bara-z5649 bara-z5649 komentáře u knih

V šedých tónech V šedých tónech Ruta Sepetys

Je to skvělá kniha, kterou si musí přečíst každý! Hlavně si přečtete o tom, co se dělo během druhé světové války i někde jinde.

30.03.2020 5 z 5

Pravda, nebo lež Pravda, nebo lež Colleen Hoover

Tak tohle jsem tedy vůbec nečekala! Jako co? Colleen je skrytě i TAK DOKONALOU autorkou psychothrillerů a my jsme o tom do teď neměli ani ponětí? Kde se to v autorce najednou vzalo?
Tuhle knihu všem moc doporučuji, protože je to jedna (a troufám si říci, že i ze všech knih, které doposud napsala) nejlepší autorčina kniha.

14.06.2020 5 z 5

Začít znovu Začít znovu Mona Kasten

Skvělá kniha! Čekala jsem od toho něco jiného a dostala toho mnohem více! Jsem nadšená a některé myšlenky miluji????

30.04.2020 5 z 5

Chlapec, krtek, liška a kůň Chlapec, krtek, liška a kůň Charlie Mackesy

Krásná, milá kniha. Najdete zde několik krásných vět na přemýšlení. Krásné citáty a nádherné malby.
Tohle bude moje srdcovka. Kniha, kterou si vytáhnu, když mi bude smutno a budu bojovat sama se sebou.
Moc doporučuji všem! Je to must have!

17.07.2021 5 z 5

Sami na této zemi? - O Boží přítomnosti mezi námi Sami na této zemi? - O Boží přítomnosti mezi námi Ladislav Heryán

Pro mě trochu výstup z mé komfortní zóny, ale rozhodně jsem udělala správně. Tahle kniha si zaslouží pozornost všech čtenářů - věřících i nevěřících.
Nejsem vyloženě křesťan, ani nepatřím k jiné náboženské skupině. Ale věřím v některé věci. Vím, že na této zemi nejsme sami.
Velká poklona panu Heryánovi za skvěle napsanou knihu.

15.05.2021 5 z 5

Černobílý svět Černobílý svět Kathryn Stockett

Prosím přečtěte si tuto knihu! Nic jiného se ke knize říct nedá, protože je naprosto skvělá.

16.11.2020 5 z 5

Kroniky prachu Kroniky prachu Lin Rina

No tak tohle...
Myslela jsem si, že to nebude vůbec můj šálek kávy a nebude se mi to tolik líbit. A maximálně se to vyškrábe na tři hvězdičky, ale opak byl pravdou a já bych si přečetla klidně dalších minimálně 100 stránek. To bylo tak úžasný! Doporučuji! Moc!

30.06.2020 5 z 5

Miluju tě. Já vím Miluju tě. Já vím Nofreeusernames (p)

Naprosto miluju tuhle knihu, tak jako „Navždycky“! Miluju, jak je kniha odpočinková, nenáročná, vtipná a pro knihomola ušitá na míru!
Musím říct, že tématem a těmi mini věcičkami, které se tam objevovali (kafe, barevné ponožky, knihy…) mi kniha sedla o trošičku více, než kniha předchozí. Ale to je jen kvůli věcem, které preferuji.
V této době před maturitou, kdy jsem knihu četla, mi naprosto sedla a k tomu ty boží playlisty, které provázely celou knihu! Bomba! Je to rozhodně můj poklad v knihovně a jedna z mála knih, kterou určitě nebudu číst jen jednou.
Nečekejte od knihy nic přelomového a velkolepého, ale jako odpočinkovou knihu ke krbu, nebo někam k vodě se rozhodně hodí! A také vás zaručeně dostane ze čtecí krize :-p
Pokud si knihu chystáte přečíst a ještě jste nečetli „Navždycky“, tak to nevadí, ale je mnohem lepší nejdříve sáhnout po knize „Navždycky“ a až pak po knize „Miluju tě. Já vím“.

