BBaarča BBaarča komentáře u knih

Lazar Lazar Lars Kepler

Opět velmi čtivé a napínavé, nemohla jsem se odtrhnout a těšila se na každou další volnou chvilku, kdy budu moct ke knížce opět zase usednout. Napětím jsem nedýchala snad po celou dobu čtení (ti dva prostě umí!) Strhávám však hvězdu za překombinovaný, těžko uvěřitelný a ve finále nepropracovaný konec knihy....

30.07.2023 4 z 5

Hodinky Hodinky Veronika Jonešová

Z počátku jsem pociťovala zklamání. Příběh mě moc nebavil... moje očekávání byla nejspíš jiná a reálnost příběhu v některých částech značně pokulhávala. Po měsíci jsem se odhodlala dočíst poslední třetinu a malinko jsem přehodnotila. Pasáže s Jamesem a focením byly skvělé, procítěné a toto umění mi více přiblížily...

19.09.2021 3 z 5

Kde zpívají raci Kde zpívají raci Delia Owens

Skvěle popsané prostředí i pocity, krásný originální příběh, k zamyšlení. Připomíná mi knihy od Hosseiniho, přestože děj je úplně o nečem jiném a z jiného prostředí. Emotivní, romantické a přitom žádný slaďák...

29.07.2021 5 z 5

Kruh Kruh Rona Halsall

Čtivé... ale očekávání byla jiná. Postavy a jejich smýšlení mi vůbec nebyly sympatické. Neurazí, nenadchne.

21.02.2021 3 z 5

Šikmý kostel Šikmý kostel Karin Lednická

Velmi pěkné čtení podrobně se zabývající tématem, které doposud v české literatuře nenajdeme. Nečekáte-li příběh, který vás pohltí a strhne... nebudete zklamaní. Opravdu se jedná spíše o zajímavé kronikové vyprávění... já sama jsem knihu četla docela dlouho, ale přikláním to k tomu, že právě teď není úplně nejvhodnější doba a nálada na takové čtení. Z čeho mě opravdu mrazilo, tak z části o konci války, jak moc odstavců mi připomínalo všechno to, co prožíváme teď... současnou situaci a chování lidí. Pořád se máme ve srovnání velmi dobře, ale občas mě napadaly myšlenky, co a jak bude vlastně za rok, dva, tři. Některé části téměř poválečné doby byly tak vystihující současnost a vlastně aniž by autorka cokoliv tušila (což vlastně také dokládá to... kolik práce, času a rozhovorů knize věnovala). Opravdu oceňuji nápad i kvalitní a reálné zpracování. Dozvěděla jsem se spoustu nových věcí - zajímavý pro mě bylo nejen to, jak to chodilo v dolech, ale také třeba zmínka o pochodu žen pro sůl a vznik lázní Darkov. Moc sympaticky na mě působí i sama autorka. Čeká mě další díl a těším se i na třetí!

13.02.2021 4 z 5

Přízraky domu Carrowů Přízraky domu Carrowů Darcy Coates

První kniha autorky Duch domu Ashburnů se mi líbila mnohem víc. Velmi dlouho mi trvalo, než jsem se do děje začetla. Neuvěřitelně se to táhlo. Asi v půlce knihy mě příběh vtáhl do děje a začal mě bavit, ale ten konec byl tak trochu úsměvný.

15.09.2020 3 z 5

Sítě Sítě Petra Dvořáková

Petru Dvořákovou řadím mezi mé nejoblíbenější české spisovatelky, ale bohužel, tahle kniha a její styl psaní mi nějak nesedly. Přesto jsem dočetla a těším se na další z autorčiných knih.

16.07.2020 3 z 5

Duch domu Ashburnů Duch domu Ashburnů Darcy Coates

Napínavá od začátku do konce. Okamžitě vtáhne do děje. Pravda - malinko přitažená za vlasy, ale tentokrát mi to vůbec nevadilo. Doporučuji všem, co se u čtení rádi bojí. Málokterá rádoby strašidelná knížka toho u mě docílí, ale tahle byla přesně podle mého gusta!

