Seznam smrti

Ve Virginii sídlí agentura TOSA, jejímž úkolem je hledat a zabíjet ty, kteří jsou pro Spojené státy natolik nebezpeční, že se ocitli na takzvaném Seznamu smrti. Právě na něm přibylo nové jméno: terorista přezdívaný Kazatel, který radikalizuje mladé muslimy a nabádá je k vraždám. Bohužel pro něj zabijí i vysloužilého generála námořní pěchoty, jehož syn patří k nejlepším lovcům lidí ve službách TOSA. Ten se své práci věnuje už šest let. Nezná jméno, podobu ani místo pobytu nového cíle. Kazatel z toho však udělal osobní záležitost. Hon začíná… Nový román Fredericka Forsytha, mistra politického thrilleru, předvádí autora opět ve skvělé formě!...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/20_/200486/seznam-smrti-RgB-200486.jpg 4.1297
Literatura světová, Thrillery
Vydáno:, Knižní klub

The Kill List (2013)

Kniha Seznam smrti

Poeta.kno

Ulovit kohokoliv ze seznamu smrti není hračka. Všechno musí do puntíku vyjít a Stopař musí být vždy o několik kroků napřed. Přijde mi, že se autor nikde zbytečně nerozepisuje, děj pekně odsýpá, další kniha přečtená za pár dní.

BlackBlade
21.11.2018

Mistr románů, kde jsou hlavními hrdiny špioni a speciální bojové jednotky, opět nezklamal a napsal dobrý příběh.
Ale souhlasím s komentáři kolegů "cubeice" a "petrpospa", že tomu chyběl nějaký ten zvrat. Proto dávám jen lepší 3/5, autor napsal mnohem lepší romány.

kokosek
22.04.2018

Zajímavý děj, aktuální a velice děsivý. Takhle jednoduše to lze popsat. Forsyth opravdu zná zákulisí tajných služeb a ví jak je tento boj těžký. Asi brzy zase něco od něj přečtu, ale teď se chystáme na dovolené a bude lepší si představy o světě nekazit.

cubeice
11.04.2018

Hi-tech "napínák", řekl bych celkem klasický Forsyth, ale spíše jeho průměr, přestože se snaží, jako by to tentokrát postrádalo tu výživnou " vysoko oktanovou" šťávu. Chybí mi tu více napětí, vše plyne vlastně hladce a bez větších zvratů a zádrhelů, tím to ztrácí onu dynamičnost, kterou od autora očekávám. Těšil jsem se na to, že po souboji technologickém dojde i na nějaký souboj "intelektuální, ideologický, inteligenční", místo toho se to odbylo krátkou pasáží v rozsahu jedné strany soubojem na nože a je vyřešeno. Prostě žádná katarze, žádný přesah, žádná utkvělá myšlenka nebo vzpomínka. Škoda, potenciál to mělo.

kn23
24.02.2018

Od zaciatku sa citala velmi dobre takze u mna spokojnost

petrpospa
07.01.2018

Forsyth je kapitola sama pro sebe. Je zbytečné srovnávat ho s jinými spisovateli, smysl má porovnávat jeho jednotlivá díla. Vždy pečlivá příprava, přesné popisy, zřejmá snaha dozvědět se o daném tématu víc, než pak ve svém díle použije. Bohužel tady něco chybí. Snad kdyby byla kniha napsána v první osobě jednotného čísla, působila by přesvědčivěji jako příběh a ne jako reportáž o světovém terorismu. A o to lépe by se četla. Takto to na mne působilo odtažitě, jako bych četl denní tisk s poněkud mrazivým obsahem o tom, co se v dnešním světě děje.

B4LU
13.12.2017

Strhující thriller, který lze zvládnout za jedno odpoledne. Vypravěčské tempo je výborné a hon na Kazatele zajímavý, ale stejně se neubráním srovnání se staršími díly - oproti nim zde zcela chybí jakékoli překvapivé odhalení na konci, jak míval Forsyth ve zvyku. Lepší než Kobra, srovnatelné s Afgháncem, a dál bych se srovnáváním raději nešel.

mgeisselreiter
18.11.2017

Zpočátku hodně rozvleklé, ale zpětně to nevidím jako chybu (poměrně dobře totiž uvádí do problematiky a servíruje hodně faktů, místy je to až dokumentární forma). Občas až moc dějových linií, něco i zbytečné a šlo by vynechat (otec Stopaře a jeho osud - hodně nepravděpodobná souhra). Forsyth rád čtenáře šidí - zamlčuje fakta, která se dějí (a mnohdy se k nim ani nevrátí). Účelem je napínat čtenáře, ale mě to spíš naštvává. Závěr bohužel spadává do americké akčňárny a kazí tak celkový dojem z poctivě napsané britské špionážky. 65%, 18.11.2017.

Frederick Forsyth

Frederick Forsyth