betule3 betule3 komentáře u knih

Síla Síla Siri Pettersen

Skvělé zakončení série! Druhý díl byl za mě o maličko slabší, ale tady se opět všechno vrátilo do starých kolejí. Nově představený svět mě moc zaujal a neskutečně jsem si ho užila. Konec byl šíleně napínavý, do poslední chvíle nebylo jasné, jak to všechno dopadne. Havraní kruhy jsou určitě skvělou sérií, kterou by si žádný milovník fantasy neměl nechat ujít.

24.11.2020 5 z 5

Cítit znovu Cítit znovu Mona Kasten

Za mě byl tohle zatím nejslabší díl série, ale i tak jsem si ho moc užila. Příběh je opravdu, stejně jako předchozí díly, neskutečně čtivý. Tomu napovídá i fakt, že jsem knihu četla do půl čtvrté ráno. Postavy jsem si nezamilovala tolik, jako u předchozích dílů, ale ani mi nějak zvlášť nevadily. Líbil se mi ovšem vývoj romantické linky, který byl opravdu moc dobře pojatý a lehce uvěřitelný.
Co mě místy fakt rozčilovalo byl překlad. Nějaké věty byly tak zvláštně kostrbaté, že mi dělalo problém pochopit jejich význam. A totálně mě iritovalo časté opakování slova nýbrž, které se mi do podobného žánru vůbec nehodí.
Celkově si ale stále myslím, že se jedná o povedenou sérii, kterou stojí za to si přečíst.

17.11.2020 3 z 5

Trnitá řeč Trnitá řeč Leigh Bardugo

Knížka mě zaujala svým grafickým zpracováním. Když jsem jí prolistovala v knihkupectví, hned jsem věděla, že ji prostě musím mít. Kresby, narůstající společně s příběhem, jsou naprosto dokonalé, poháněly mě při čtení stále dopředu. Grafická podoba je ale bohužel ta největší přednost tohoto díla. Příběhy sice ve většině případů byly opravdu čtivé a měly zajímavé rozuzlení, působily na mě ale poněkud uspěchaně a odfláknutě. Nejvíc se mi líbila hned první pohádka - Ayama a trnitý les. Naopak Princ vojáček mě třeba nezaujal vůbec. Knížka mi přijde obsahově celkem zbytečná, ale pro ty ilustrace ji stojí za to mít ve své knihovničce.

09.11.2020 3 z 5

Divotvůrce Divotvůrce Sebastien de Castell

U Divotvůrce se bohužel neztotožňuji s většinovým pozitivním názorem, mě kniha opravdu nebavila. První půlka byla vyloženě utrpení - neoblíbila jsem si žádnou postavu, příběh se až moc táhnul a nic zajímavého se nedělo. Kellen mi jako hlavní hrdina vůbec nesedl, po celou dobu mě akorát vytáčel svým ufňukaným chováním. Jediný, kdo mi čtení alespoň trochu zpříjemňoval, byl kočkoveverák. Od té doby, co se objevil na scéně, se příběh konečně alespoň trochu rozjel a začal být zajímavý. Svět byl dobře vymyšlený a rozhodně má silný potenciál do dalších dílů. Celkově mě ale kniha, vzhledem k takovému množství pozitivních recenzí, zklamala.

08.11.2020 2 z 5

Na co slova nestačí Na co slova nestačí Brigid Kemmerer

Tohle bylo skvělý. Příběh byl opravdu hodně silný, rozhodně o něm ještě dlouho nepřestanu přemýšlet. Emma i Rev byli skvělí hlavní protagonisté, už dlouho jsem nečetla contemporary knížku, kde by byly tak skvěle propracované a realistické postavy. A i když se mi, na rozdíl od hodně čtenářů, líbily víc Dopisy ztraceným, tohle čtení jsem si neskutečně užila.