09.07.2020 5 z 5

Pro koho kvetou stromy Pro koho kvetou stromy neznámý - neuveden

Úžasná knížka plná krásných ilustrací. Původně jsem ji půjčila své dceři v dětském oddělení knihovny, ale myslím, že nejvíce ji docení právě dospělý čtenář. Je to čtení na jeden večer, ale spousta vět je k zamyšlení i uvědomění si. Určitě si ji pořídím domů a řadím do seznamu svých nejoblíbenějších knih, které fakt stojí za doporučení.

02.07.2020 5 z 5

Panda v nesnázích Panda v nesnázích Markéta Lukášková

Ač mě kniha nezaujala anotací, pustila jsem se do ní. Přečteno během pár dní a musím říct, že se mi líbila že všech autorčiných knih nejvíce. A nemůžu jí nepřiznat, že vtáhne do děje a nepustí. Není to sice čtení na velké odborné úrovni (což od románu ani neočekávám), ale oceňuji tématiku padesátých let, se kterou se v knihách zase tak často nesetkáváme a celkově nápaditost celého příběhu. Bohužel mi čtení docela dost kazily gramatické, ale hlavně obsahové chyby, které opravdu bijí do očí, a to v těchto případech většinou přimhouřím oči.

25.02.2020 4 z 5

Dědina Dědina Petra Dvořáková

Moje první kniha od této autorky a musím uznat, že se mi líbila moc. To reálné vykreslení postav a jejich myšlení. Závist, pomluvy, mezigenerační rozdíly, lakota a životní těžkosti. Na jednu stranu člověk jejich jednání a chování nechápe, na druhou stranu ho to nutí zamýšlet se, a pochopit obě strany mince. Psychologicky opravdu velmi dobře zpracováno a knihu nejde brát jen jako obyčejný vesnický román. Mít časový prostor, přečtu si ji obratem znovu. Trochu se mi pletly postavy a nejsem si jistá, jestli mi díky tomu něco málo neuteklo, ale bylo to velmi čtivé a vydařené... včetně nářečí.

13.02.2020 5 z 5

Balkán, bejby! Balkán, bejby! Lucie Römer

Tak právě dočteno a musím napsat, že po celou dobu čtení mnou zmítaly rozporuplné pocity, co se hodnocení knihy týče. Kniha mi zpočátku přišla psaná docela amatérsky, jednoduše. Mám už načteno a navštíveno nekolik cestopisných knih i besed a nejspíš jsem hodně srovnávala a vlastně se i těšila na ty senzační zážitky (v létě jsme pořídili karavan, navíc jsem momentálně také na mateřské, takže tohle čtení bylo přesně to, co jsem potřebovala). Bohužel, v knížce bylo hodně znát, že autorka si cestu úplně neužívá, místy mi přišlo, že jí vadí všechno a všichni okolo a působilo to docela nesympaticky. Bylo tam pár míst, pro které jsem neměla úplně pochopení a nejspíš mi vadilo to, jak tu situaci vlastně vždycky bez servítek popsala.:) Také bych brala více fotek z přírody. Ale! Na styl psaní jsem si rychle zvykla a podotýkám, že knížku jsem přečetla na mé poměry docela rychle - četla se tedy opravdu dobře. Přemýšlela jsem, jak knihu ohodnotit a nakonec jednu hvězdu přece jen přidávám. Na první počin to nebylo vůbec špatné, oceňuji odvahu vyrazit v těchto měsících s takovým malým prckem a věřím, že dokud člověk nezažije, tak nepochopí, takže vlastně nechci soudit. Ve finále si cením upřímnosti, věřím, že zpětně cestu hodnotí jako skvělý zážitek a vlastně o tom to je. Myslím, že podruhé už by si to užili zase jinak a popravdě bych nějaké to pokračování brala:)

07.01.2020 4 z 5

Na dostřel Na dostřel Taylor Adams

Tentokrát Adamsovu knihu hodnotím průměrně... Není úniku se mi líbilo mnohem víc. Nereálnost příběhu stále převyšují čtivost a napětí, které však bohužel se závěrem knihy upadají.

22.07.2019 3 z 5

Veselí Veselí Radka Třeštíková

Líbila se mi. Tentokrát moje očekávání nebyla veliká, ale za mě je tato kniha určitě Radčina nejpovedenější. Nejednou jsem se od srdce zasmála. Autorka vystihla spoustu pocitů. Ze života, občas k zamyšlení, vtipné i smutné zároveň.

