Mafie v Praze

Nový román od Michala Viewegha — literární thriller napsán ve spolupráci se známým investigativním novinářem MF Dnes Jaroslavem Kmentou. Léto v metropoli tentokrát na okurkovou sezonu rozhodně nevypadá: na Praze 11 kdosi tajně sleduje, a dokonce fyzicky napadá opoziční politiky a občanské aktivisty, kteří protestují proti chystané zástavbě Trojmezí, krásnou makléřku Dianu z finanční skupiny Patria vydírá ruská mafie a ministr vnitra Stanislav Langross předčasně propustí z programu na ochranu svědků někdejšího lobbistu Darka Balíka, jenž na neznámém místě ukrývá kompromitující materiály na mnoho českých politiků (zvláště pleš náměstka ministra obrany Šestáka se leskne potem víc než dřív). Novináři z MF DNES tudíž náhle nevědí, o čem psát dřív, věhlasný pražský kmotr Mord se musí narychlo vrátit ze své jachty v Chorvatsku a nájemný vrah Ras dostane od příbramského šéfa další „zakázku“ — tak začíná kniha nejoblíbenějšího českého spisovatele, který po deseti románech, dvou povídkových souborech, třech novelách, dvou denících, dvou svazcích fejetonů, dvou sbírkách literárních parodií, několika filmových scénářích, divadelní hře a knížce pohádkové poprvé přichází s detektivkou. Jak tomu však v autorově případě bývá často, i tentokrát jde o čtení jen zdánlivě oddechové. „Chtěl jsem napsat svižnou a vtipnou detektivku, která ale navíc bude — na rozdíl od méně ambiciózních detektivních příběhů — nebezpečně pravdivým obrazem české reality a její nemilosrdně jízlivou satirou,“ říká o Mafii v Praze Michal Viewegh....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/88_/88380/mafie-v-praze-88380.jpg 3.6393
Detektivky, Literatura česká
Vydáno · Druhé město

Kniha Mafie v Praze

Haloon
dnes

Vřelé díky autorovi za další bourání iluze o našem malém státečku, kde ruka ruku myje a kde vítězí ti nejdrzejší.
Co se týče příběhu, zde slouží jen jako prostředek ke sdělení těchto špatných zpráv. V knize bylo velké množství postav ve kterých jsem se neustále ztrácel. Ani netuším, zda byly dějové linky všech dokončeny, či zda měly v příběhu nějaký hlubší smysl. Kupodivu mi to však vůbec nevadilo. Jak jsem zde napsal, smyslem knihy bylo nejspíš bourání iluzí a to se povedlo ukázkově.

monika7105

Moc dobré čtení, doporučovala bych přečíst každému, neskutečné jak některé věci z knihy se potvrdily v reálu..

slaska77

Moc mě nezaujalo, i když mám oba pány moc ráda. Četla jsem jako audioknihu a místy byla napnutá, jak to skončí. Velcí sympaťáci byly osoby policistů, to je tak jedno z mála pozitiv, co si pamatuji. Prostě klasičtější díla pana Viewegha mám radši a nedám na ně dopustit!

Aerine

Kupodivu parádní čtení. Ale pokud je i jen polovina knihy založená na pravdě (jako že bych tomu fakt i věřila), tak jsme úplně a jednoduše v háji a veškerá demokracie je jen takové divadýlko.
Co se týče samotného textu, příběh je svižný, napínavý, líbí se mi množství postav, které se postupně propojují, nechybí ani lehce ohraná milostná linka, ale ani mladé "milence" Viewegh nešetří a staví jim do cesty spoustu překážek, hra se jmény je super, až se divím, že ho někdo nezažaloval...
Nad mé očekávání jsem se velmi dobře bavila.

Kraken126

Na Wievegha až příliš dobré a jsem toho názoru, že pocházi z pera jiného, neznámého spisovatele, pod jehož dílo se Wievegh pouze podepsal.

Sirael440

Velmi dobře napsáno, poutavě. Celou dobu jsem jen doufala, že je to fikce. Že se to neděje...

MikulášV

Knihu jsem četl jako malý. Tou dobou mi to přišlo jako skvělá gansgsterka z prostředí rodného města. Z dnešního pohledu nic moc.

ujira
28.12.2018

Kdyby to nepůsobilo tak věrohodně a nebylo to o české politice, nedělalo by se člověku při čtení tak zle. Bohužel tohle není jen fabulace a není to jen dobrý čs.triller. V tomhle hnoji člověk žije a nezmění se nic ani po napsání dobrého článku v novinách ani dobré knihy od nejčtenějšího čs. autora.

TIP: Máte rádi Databázi knih?

Michal Viewegh
česká, 1962