06.11.2020 4 z 5

Láska & gelato Láska & gelato Jenna Evans Welch

Četla jsem už opravdu hodně romantických knížek, a tahle se řadí k těm slabším. Hlavní romantická linka byla dost slabá, až moc rychlá a těžko uvěřitelná, mnohem víc mě zaujal příběh rodičů. Lina se chovala neuvěřitelně naivně a hloupě, prakticky celou dobu mě vytáčela. Oceňuji ale popis Florencie, opravdu mi to navodilo příjemnou, poklidnou atmosféru.

05.11.2020 2 z 5

Nimbus Nimbus Neal Shusterman

Od téhle knížky jsem měla vzhledem k hodnocení velká očekávání, ale musím se přiznat, že se pro mě úplně nenaplnila. Celý příběh se hrozně táhl, místy to bylo opravdu nekonečné, až jsem měla chuť pár stránek přeskočit. Nimbova filozofická okénka mi ze začátku přišla zajímavá, ale později už mě to spíše nudilo a rozčilovalo.
Co ale musím opravdu ocenit jsou postavy, prakticky všechny. Jejich vývoj a způsob myšlení byl naprosto dokonale vymyšlený a vykreslený. Mým osobním favoritem je Rowan, u něho byl opravdu vidět pokrok od prvního dílu. Příběh byl ve výsledku opravdu zajímavý, jen mi tam vadilo to pomalé tempo. Knížka se mi líbila, ale na první díl to podle mě nemá.

03.11.2020 3 z 5

Temné a osamělé prokletí Temné a osamělé prokletí Brigid Kemmerer

Do této knížky jsem se pustila po mnoha doporučeních a přečteních spousty pozitivních recenzí. Ze začátku mě zaujalo, jak rychle se příběh rozjel. Ani jsem se pořádně nezačetla, a už tam bylo plno akce. Potom ale přišlo asi 100 stránek, kdy mi přišlo, že se vůbec nic nedělo. Příběh se táhnul a postavy mě začínaly akorát tak štvát. Potom se vše ale zase rozjelo, a já zbytek přečetla na jeden zátah.
Autorka si dobře poradila s propojením našeho a fantasy světa, všechno dávalo smysl a nevyvolávalo zbytečné otázky. Postavy mi k srdci vyloženě nepřirostly, ale ani mi nějak zásadně nevadily. Další díl si nejspíš přečtu, protože mě upřímně zajímá, co se bude dít dál.

31.10.2020 3 z 5

Kulti Kulti Mariana Zapata

Knížka mě upřímně trochu zklamala. Věděla jsem, že se jedná o pomalou romanci, ale stejně... první polibek až na straně, to vážně? Většinu času se tam odehrávalo to samé - Kulti se choval jako naprostý idiot a Sal pro jeho chování vždy našla nějaké pochybné odůvodnění. Trochu mi vadilo také časté opakování vtipů, které po čase ztrácely na humoru.
Abych ale nebyla jen negativní musím uznat, že knížka se skvěle četla (přelouskala jsem ji za necelé 2 dny). Zaujal mě humor hlavní hrdinky (až na to opakování) a fotbalové prostředí (a to fotbal opravdu nemám zrovna v lásce). Jako oddychová knížka je Kulti fajn, ale asi jsem čekala něco trošku víc.

28.10.2020 3 z 5

P.S. Líbíš se mi P.S. Líbíš se mi Kasie West

Ideální feelgood romance na odpočinek. Knížka je nenáročná, čtivá, a hlavní hrdinka je úplně skvělá. Mým oblíbencem od Kasie West stále zůstává Po tvém boku, ale tenhle příběh se silně přiblížil.

