richie1
01.12.2020 3 z 5

Paradoxně se mi více líbila první polovina knihy, která byla klidnější a kde se hodně popisovala krajina a život v Santa Fe a jeho okolí i vztah hlavního hrdiny k záhadné krásce. V druhé části přibylo akčního dobrodružství, které mě ale už tolik nechytlo. Bylo místy poněkud přehnané a přitažené za vlasy, nepřesvědčivé, závěr předvídatelný. Přesto je to celkově výborná oddechovka, i když Morrell napsal i lepší věci. 65%

Klamm
27.09.2020 3 z 5

Po dlouhé době jsem si šel odpočinout k Morrellovce. Není o čem přemýšlet, něco řešit, prostě vypnout a číst. Je to opravdu červená knihovna pro velké kluky. A jak psal v komentáři Danny 21, David umí i bez ní a nemusel by to tak oslazovat. Johny Rambo v První krvi, také neměl žádnou princeznu, a jak to odsejpalo!

50%

Layyen
24.06.2020 4 z 5

Jako vždy začátek pomalý a ne uplně zajímavý, ale postupně se to rozjede, romantika, akce.. určitě doporučuju :)

pavels36
21.06.2019 3 z 5

Nebyl to špatný příběh,ale na plný počet hvězdiček to prostě nelze. Celá kniha měla celkem spád až ke konci se to moc táhlo a zbytečně protahovalo. Na akční scény a zákulisí to nemělo chybu.I když občas věci trošku přehnané, které by se asi v reálném světě moc nemohli stát. Bohužel se chvílemi však zmíněná akčnost vytratila a řešila se minulost hrdiny i dalších účastníků v dané knize. Samotný závěr pak už bylo spíše povinnost než rozumné rozuzlení .Škoda tady se autor chvílemi ztrácel a opět hledal. Nakonec to dobře dopadlo a budu osobně doufat,že jiné knihy budou i snad lepší.

regulax
03.06.2019 5 z 5

První Morrell a dobrý! Čtivá harlekýnka okořeněná o "teroristické" prvky.

jaroiva
27.12.2018 4 z 5

Těžká romantika uprostřed poletujících kulek, některé kousky už hodně naivní nebo černobílé. Ale vážně se mi to líbilo. Je to psané čtivě a svižně. Hrdinové sympatičtí. Co víc chtít na vánoce od knížky? Užila jsem si to.

Ignor
25.12.2018 odpad!

Nebyl jsem schopen dočíst - dokonalá červená knihovna pro muže doplněná rádoby akčními pasážemi (spíše oslími můstky). Co horšího - moje žena má zásobu románků pro ženy, z nichž se dá lehce vybrat několik o dost realističtějších i napínavějších a zábavnějších (zajímám se nahodile, co má žena čte).

PROCHEY
18.11.2018 5 z 5

Pro mě jedna z nejlepších Morrellových knih, kterou jsem přečetl téměř jedním dechem. Strhující, až na několik zvratů, velice přímočarý příběh plný akce a mrtvol na obou stranách. Kniha mj. disponuje velice věrohodným popisem okolní krajiny Santa Fe v Novém Mexiku, kterou, stejně jako městem samotným, je hlavní hrdina naprosto uchvácen. Tady bych řekl, že autor popisuje vlastní pocity a dojmy, které Santa Fe zanechalo v něm samém.

Jardík50
22.10.2018 5 z 5

Můj první Morell. Tahle kniha mě naučila tohoto autora kupovat a mít rád. Skvělé napětí od začátku do konce. Na druhou stranu - ne každej jeho román je takhle nabušenej.

hana4834
15.10.2018 3 z 5

zajimaví příběh

BlackBlade
29.06.2018 1 z 5

Za mě nuda a až moc předvídatelný děj.

slawa.cap
25.02.2018 3 z 5

Poslouchal jsem jako audioknihu. Něco jiného, než obvykle čtu (nebo poslouchám), ale nebylo to špatné. Příběh né úplně přímočarý, hlavní hrdina celkem sympaťák, celkem neobvyklé prostředí. Co mě zarazilo byla obrovská krátkozrakost hlavního hrdiny - zcela zjevné věci mu unikali, což by se asi špionovi stát nemělo.

katka9574
23.02.2018 4 z 5

Dobré to bylo :-) Až na ty chyby a překlepy, za to by měli korektora/rku pověsit do průvanu. Ale s příběhem jsem spokojená, ráda doporučím dál.

TomHr
09.10.2017 2 z 5

Jedna hvězda za občasné napínavé scény, jedna za popisy přírody. Celkově naivní. Záhady, které čtenář umí vysvětlit už přinejmenším dvacet stran zpět. Těžko uvěřitelná dějová linie. Plno prudících řečnických otázek, které mají vykreslovat hnutí mysli hrdiny. Trapná snaha o přilákání něžné poloviny čtenářstva patří spíš do červené knihovny.

Kerberos
01.07.2017 4 z 5

Jako většina morrellovek se mi líbila.

zrada kriminální thrillery

David Morrell
americká, 1943
1991  84%Rambo I (První krev)
1997  88%Bratrstvo růže
1996  84%Bez slitování