Eragon

kniha od:


KoupitKoupit eknihuAudiokniha

Jeden chlapec, jeden drak, svět dobrodružství. Fantasy bestseller Eragon z pera patnáctiletého Christophera Paoliniho, který nadchl miliony čtenářů po celém světě. Vypráví příběh chudého farmářského chlapce, který najde v Dračích horách modrý kámen, z něhož se vyklube dračí mládě - Safira. Spolu se vydají na nebezpečnou cestu královstvím ovládaným králem, jehož zlo nezná mezí. Dokáže Eragon naplnit své předurčení a převzít břímě legendárních Dračích jezdců? Osud království možná leží v jeho rukou ... První díl tetralogie Odkaz Dračích jezdců....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/33189/odkaz-dracich-jezdcu-33189.gif 4.34757
Série

Odkaz Dračích jezdců / Odkaz Dračích jazdcov 1.

Žánr
Dobrodružné, Romány, Fantasy
Vydáno, Fragment (ČR)
Orig. název

Eragon, 2002

více informací...
Nahrávám...

Přidat zajímavost

Zajímavosti (16)

Christopher Paolini se při psaní nechal rád inspirovat vážnou hudbou.
První verzi Eragona napsal v patnácti letech, ale nechtěl ji nikde publikovat - psal pro radost. (kacenka7206)


knihabyla nejdříve velice tlustá jeho rodiče kteří vlastnili nakladtelství mu poradili at ji sformátuje. (knihomol5555458)


Christopher Paolini navšítivil osobně Prahu 5.května 2012 (chaera)


V Česku se prvních třech dílů prodalo 140 000. (chaera)


Kniha byla přeložena do 49 jazyků a vydána ve více než 120 zemích (chaera)


Autor začal Eragona psát v patnácti letech. (chaera)


Jednotlivé pasáže knihy Christopher Paolini konzultoval se svou sestrou Angelou, jejíž charakter a jméno dal poté postavě čarodějky. (chaera)


Přestože autor nepřinesl do žánru fantasy žádný nový zásadní prvek a pro dějová schemata i postavy a rasy našel inspiraci u jiných autorů (Tolkienův "Pán prstenů", "Hvězdné války" G. Lucase), jde o dílo pozoruhodně propracované, zejména s přihlédnutím k věku autora, který Eragona začal psát již v 15 letech. (AnetW94)


K napsání Eragona inspirovala Christophera Paoliniho kniha Dračí vejce od Bruce Coville. (Adele02)


Na motivy knihy byl natočen stejnojmenný film z roku 2006, režii měl na starosti Stefen Fangmeier. (Gerret)


Jednotlivé pasáže knihy Christopher Paolini konzultoval se svou sestrou Angelou, po níž pojmenoval i jednu z postav. (pet-kyval)


Poté co kniha vyšla v rodinném nakladatelství a začala se prodávat v rámci autorova rodného města, prezentoval ji – oblečen do středověkého kostýmu – na několika středních školách ve svém okolí. (pet-kyval)


Knihu a autorův potenciál objevil americký novinář a spisovatel Carl Hiaasen, který Eragona doporučil svému vlastnímu nakladateli.. (pet-kyval)


V roce 2003 se jej během pouhých šesti měsíců prodalo přes milion výtisků. (pet-kyval)


Román vyšel v sedmatřiceti zemích a celkem bylo vytištěno přes 2 miliony kopií. (pet-kyval)


V žebříčku bestsellerů The New York Times se Eragon udržel 87 týdnů v kuse a v žebříčku bestsellerů fikce pro mládež Publisher’s Weekly strávil jedenadvacet měsíců. Z nich se devět držel na prvním místě. (pet-kyval)