27.10.2020 4 z 5

Holubice a had Holubice a had Shelby Mahurin

Už od začátku téhle knížky jsem věděla, že to bude něco přesně pro mě. Mám slabost pro sarkastické hrdiny, a Lou byla úplně perfektním příkladem. Reid mě ze začátku trochu štval, ale brzy jsem mu naprosto propadla. Romantická linka od nepřátelství po lásku patří mezi mé nejoblíbenější, takže to mě taky potěšilo. Hranice mezi láskou a nenávistí tady byla skutečně tenká a k jejímu překročení došlo poměrně rychle. Mně osobně to vůbec nevadilo, naopak mi to vyhovovalo, protože je to za mě tisíckrát lepší, než nekonečné čekání na to, kdy už se některá z postav konečně rozhodne udělat ten krok (ehmm, krutý princ). Ale chápu, že právě tohle může někomu vadit.
Dějově mi knížka trošku připomínala moje milované Renegáty od Marissy Meyer. I když se příběhy samozřejmě lišily celou řadou faktorů, základní dějová linka je opravdu dost podobná, alespoň dle mého názoru. O zvraty a akci rozhodně není nouze, byla jsem napjatá a nedočkavá snad po celou dobu čtení. Fantasy svět je poměrně jednoduchý, ale zato dost přehledný a lehce pochopitelný.
Ztotožňuji se s názory, že nálepka humbook tipu knížce spíše uškodila. Proti humbooku samotnému rozhodně nic nemám, naopak se považuji za velkého příznivce, tady ale byl ten hype více ke škodě, než k užitku.
Už se nemůžu dočkat, až bude přeložený druhý díl, protože se do něj hodlám pustit co nejdříve. :)

26.10.2020 5 z 5

Hodnej kluk Hodnej kluk Elle Kennedy

Taková klasika v tomto žánru - čtivé, poutavé, zábavné. Ideální jednohubka na zahnání čtecí krize. Od Elle Kennedy mám oblíbené jiné série, tahle knížka byla ale taky skvělá.

18.10.2020 4 z 5

Královna ničeho Královna ničeho Holly Black

Královna ničeho je podle mě nejlepší díl ze série. Příběh byl přímo napěchovaný akcí a zvraty, takže knihu prostě nešlo odložit. Zdá se mi, že zde autorka konečně naplno využila potenciál, který vílí svět nabízel. Cardana jsem si zamilovala snad ještě víc než předtím, je to neskutečný miláček. :) Možná proto mě trochu mrzelo, že nedostal více prostoru. Na druhou stranu myslím, že to autorka vynahradí v chystané novele.
Jednu hvězdičku ubírám za konec, který byl dle mého názoru zbytečně moc uspěchaný.
Celá série mi přijde opravdu silně průměrná, ale má v sobě takové speciální kouzlo a jiskru, že se do ní určitě někdy pustím znovu.

17.10.2020 4 z 5

Wildcard: Divoká karta Wildcard: Divoká karta Marie Lu

Já prostě miluju tenhle svět! Všechno dává smysl, a ten celkový nápad je jednoduše dokonalý. Oproti jedničce se tady hrdinové zabývají "vážnějšími" tématy a problémy, celé je to takové drsnější a možná snad i reálnější. Více se tu seznamujeme s vedlejšími postavami a jejich příběhy, což byla jedna z nejlepších věcí na této knize.
Mně se ale i přes to všechno líbil více první díl. Chybělo mi tady o něco více romantiky, ale jak jsem tak četla, rozhodně se nejedná o většinový názor. :D Docela se mi také stýskalo po herní atmosféře prvního dílu.
Celkově je Warcross ale rozhodně velmi povedenou sérií, kterou si v budoucnu ráda přečtu znovu.

12.10.2020 4 z 5

Hra Hra Elle Kennedy

Já už vlastně ani nevím, co bych měla k této sérii psát. Autorka prostě umí čtenáře připoutat k příběhu a už nepustit. Líbí se mi, že i přes to, že jsou jednotlivé díly na podobné téma a odehrávají se ve stejném prostředí, je každý nějakým způsobem originální. Hra se sice nestala mým favoritem, ale čtení jsem si rozhodně užila a zklamaná stoprocentně nejsem.

