Eragon

kniha od:


KoupitKoupit eknihuAudiokniha

Jeden chlapec, jeden drak, svět dobrodružství. Fantasy bestseller Eragon z pera patnáctiletého Christophera Paoliniho, který nadchl miliony čtenářů po celém světě. Vypráví příběh chudého farmářského chlapce, který najde v Dračích horách modrý kámen, z něhož se vyklube dračí mládě - Safira. Spolu se vydají na nebezpečnou cestu královstvím ovládaným králem, jehož zlo nezná mezí. Dokáže Eragon naplnit své předurčení a převzít břímě legendárních Dračích jezdců? Osud království možná leží v jeho rukou ... První díl tetralogie Odkaz Dračích jezdců....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/33189/odkaz-dracich-jezdcu-33189.gif 4.34757
Série

Odkaz Dračích jezdců / Odkaz Dračích jazdcov 1.

Žánr
Dobrodružné, Romány, Fantasy
Vydáno, Fragment (ČR)
Orig. název

Eragon, 2002

více informací...
Nahrávám...

Diskuze o knize (7)

Diskutovat
velociraptor
30.05.2019

Vyděl jsem jen film, moje babička četla i knížku a mě bavilo se koukat na obrázky.

šošana-lilie
27.07.2016

@Totojsemja, podle mne žádný autor nepředčí Tolkienovo dílo. Můžou se snažit, jak chtějí, ale Tolkien na celém příběhu pracoval celoživotně. Prve to začalo vymýšlením vlastních jazyků, a pak když už měl jazyky, tak musel vymyslet celou historii(Silmarillion). Zato knihy dnešní fantasy nedosahují takového levelu. ;)

Berken
21.07.2016

Úžasné! Bohužel musím souhlasit že film je úplně jiný. Co naplat že obsazení je hvězdné

Janičta
08.09.2015

S Lectorem v lecčems souhlasím.
To že Palini napsal knihu v patnácti se prostě perfektně hodí na PR. Díky tomu je kniha zajímavější, protože spousta lidí se pozastaví nad tím, co asi mohl napsat kluk v pouhých patnácti, to že ji zfilmovali, je pro propagaci ještě lepší (co na tom, že film má s knihou společného jen málo... na to už si snad všichni zvykli). A kniha není tak špatná, aby na ní byla škoda papíru, pokud to přivede mládež ke čtení... dnes hodně náctek čte leda statusy na FB.
To že mu s knihou pomáhalo hodně lidí? Páni, četli jste někdy poděkování jiných autorů? Na knihách se kolikrát podílí velká spousta lidí a ti svými názory autora samozřejmě ovlivňují. To, že byl Paolini při psaní tak mladý a nezkušený, patrně zapříčinilo i více úprav, ale aspoň je přiznal, což spousta nových či mladých autorů neudělá. Buď proto, že jsou dobří a tolik pomoci nepotřebovali nebo proto, že by jim to všichni dali s radostí sežrat...

šošana-lilie
27.01.2015

Ten film nebyl podle mě vůbec podle knihy jen další přejatý fantasy film.

dany4641
23.11.2014

Ten film je skutečně slabý, je tam hodně málo z knihy! Ale musím tomu filmu poděkovat, kdybych neviděl ten film, tak asi bych ani nepřečetl ty knihy!!!

Lusa
07.04.2011

Kniha s filmem se vůbec nedá srovnávat, i když byl film natočen podle předlohy měl veliké nedostatky, kromě všeho mi tam chybělo Safiřino láskyplné označení Eragona "Maličký"