Eragon

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Jeden chlapec, jeden drak, svět dobrodružství. Fantasy bestseller Eragon z pera patnáctiletého Christophera Paoliniho, který nadchl miliony čtenářů po celém světě. Vypráví příběh chudého farmářského chlapce, který najde v Dračích horách modrý kámen, z něhož se vyklube dračí mládě - Safira. Spolu se vydají na nebezpečnou cestu královstvím ovládaným králem, jehož zlo nezná mezí. Dokáže Eragon naplnit své předurčení a převzít břímě legendárních Dračích jezdců? Osud království možná leží v jeho rukou ... První díl tetralogie Odkaz Dračích jezdců....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/33189/big_odkaz-dracich-jezdcu-33189.gif 4.35019
Série:

Odkaz Dračích jezdců / Odkaz Dračích jazdcov 1.


Žánr:
Dobrodružné, Romány, Fantasy

Vydáno: , Fragment (ČR)
Originální název:

Eragon, 2002


více info...
Nahrávám...

Komentáře (675)

Kniha Eragon

Terka_Bohmova
23. listopadu

Dospívající Eragon žije se svým bratrem a otcem ve vesnici, nemá ale moc kamarádů, takže je dost osamělý do té doby, než najde kámen, ze kterého se vyklube drak. Jelikož ale jsou už draci jen legendou, musí Eragon toho svého pečlivě schovávat, aby z toho nebyl poprask. Eragon se s drakem dokáže spojit v myšlenkách - ze začátku cítil jeho pocity, později spolu už telepaticky mluví a dokážou navázat kontakt na velikou dálku.
Nakonec spolu musejí utéci z vesnice a dostat se z království.
Bylo to naprosto boží a těším se na další díl.

brunette362
26. října

O knize jsem neměla velká očekávání, jelikož je to všeobecně známý příběh (a viděla jsem i film). Ovšem v průběhu čtení jsem zažila tolik napínavých momentů a nakonec mě i konec malinko překvapil. Kniha je psaná čtivě a stránky mizí pod rukama. Knihu hodnotím kladně a chci si přečíst další díky.


Ešína
16. října

Trvalo mi dlouho než se mi svět Eragona dostal do rukou. Nechápu jak je to možné. Jedno z nejlepších fantasy, které jsem kdy četla.

Hakate
30. září

Eragona nelze hodnotit jinak než plnými počty. Krásný příběh, plný napětí, dobrodružství. A jako milovník fantasy a draků, nemohu hodnotit jinak.

ropyzz
22. září

netřeba se rozepisovat, to zde udělali jiní.

Četl jsem asi ve 12ti a do celého světa Alegésie a série Odkaz dračích jezdců jsem se zamiloval. Koupil jsem si nedávno i audioknihy a jednou za čas si to pouštím při usínání. Martin Stránský tomu dává zcela jiný rozměr.

Doporučuji

ElessaRiverbow
21. srpna

(+ SPOILER) Tuhle knihu bych mohla číst/poslouchat pořád dokola a stejně by mě nikdy neomrzela. Zamilovala jsem si celý vytvořený svět, obdivuju, jak autor vymyslel starověký jazyk a celkově obdivuju autora, že napsal něco tak úžasného, když mu bylo 15 let. Eragona jsem si oblíbila už na začátku, ale Safiru stejně budu mít pořád raději, navíc jak říká Eragonovi „maličký“ mi přijde strašně roztomilé. Pár slziček ukáplo, když Brom umíral, protože to byla také postava, kterou jsem si hodně oblíbila. Rozhodně to je jedna z knih, ke které se budu pravidelně vracet a už abych si pořídila celou sérii do svojí knihovničky.

Barakoudel
16. srpna

V domnění, že se bude jednat o průměrnou knížku, do jejíž čtení se budu muset nutit, aby mi knížka jen tak neležela v knihovně, jsem začala Eragona číst téměř bez jakéhokoli očekávání. Chyba. Nechápu, jak jsem se mohla Eragonovi tak dlouho vyhýbat.

Je neuvěřitelné, že Christopher Paolini napsal tak kvalitní příběh v 15 letech. V mých očích se jedná o příběh velmi důmyslný, poutavý a napínavý. Velmi se mi líbilo, že téměř cokoli, co zmíní autor na začátku, je později vysvětleno. V příběhu je také velmi příjemně líčena krajina a okolí, jímž Eragon prochází a není zapomenuto na citovou stránku postav, jež zatáhne čtenáře do děje, až si dost možná i popláče. Mapa Alagaësie se velmi hodila k dokreslení představy o tom, kudy postavy putují.
Co také nemohu opomenout je velice kvalitní korektura (pouze jeden překlep v celé knize!), jež nenarušuje čtenářský komfort.

Snad budu moct i k dalšímu dílu napsat podobně optimistickou recenzi.

Shui-Xian
02. srpna

Po zhltání děje mě velmi těšilo pročíst i závěr, který naznačuje, že Eragonově cestě na svět sice přálo hodně příznivců, ale bez tvrdé námahy to nebylo. Obdivuji, že se tak povedla už sama prvotina - a to autorovi velmi mladého věku...
Právě tyhle okolnosti mi brání přistupovat ke knize kriticky. Je těžké ji neocenit - a s tou sympatií neodpustit detaily, které by jinak ubraly téhle fantasy na kráse.
Takže díky za poutavý, napínavý příběh, díky za charakterní postavy (a Safiru!). A v neposlední řadě smekám za promyšlený svět-a lingvisticky zajímavou mluvu starších, které tomu všemu dávají rámec, ve kterém sice můžete potkat urgaly, ale stejně nebudete chtít zpět do reality...

1 ...