Aveli Aveli komentáře u knih

Gump – pes, který naučil lidi žít Gump – pes, který naučil lidi žít Filip Rožek

Knížka vypovídá velmi bolestivý příběh pejska z útulku. Zažívá ale i lásku a dobrodružství. A nakonec svůj domov najde. Nejvíce mě zasáhlo, že příběhy pejsků, které potkává, i jeho samotného, jsou inspirované skutečností. Je hrozné, co jsou lidé schopni udělat živé bytosti. Zajímavé bylo také vyprávění pejska o tom, jak by mohl přemýšlet.

31.03.2023

Bála jsem se, že mě kniha nechytne, ale opak byl pravdou. Chytla mě a nepustila. Ačkoli děj byl místy až neuvěřitelný a vymykal se jakékoli možné realitě, vůbec mi to nevadilo. Příběh se čte rychle, je vtipný a zajímavý. Neskutečně jsem si u čtení této knížky odpočinula.

18.10.2017 4 z 5

Hostitel Hostitel Stephenie Meyer

Úžasné. Nejdřív jsem viděla film, který mě zaujal, tak jsem si půjčila knížku. A ta je mnohonásobně lepší než film. Úžasný děj, napínavý i po 300 stranách. Nemohla jsem se vůbec odtrhnout. Skvěle vykreslené hlavní postavy, které se vyvíjí a mají reálné emoce. Nechybí ani příjemná lovestory. Škoda že není pokračování. Ráda bych si ho přečetla. Rozhodně všem doporučuji.

11.10.2022 5 z 5

Marťan Marťan Andy Weir

Nejdříve jsem si teda musela zvyknout na deníkové záznamy. Ale jakmile se začaly střídat s dějem na Zemi, nemohla jsme se odtrhnout. Byť jsem některým technickým věcem nerozuměla, hrozně se mi všechny popisky a styl vyprávění líbil. Zábavná a napínavá knížka o neskutečně vynalézavém člověku.

27.09.2019 4 z 5

Artemis Artemis Andy Weir

Zapomeňte na Marťana. A kniha vás nadchne. Je to úplně jiný příběh s jiným stylem. Thriller a sci-fi v jednom, děj má spád, objevují se překvapivé zvraty a nechybí ani technický popis, co víc si přát. Ano, je o něco méně okouzlující než autorova prvotina, ale i tak velmi povedený příběh. Za mě rozhodně doporučuji.

19.03.2020 4 z 5

Božský bastard Božský bastard Christina Lauren

Série vášnivý mě sice bavila o trochu více. Ale božský bastard také nezklamal. Klasické hate to love story opepřené tím, že se jedná o šéfa a jeho asistentku. O sexy scény, u kterých se budete červenat není nouze. Takže za mě příjemné odpočinkové čtení.

16.01.2022 5 z 5

Bílá Masajka Bílá Masajka Corinne Hofmann

Trochu mě mrzí negativní komentáře, které tu jsou. Ano, autorka není typická spisovatelka, ale o to v téhle knize nejde. Mě se tato kniha moc líbila a naprosto mě uchvátila. Jde o "neuvěřitelný" příběh, o snahu překonat kulturní rozdíly a být s tím, koho milujeme. Samozřejmě, že většina z nás by nikdy neudělala to, co autorka knihy a můžeme se pozastavovat nad jejím impulzivním jednáním. Ale pro mě má díky tomu naopak kniha své kouzlo. Věřím, že vše co napsala, opravdu prožila, a od příběhu jsem se nemohla odtrhnout. Doporučuji všem, kdo mají rádi knihy psané podle skutečnosti.

06.07.2018 5 z 5

Den Trifidů Den Trifidů John Wyndham (p)

Ačkoli tento žánr příliš nevyhledávám. Kniha se mi moc líbila, nechybělo napětí i zvraty (o ty opravdu nebyla nouze). Kniha navíc i dnes stále vybízí k zamyšlení nad naší civilizací. Jediné, co mě hodně zklamalo byl konec, který byl podle mě hodně urychlený a navíc otevřený.

11.04.2017 4 z 5

Vévoda a já Vévoda a já Julia Quinn

Přiznávám, že jsem od knihy příliš neočekávala a jako většina už viděla seriál, když jsem začala číst. Ovšem kniha se opravdu povedla a musím říct, že mě bavila víc než seriálové zpracování a to i díky tomu, že je od něj v mnohém odlišná. Bavilo mě pronikat víc do mysli Daphne a Simona a zjišťovat všechny souvislosti, které jsem před tím neznala. Skvělá romantická oddechovka.

