Eragon

Eragon https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/33189/bmid_odkaz-dracich-jezdcu-33189.gif 4 5740 739

Jeden chlapec, jeden drak, svět dobrodružství. Fantasy bestseller Eragon z pera patnáctiletého Christophera Paoliniho, který nadchl miliony čtenářů po celém světě. Vypráví příběh chudého farmářského chlapce, který najde v Dračích horách modrý kámen, z něhož se vyklube dračí mládě - Safira. Spolu se vydají na nebezpečnou cestu královstvím ovládaným králem, jehož zlo nezná mezí. Dokáže Eragon naplnit své předurčení a převzít břímě legendárních Dračích jezdců? Osud království možná leží v jeho rukou ... První díl tetralogie Odkaz Dračích jezdců.... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: , Fragment (ČR)

Eragon , 2002

megi
03.01.2011 5 z 5

Tahle knížka je moje droga. Jednou sem četla do jedné v noci...Pořád mě to nutí číst. Nádherný svět fantazie. Pořád je tam nějaká akce. Prostě úžasná tlustá kniha :-)

Uzavřená
01.01.2011 3 z 5

Musím říci, že mne tato kniha zaujala. Autor má velice svůj styl psaní. Dlouhé popisné pasáže mi ani moc nevadili. Uvedli mě výborně do děje. Ráda čtu fantazi, takže se mi to hrozně líbilo. Postavy jako dračí jezdci, trpaslíci, elfové. Skvělé, krásná dějová linka.

Jen škoda, že film takto nedopadl a udělali z něj naprostý propadák.

mala.bloncka
08.12.2010 5 z 5

Kdo má rád fantasy příběhy, je tohle přesně pro něj! Od začátku až do konce mě to strhlo do děje a jelikož jsem zastánce nadpřirozených věcí, ráda čtu tyto knihy.

1Arya1
30.11.-0001 5 z 5

Tuto knížku jsem přečetla jedním dechem...Je naprosto úžasná!...Doporučuju!!!!!!!!!!!!

LilyFair
30.11.-0001 5 z 5

Abych řekla pravdu, tak některé věci Paolini dost okopíroval z Pána prstenů, Harryho Pottera... Ale co očekávat od 15-ti letého kluka, který se rozhodl napsat svou vlastní fantasy ságu?

Selhan
30.11.-0001 2 z 5

Skutečně velmi rád bych viděl, co na tom všichni tolik zbožňují. Ovšem vidím jen primitivní obšlehnutí světa Pána Prstenů, se kterým se vůbec nemůže měřit, nudný příběh a hory nelogických detailů.

tan
30.11.-0001 3 z 5

Knihu jsem přečetla, ale do světového nadšení se nezapojím. Nic převratného jsem v knize neobjevila a rovněž jsem tak volně doskákala stránkami až do úplného závěru. Nicméně dávám za 3*, četla jsem už i větší brak, taky musím hodnotit věk autora. Třeba nám chlapec ještě povyroste. Totéž pro mě platí u zbývajících dvou dílů.

maki
30.11.-0001

Udělala jsem chybu, že jsem si knihy z Odkazu dračích jezdců vypůjčila již teď. Momentálně mě žere, že nevím jak příběh skončí a asi ještě douho vědět nebudu.
Jsou to excelentní knihy, líbí se mi všechny tři díly, ale samozřejmě, že Eragon byl největší zážitek. Můžu jen doporučit !!

motycek
30.11.-0001 5 z 5

Vytvořit knihu,která mě nudila jen v teirmu a trochu u vardenů,o rozsahu 500 stran je něco víc než sto procent.Vidíte jak safira roste,je to asi nej kniha v oboru sci fi ale pozor,pro mě ne trilogie

xxxMaryxxx
30.11.-0001 5 z 5

skvělá knížka...Asi jak řekla Liz Rosenbergová(na zadní straně přebalu): O Eragonovi se mi zdává i v noci a po knize sahám hned po probuzení"
Takhle jsem já Eragona četla...

amon3000
30.11.-0001 5 z 5

U mňa najlepšia fantasy kniha, akú som kedy čítal! dej, postavy, emócie a dialógy zvládnuté na 100%! odporúčam každému!

Domča
30.11.-0001 5 z 5

Smekám před Paolinim, který si vymyslel tento svět. Promyšlené detaily nejen postav, ale míst a rozhovorů mě začaly fascinovat ve chvíli, kdy jsem zjistila, jak dopředu to měl zorganizované a vše do sebe zapadalo i v dalších knihách. Je to krásný příběh.. Eragon je nyní fenomém, ale knihu nemám tak ráda kůli její reklamě, ale proto, že mě donutila přemýšlet a soucítit s dějem. Přestože jsem jako první viděla film, kniha je jiná a s filmem se nadá ani srovnávat. Kdo viděl a četl, jistě mi dá za pravdu. Nezbývá mi nic jiného, než těm, kdo mají tento žánr rádi, doporučit! :)

Saruman
30.11.-0001 5 z 5

Úžasná kniha. Jen škoda, že další díly již nejsou tak povedené :(

wendullka
30.11.-0001 5 z 5

Nadherna knizka.Vsem moc doporucuju.

wendysek95
30.11.-0001 5 z 5

eragona sem si pucila uz davno uplne nahodou a byla sem z ni fakt hotova sice eldest a brisinger jsou lepsi ale ani tomuhle se nada nic vytknout...

Lusa
30.11.-0001 5 z 5

Eragona jsem si koupila kvůli tomu, že jsem někde četla, že je ještě lepší než Harry Potter, tak jsem si jí dala pod stomeček, a ihned jsem se do ní pustila, ještě že jsem to udělala, Paoliny má nádherný styl psaní, úplně Vás to pohltí a najednou zjistíte, že jste na konci knihy a čtete, konec prvního dílu. Sice se mi někdy nelíbilo, že jsem pořád musela listovat dozadu, abych věděla co Eragon, nebo jiní zrovna řekli třeba starověkým jazykem.

bery237
30.11.-0001 5 z 5

souhlasím :D film se mi moc nelíbil. Knížku jsem četla a zhltla jsem ji zatím jen jednou, trošku se bojím té tloušťky ale tak za týden si zase občerstvím "vzpomínky" :D

Sojkicz
30.11.-0001 5 z 5

Kniha, ke které mám velké citové pouto. Jedna z mých nejoblíbenějších. Neznám překlad, jen originál, a tomu není, co se jazykového hlediska týče, co vytknout. Na to jak byl Paolini mladý když knihu psal je až neuvěřitelné co se mu povedlo. Nemohl jsem od knihy odtrhnout oči a musel jsem na ni neustále myslet i měsíc po dočtení. A to je to co od knihy chci. A film je příšerný, divím se že Paolini nepodal žalobu :-D

Sarah
30.11.-0001 5 z 5

Nádherná knížka... je úplně jiná než je film.