Se špetkou skořice přehled

Se špetkou skořice
https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/470076/bmid_se-spetkou-skorice-A3P-470076.jpeg 4 294 294

Středoškolačka Emoni se stará o malou dcerku, a i když jí se vším pomáhá milovaná babička, musí ve svém životě činit nejedno těžké rozhodnutí. Jediné místo, kde mohou jít povinnosti stranou, je kuchyně. Emoni má totiž obrovský dar – z každého jídla dokáže vytvořit neuvěřitelnou dobrotu. Chtěla by svého nadání využít a studovat kulinářskou školu, tuší však, že tento sen je příliš vzdálený. Má plnou hlavu povinností, které ji každý den zaměstnávají. Přesto Emoni cítí, že si zaslouží dostat šanci a nechat svůj talent zazářit. Dokáže se postavit všem překážkám a jít si za svým?... celý text

Literatura světová Romány Pro děti a mládež
Vydáno: , Yoli (ČR)
Originální název:

With The Fire on High , 2019


více info...

Můj komentář

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Se špetkou skořice. Přihlašte se a napište ho.


Komentáře (89)

Mamka_cte
24.04.2024 5 z 5

Toto je přesně kniha, kterou jsem koupila kvůli obálce a až poté, co jsem ji měla doma, jsem se podívala na hodnocení na databázi. Hodnocení nejsou moc nadšené, takže se mi do čtení moc nechtělo. Díky bohu za #ctemezapraseneknihysrenulkou16 @renulka16 , protože kvůli její výzvě, jsem objevila další skvost a svoji novou oblíbenou knihu! Miluju jí

Kniha ukrývá nádherný příběh a její strany jsou plné chutí, receptů a lásky. Příběh mě neskutečně vzal za srdce a rozhodně ho budu doporučovat dále. Proto jsem se také rozhodla udělat štafetu, která brzy poputuje do světa.

Kniha vypráví příběh Emoni, sedmnáctileté maminky, s kterou se život nemazlí a překonává v něm nejeden problém a překážku. Na svůj věk je vyspělá a oproti svým vrstevníkům její vyjadřování a myšlení nějak vypadá. Každé své rozhodnutí podřizuje babičce a hlavně dcerce. Jako postava mi neskutečně sedla.

V příběhu se ukrývá nejeden problém. Např. rasismus, chudoba, školní šikana, kriminalita a nebezpečí v Americe. Moc se mi líbilo, že příběh nebyl “jen příběh s romantikou a překážkou ve splnění snu, ale obsahoval i hlubší myšlenku.

Knihu jsem si zamilovala i kvůli krásným receptům a popisům chutí, které byly úžasně popsané a jako bych je přímo cítila. Obrázky ovoce a květin u každé kapitoly byly také super doplněk, toto mám v knihách ráda.

Čtivé a poutavé čtení, krátké kapitoly, popisy jídla a chutí. Co více si přát? Plus krásná obálka. Doporučuji!

BojácnéKuře
17.03.2024

Chtěla jsem vystoupit z komfortní zóny, protože taková témata, která jsou v knize, moc nevyhledávám, ale bohužel jsem nedočetla. Styl psaní mi připomínal něco, co bych se snažila napsat v 11 letech. Nevím, jestli to bylo překladem, jestli tak špatně autorka opravdu píše nebo se to psaní snažila přizpůsobit mládeži, ale moc se to nepovedlo. Celé to působilo nudným, nezáživným a plytkým dojmem. O tématu jako takovém bych klidně četla, ale to zpracování tady dost pokulhává.


Pajulk
22.02.2024 3 z 5

Oddechovka na dovolenou, proč ne. Ale moc mě to nenadchlo. Mladá matka, která přehodnocuje svoji budoucnost.
Trošku mám pocit, že se jednalo o knihu, která mladšímu čtenáři ukazuje možné následky. Ale je to americká kniha, tak to má šťastný konec.

všechny komentáře

Související novinky (3)

50 nejčtenějších knih letošních prázdnin

02.09.2021


10 právě čtených knih podle uživatelů (srpen)

16.08.2021


Knižní novinky (27. týden)

04.07.2021


Citáty z knihy (1)

Svět je jako gramofonová deska, která se nepřestává točit, a my lidi si můžeme nanejvýš vybrat, při které z písní, jež hrají, zůstaneme sedět, a které nás inspirují k tanci. (strana 56


Kniha Se špetkou skořice v seznamech

v Právě čtených2x
v Přečtených358x
ve Čtenářské výzvě48x
v Doporučených15x
v Knihotéce243x
v Chystám se číst220x
v Chci si koupit54x
v dalších seznamech3x