23.05.2021 5 z 5

Anežka Anežka Viktorie Hanišová

Ten konec mi to zkazil. Vlastně nevím, jak to dopadlo, ale jinak je to skvělá kniha, která stojí za přečtení!

15.05.2021 4 z 5

Prokletý rok Prokletý rok Kim Liggett

Nějaké věci mě štvaly, ale některé naopak překvapily. Jsem z knihy nadšená, ale nedokážu jí dát 5 hvězd, protože pár věcí mi tam nesedělo a hlavní hrdinka mě občas štvala.

31.10.2020 4 z 5

Bábovky Bábovky Radka Třeštíková

Asi je to moje chyba, ale moc jsem nepochopila konec????, ale úplně jsem byla v šoku, jak je to dokonale promyšlené a všechny ženy jsou tak moc propojeny... neskutečný

31.08.2020 4 z 5

To nejlepší v nás To nejlepší v nás Colleen Hoover

(SPOILER) Kniha je úžasná, ale hlavní hrdinka mě štvala. Ano, má právo na to se chovat, tak jak se chovala, ale podle mě toho mohla udělat více pro záchranu manželství. Kdyby to Graham vzdal, tak jejich manželství skončí.
Každopádně téma neplodnosti, o kterém se moc nemluví, je tu krásně popsáno. Autorka nám ukázala, jak některé všední otázky na manželský pár mohou být bolestné.

17.08.2021 4 z 5

Se špetkou skořice Se špetkou skořice Elizabeth Acevedo

Úžasná kniha, která má dokonalý konec. Bála jsem se, jak bude kniha ukončena, ale autorka to zvládla naprosto perfektně a ani milostná linka nebyla přehnaná.

26.07.2021 5 z 5

Manon Lescaut Manon Lescaut Vítězslav Nezval

Musím říci, že i když jsem původně toto dílo si vybrala k maturitě (ve své podstatě) z nouze na doporučení mé češtinářky, tak se mi kniha neskutečně moc líbila a překvapila mě.
Mrzí mě, že se o ní tolik nemluví.

10.03.2021 5 z 5

Spřízněná duše Spřízněná duše Nicholas Sparks

I slzička mi ukápla ke konci knihy...

17.02.2020 5 z 5

Ztracená naděje Ztracená naděje Colleen Hoover

Lepší je Bez naděje, pro mě asi i kvůli tomu, že je to moje srdcovka, ale tahle kniha byla taky naprosto boží a nelituji přečtení

22.06.2021 4 z 5

Noc na Karlštejně Noc na Karlštejně Jaroslav Vrchlický (p)

Za mě je hezčí muzikál. Asi kdybych ho neznala, tak si toto drama nepřečtu. Každopádně i tak se mi dílo líbilo a nelituji přečtení.
Miluji postavy, zápletku, místo a období, ve kterém se kniha odehrává.

03.04.2021 3 z 5

Noci běsů Noci běsů Kateřina Šardická

Tuhle knihu z hlavy jen tak nedostanu. Nechápu... Prostě nedokážu teď po dočtení ani pořádně fungovat, jak kdyby ze mě příběh vysál všechny emoce a pocity... jak kdybych byla hlavní hrdinkou a prožívala všechno místo ní.
Jestli jste knihu ještě nečetli, tak to utíkejte napravit! Já si musela pustit feel-good písničky, abych se dala trochu dohromady.

27.09.2020 5 z 5

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Až na předbíhání děje a německá slova byla tahle kniha skvělá a hodně čtivá!

27.08.2020 4 z 5

Červená, bílá a královsky modrá Červená, bílá a královsky modrá Casey McQuiston

Za mě nejlepší LGBT kniha, kterou jsem doteď četla. Pokud nad touto knihou váháte, tak neváhejte a hned si knihu přečtěte!!

20.08.2020 5 z 5