07.10.2020 4 z 5

Podlý král Podlý král Holly Black

Všude jsem četla, že druhý díl je mnohem lepší než ten první, takže jsem měla celkem slušná očekávání. No... za mě byla teda o něco lepší jednička.
Ze začátku se strašně dlouho nic nedělo, což docela vynahrazoval čtivý styl psaní, ale stejně mi tam ta akce chyběla. Jude, která byla předtím skvělou hrdinkou, se tady dost často chovala naivně a vyloženě hloupě. Většina zvratů byla docela očekávaná, i když přiznávám, že něco mě upřímně překvapilo.
Opravdu jsem si oblíbila Cardana, stal se prozatím mojí oblíbenou postavou. Užila jsem si odhalování střípků z jeho minulosti a vysvětlování jeho chování.
Série je dle mého názoru zatím silně průměrná, ale musím přiznat, že díky čtivosti si ji opravdu užívám.

05.10.2020 3 z 5

Dvůr mrazu a hvězd Dvůr mrazu a hvězd Sarah J. Maas

Dvůr mrazu a hvězd bylo miloučké doplnění série. Má očekávání nebyla příliš vysoká, chtěla jsem prostě jen strávit pár dalších chvil ve svém oblíbeném světě, se svými oblíbenými hrdiny, a to přesně jsem dostala. Nečekejte žádný děj ani zvraty, ono se tam ve výsledku vlastně nic moc neděje. Ale tohle "nic" se tak dobře četlo, že jsem knihu zhltla na jeden zátah. :D

03.10.2020 4 z 5

Krutý princ Krutý princ Holly Black

Do krutého prince jsem se pustila po dočtení dvorů od S. J. Mass, protože jsem byla naprosto okouzlená vílím světem a chtěla jsem něco na podobný způsob. Možná to bylo tím způsobenými příliš velkými očekáváními, ale z knihy jsem nebyla tak nadšená, jako jsem si představovala.
Vílí svět je zde opravdu zajímavě vykreslený, jeho potenciál je ale podle mě dost nevyužitý - věřím, že se to však změní v dalších dílech. Lidský svět, fungující společně s tím vílím, se mi úplně nezdál, zvláště jejich "propojenost" mi přišla taková podivná.
Jude byla sympatická hlavní hrdinka, sedla mi už od začátku. Mým favoritem se ale stejně stal Doubek. :)
Nechci, aby tato recenze vyzněla nějak extrémně negativně, protože mě to ve výsledku vlastně bavilo. Ano, nenaplnilo to úplně všechna má očekávání, ale jsem rozhodně ráda, že jsem se rozhodla si knihu přečíst a na pokračování se určitě chystám.

30.09.2020 3 z 5

Dvůr křídel a zmaru Dvůr křídel a zmaru Sarah J. Maas

Tomuhle říkám zakončení série na úrovni! Kniha obsahovala všechno, co jsem si přála - skvělé zápletky a rozuzlení, úžasnou romantickou linku a bližší seznámení s vedlejšími postavami. Ohledně posledního budu se mi moc líbilo především seznámení s ostatními vladaři a jejich rodinami a historií.
Nemůžu si pomoct, ale prostě nemůžu vystát Nestu a Elain. Moc jsem je nemusela už v předešlých dílech, ale tady mě místy vyloženě vytáčely. U některých postav jsem se po celou dobu pohybovala na pomezí lásky a nenávisti a nedokázala jsem si na ně utvořit ucelený názor.
Celkově ale tento poslední díl dokázal, že se jedná o neskutečně povedenu sérii, kde si každý díl zaslouží 5*. A i když mým favoritem zůstává dvůr mlhy a hněvu, tohle byla opravdu pořádná jízda!

27.09.2020 5 z 5

Prohnilé království Prohnilé království Erin Watt

Krásné zakončení série. Na původní trilogii to sice nemá, ale s tím jsem ani nepočítala. Líbil se mi vývoj hlavních postav, který tady byl o dost výraznější než v předchozím díle. A ten konec naprosto miluju! Pro fanoušky série je tohle určitě nutnost.

19.09.2020 5 z 5