23.03.2019 4 z 5

Duchařské příběhy Duchařské příběhy Olga Krumlovská

Nebylo to špatné. První dojem bylo spíše zklamání, některé příběhy mi přišly těžko uvěřitelné a takové plytké. V půlce knihy jsem se začetla a u některých povídek tajila dech. Konec už byl zase spíše slabší. Velmi se mi líbilo zpracování obálky. V reálu je opravdu moc pěkná. Zaujalo mě zlaté lemování a nenápadná pavučinka.

02.02.2019 3 z 5

Není úniku Není úniku Taylor Adams

Také ve mně kniha zanechala rozporuplné pocity. Začátek mi přišel přitažený za vlasy. Dost nepravděpodobný, nelogický. Z celého děje jde cítit autorova záliba v počítačových hrách. Pak jsem si na tento způsob psaní přivykla a knížku jsem doslova zhltla. Děj mě vtrhl téměř okamžitě, nebyla chvilka, kdy bych se nudila a knihu jsem nechtěla odložit. Děj doslova prožívate s hrdinkou a napětí tomu opravdu nechybí. Pořád si říkáte, že už tomu musí být konec... a ono ne. Já byla vlastně spokojená. Není to žádný literární počin, chybičky by se našly, ale atmosféra tomu rozhodně nechyběla. Nakonec přece jen hvězdičku přidám a těším se na další autorovi knihy. P.S.: Také jsem epilog musela přečíst dvakrát, jestli jsem mu správně porozuměla. :)

28.01.2019 4 z 5

Nejlepší víkend Nejlepší víkend Patrik Hartl

Hodnotím jako příjemné oddechové čtení, typické autorovi. Zpočátku jsem se zamotávala v postavách, ale aspoň člověk trochu procvičí hlavu. Konec byl na můj vkus docela rychlý a některé rádoby vtípky bych osobně vypustila (např. závěrečné Žanetino rande a pozorování broučků). Našla jsem ale i pár životní citátů a taky název knihy, pochopený u konce, pobízí k zamyšlení. Od teď si budu ten svůj "Nejlepší víkend" hlídat.

16.01.2019 4 z 5

Mami, kdy už konečně umřeš? Mami, kdy už konečně umřeš? Martina Rosenberg

Kniha se četla dobře, ale přišlo mi to spíše jako autorčino fňukání, než upřímnost. Samozřejmě jsem si vědoma toho, jak je psychicky náročné starat se o člověka trpícího demencí, ale doposud je spousta lidí, kteří se o své nemocné rodiče starají sami, bez pomoci pečovatelské služby a kompletně jim to rozhodí život. Opravdu mi to přišlo místy až přes čáru a autorka na mě bohužel občas působila bezcitně.

31.08.2018 1 z 5

Za zavřenými dveřmi Za zavřenými dveřmi B. A. Paris (p)

Čtivé a napínavé od začátku až dokonce. Přečteno jedním dechem, ale... určité situace a jednání hlavní hrdinky mi přišly hloupé a nereálné. I když vezmu v potaz nalomenou psychiku Grace, byla místa, kdy mohla dění ovlivnit a naopak. Z počátku jsem měla tendence srovnávat tuto knížku s "Pokojem" od E. Donoghue (pro mě nejlépe propracovaným psychologickým románem), což i zpočátku ubíralo na hodnocení. Pravda je, že pár otázek zůstalo nedořešených. Původně jsem tedy chtěla hodnotit třemi hvězdami, mráz po zadech mi neběhal, bylo toto dosti naivní, ale za čtivost a posledních pět stran jsem jednu přihodila. Podle mého konec nezůstal otevřený. Rozhodně to nebyla ztráta času a celkově hodnotím spíš pozitivně.

20.01.2018 4 z 5

Zimní lidé Zimní lidé Jennifer McMahon

Tohle čtení mi opravdu sedlo. Konečně něco, co se opravdu odlišuje od všech těch bestsellerů a psychologických románů. K hororu bych to úplně nepřirovnávala... spíše k fantasy thrilleru s prvky duchovna. Nápaditý, promýšlený a napínavý děj, který čtenáře vtáhne už na začátku a nezklame ani u konce. Přečteno jedním dechem.

15.01.2018 4 z 5