Eragon

kniha od:


KoupitKoupit eknihuAudiokniha

Jeden chlapec, jeden drak, svět dobrodružství. Fantasy bestseller Eragon z pera patnáctiletého Christophera Paoliniho, který nadchl miliony čtenářů po celém světě. Vypráví příběh chudého farmářského chlapce, který najde v Dračích horách modrý kámen, z něhož se vyklube dračí mládě - Safira. Spolu se vydají na nebezpečnou cestu královstvím ovládaným králem, jehož zlo nezná mezí. Dokáže Eragon naplnit své předurčení a převzít břímě legendárních Dračích jezdců? Osud království možná leží v jeho rukou ... První díl tetralogie Odkaz Dračích jezdců....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/33_/33189/odkaz-dracich-jezdcu-33189.gif 4.34417
Série

Odkaz Dračích jezdců / Odkaz Dračích jazdcov 1.

Žánr
Dobrodružné, Romány, Fantasy
Vydáno, Fragment (ČR)
Orig. název

Eragom, 2002

více informací...
Nahrávám...

Diskuze o knize (9)

Diskutovat
velociraptor
30. května

Vyděl jsem jen film, moje babička četla i knížku a mě bavilo se koukat na obrázky.

šošana-lilie
27.07.2016

@Totojsemja, podle mne žádný autor nepředčí Tolkienovo dílo. Můžou se snažit, jak chtějí, ale Tolkien na celém příběhu pracoval celoživotně. Prve to začalo vymýšlením vlastních jazyků, a pak když už měl jazyky, tak musel vymyslet celou historii(Silmarillion). Zato knihy dnešní fantasy nedosahují takového levelu. ;)

Berken
21.07.2016

Úžasné! Bohužel musím souhlasit že film je úplně jiný. Co naplat že obsazení je hvězdné

Janičta
08.09.2015

S Lectorem v lecčems souhlasím.
To že Palini napsal knihu v patnácti se prostě perfektně hodí na PR. Díky tomu je kniha zajímavější, protože spousta lidí se pozastaví nad tím, co asi mohl napsat kluk v pouhých patnácti, to že ji zfilmovali, je pro propagaci ještě lepší (co na tom, že film má s knihou společného jen málo... na to už si snad všichni zvykli). A kniha není tak špatná, aby na ní byla škoda papíru, pokud to přivede mládež ke čtení... dnes hodně náctek čte leda statusy na FB.
To že mu s knihou pomáhalo hodně lidí? Páni, četli jste někdy poděkování jiných autorů? Na knihách se kolikrát podílí velká spousta lidí a ti svými názory autora samozřejmě ovlivňují. To, že byl Paolini při psaní tak mladý a nezkušený, patrně zapříčinilo i více úprav, ale aspoň je přiznal, což spousta nových či mladých autorů neudělá. Buď proto, že jsou dobří a tolik pomoci nepotřebovali nebo proto, že by jim to všichni dali s radostí sežrat...

Lector
19.08.2015

»woodward: Vidíte to číslo ve statistice? Aktuálně - kniha je v přečtených 3 492krát. Tady na DK je to 35. nejčtenější kniha. Pro takovou knihu není škoda papíru. A to nehodnotím její literární kvality, ale už jen prostý fakt, že tolika lidem stála za, to, aby si ji přečetli. A statistika také ukazuje, že to takový propadák není, ať se nám to líbí nebo ne.
A snad jen doplním Vaši řečnickou otázku: knihu začal psát v patnácti letech, hrubý text dopsal zhruba po roce, pak ji rok přepisoval a pak ji dal přečíst rodičům a dále upravoval. Vyšla cca po čtyřech letech, takže když mu bylo nějakých devatenáct.

Lector
19.08.2015

»tisha0187: Budu reagovat, protože jsi evidentně mířila mě, byť jsi mě překřtila (zdá se, že máš v těch literárních postavách už pěkný zmatek). Hodnotit a komentovat knihy opravdu může každý. To nikomu ani Tobě neupírám. Ale stojím si za tím, že mnozí zdejší tvrdí komentátoři, kteří to těm spisovatelům "dávají pěkně sežrat" mají problém zformulovat myšlenku a pak ji přeťukat do klávesnice. A úplně nejlepší jsou zamindrákovaní "takyautoři", kterým to prostě nejde a nejde a kdejakej nýmand, kterému "rodiče nastrkali peníze a vydali mu jeho knihu" je úspěšný a peníze hrabe vidlemi, zatímco jejich geniální nápady ne a ne prorazit.
Paolini se v Eragornovi vyjadřuje příliš dospělácky... Hm. No vidíš, a já v DK pro změnu vidím řadu příspěvků, kterou jsou infantilní a přitom mají ambice být jediným správným a objektivním filtrem kvalitní literatury.

PS: Podporu Paoliniho rodičů nepřeceňuji. Nakladatelská činnost, zvláště v USA, je byznys jako každý jiný a takovou sílu malé rodinné nakladatelství Paolini International LLC zase nemělo (vydáním tří předchozích knih zase asi tolik nezbohatlo). Rozhodující bylo, že ta kniha ležela ve správném okamžiku na správném místě...

šošana-lilie
27.01.2015

Ten film nebyl podle mě vůbec podle knihy jen další přejatý fantasy film.

dany4641
23.11.2014

Ten film je skutečně slabý, je tam hodně málo z knihy! Ale musím tomu filmu poděkovat, kdybych neviděl ten film, tak asi bych ani nepřečetl ty knihy!!!

1