Mafie v Praze

kniha od:


KoupitKoupit eknihuAudiokniha

Nový román od Michala Viewegha — literární thriller napsán ve spolupráci se známým investigativním novinářem MF Dnes Jaroslavem Kmentou. Léto v metropoli tentokrát na okurkovou sezonu rozhodně nevypadá: na Praze 11 kdosi tajně sleduje, a dokonce fyzicky napadá opoziční politiky a občanské aktivisty, kteří protestují proti chystané zástavbě Trojmezí, krásnou makléřku Dianu z finanční skupiny Patria vydírá ruská mafie a ministr vnitra Stanislav Langross předčasně propustí z programu na ochranu svědků někdejšího lobbistu Darka Balíka, jenž na neznámém místě ukrývá kompromitující materiály na mnoho českých politiků (zvláště pleš náměstka ministra obrany Šestáka se leskne potem víc než dřív). Novináři z MF DNES tudíž náhle nevědí, o čem psát dřív, věhlasný pražský kmotr Mord se musí narychlo vrátit ze své jachty v Chorvatsku a nájemný vrah Ras dostane od příbramského šéfa další „zakázku“ — tak začíná kniha nejoblíbenějšího českého spisovatele, který po deseti románech, dvou povídkových souborech, třech novelách, dvou denících, dvou svazcích fejetonů, dvou sbírkách literárních parodií, několika filmových scénářích, divadelní hře a knížce pohádkové poprvé přichází s detektivkou. Jak tomu však v autorově případě bývá často, i tentokrát jde o čtení jen zdánlivě oddechové. „Chtěl jsem napsat svižnou a vtipnou detektivku, která ale navíc bude — na rozdíl od méně ambiciózních detektivních příběhů — nebezpečně pravdivým obrazem české reality a její nemilosrdně jízlivou satirou,“ říká o Mafii v Praze Michal Viewegh....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/88_/88380/mafie-v-praze-88380.jpg 3.6414
Žánr
Detektivky, krimi, Literatura česká
Vydáno, Druhé město
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (84)

Kniha Mafie v Praze

Přidat komentář
Matthew_22
04. listopadu

Zajímavý pohled na to, jak to je to u nás zase zkorumpované.

Federo
14. června

Tak tohle bylo.....ou....to jsem nečekal.
Napínavé a mrazivé!
Bohužel tomu příběhu věřím, že se v naší společnosti skutečně děje....


TajemnýSmrad
04. května

Totální úlet z autorova standardu a musím říct - úlet správným směrem. Pro mnohé může být problémem přenést se přes politickou rovinu knihy, každopádně knížka je správně dramatická, má spád i náboj... Jen na člověka jde trošku mráz (možná i z hradu) z hříšné myšlenky - kolik podobných věcí se opravdu u nás může každý den dít.

adevr
10. dubna

Moje první knížka od Viewegha, a vůbec to nebylo špatné. Koupě nelituji, a už se těším na další díl....

Haloon
17.10.2019

Vřelé díky autorovi za další bourání iluze o našem malém státečku, kde ruka ruku myje a kde vítězí ti nejdrzejší.
Co se týče příběhu, zde slouží jen jako prostředek ke sdělení těchto špatných zpráv. V knize bylo velké množství postav ve kterých jsem se neustále ztrácel. Ani netuším, zda byly dějové linky všech dokončeny, či zda měly v příběhu nějaký hlubší smysl. Kupodivu mi to však vůbec nevadilo. Jak jsem zde napsal, smyslem knihy bylo nejspíš bourání iluzí a to se povedlo ukázkově.

monika7105
24.07.2019

Moc dobré čtení, doporučovala bych přečíst každému, neskutečné jak některé věci z knihy se potvrdily v reálu..

slaska77
08.06.2019

Moc mě nezaujalo, i když mám oba pány moc ráda. Četla jsem jako audioknihu a místy byla napnutá, jak to skončí. Velcí sympaťáci byly osoby policistů, to je tak jedno z mála pozitiv, co si pamatuji. Prostě klasičtější díla pana Viewegha mám radši a nedám na ně dopustit!

Aerine
28.05.2019

Kupodivu parádní čtení. Ale pokud je i jen polovina knihy založená na pravdě (jako že bych tomu fakt i věřila), tak jsme úplně a jednoduše v háji a veškerá demokracie je jen takové divadýlko.
Co se týče samotného textu, příběh je svižný, napínavý, líbí se mi množství postav, které se postupně propojují, nechybí ani lehce ohraná milostná linka, ale ani mladé "milence" Viewegh nešetří a staví jim do cesty spoustu překážek, hra se jmény je super, až se divím, že ho někdo nezažaloval...
Nad mé očekávání jsem se velmi dobře bavila.

1

Doporučujeme

Dýka s hadem
Dýka s hadem
Olomoucký bestiář
Olomoucký bestiář
Dům na samotě
Dům na samotě
Promlčení
Promlčení