Imitátor Imitátor Daniel Cole

Tohle se autorovi opět moc povedlo. Skvělý napínavý, akční thriller, který člověk nechce odložit. Zase trochu jiný styl vraha než dřív. A hlavně mistrné propojení dvou časových linek a spojení vražd s uměním. Rozhodně doporučuji.

25.08.2022 5 z 5

Blackout – Zítra bude pozdě Blackout – Zítra bude pozdě Marc Elsberg (p)

Skvělá knížka, která je napínavá od začátku až do konce. Děj vás jen tak nepustí přestat číst. Autor si dal velkou práci s rešerší, takže všechno působí ještě mnohem realističtěji. Jediné, co může některým čtenářům překážet, je více postav a více míst s dějovými linkami. Což může být zprvu zmatečné, ale časem se to zlepší.

19.11.2020 5 z 5

Pod kupolí Pod kupolí Stephen King

Skvělá knížka. První od Kinga. Nikdy jsem nečetla tak obsáhlou knihu, která by mě stále bavila a tahala do děje. Bavilo mě, poznávat jednotlivé postavy, které rozhodně nejsou černobílé.

05.05.2019 5 z 5

Život po tobě Život po tobě Jojo Moyes

Vzhledem k negativním ohlasům jsem od knihy příliš neočekávala, ale mile mě překvapila. Děj se mi moc líbil, bála jsem se, že to bude jen opakovaní příběhů z minulosti ale vůbec tomu tak nebylo. Všechny nové postavy byly mistrně promyšlené a líbilo se mi vidět i jiné stránky osobnosti členů rodiny Louisy i Willa. Ano, kniha podle mě vůbec není stejná jako Než jsem tě poznala, ale i tak je nádherná, čtivá a velmi emotivní svým vlastním dějem a způsobem. Za mě rozhodně doporučuji.

29.06.2017 5 z 5

Moje Pacifická hřebenovka Moje Pacifická hřebenovka Monika Benešová

Pokud člověk očekává klasický cestopis s popisem dne, detailní popis stanovišť, vybavení atd., tak bude zklamaný. Mně se ale na knize líbí, ta obrovská otevřenost autorky s kterou do psaní šla. Ano, někdy je jí až moc, ale i tak. Líbí se mi, že dává ostatním naději, že i když se cítíte v háji a nevidíte světlo a cestu ven, ono tam někde je. Vše je totiž pouze o úhlu pohledu. A pokud se rozhodneme a jdeme si za svým cílem, zvládneme obrovský věci. Jen je nutné sebrat tu odvahu. Autorku obdivuju. Nejen za to, že zvládla velký kus cesty hřebenovkou sama a přežila. Ale taky za to, s jak obrovskou sebereflexí se dokáže zpětně vidět a popsat.

25.08.2022 4 z 5

Konec hry Konec hry Daniel Cole

Za mě skvělý díl. Loutkář byl po Hadrovém panakovi o trošku slabší, ale Konec hry se mu zase vyrovnal. Líbilo se mi, že se navrátil Wolf, ale zůstal i Rouch. Baxterová mě svou nerozhodností sice občas štvala, ale retrospektivní příběh Christiana a Finlaye mi vše vynahrazoval. Prostě skvělá zápletka, děj má spád, o zvraty není nouze. A tak to má být. Doporučuji.

09.02.2022 5 z 5

Holka, kterou nechtěli Holka, kterou nechtěli Torey L. Hayden (p)

Od Torey jsem přečetla všechny knihy, které jsou přeloženy do češtiny. Nejvíc se mi samozřejmě líbil Spratek, ale i ostatní knihy jsou velmi povedené. Tato kniha je trochu odlišná od ostatních svým příběhem i přístupem Torey k dívce. Je zajímavé pozorovat, jak se snaží uplatnit své postupy v situaci, kde jí část okolí neuznává jako odbornici s mnohaletou praxí, protože je zde jako dobrovolník, a musí se tak poprat s novou (pro ni nezvyklou) situací. Kniha měla trochu pomalejší začátek, ale jinak děj příjemně ubíhá. Líbil se mi také optimistický konec v epilogu a moc povedené kresby ilustrátorky.

04.02.2021 5 z 5

Trhlina Trhlina Jozef Karika

Upřímně, podle mě zklamání. Přiznávám, že jiné knihy jsem od autora nečetla, takže ty mohou být dobré. První polovinu knihy je čtenář uváděn do příběhu a za mě to byla nuda, nemohla jsem se začíst. Pak děj začínal mít trochu spád. Ale bavila mě až poslední třetina, ta byla opravdu napínavá a tajuplná. Ano, kniha otevírá mnoho otázek, ale bála jsem se jen trochu v závěru, jinak vůbec. Za mě nic moc.

19.11.2020 3 z 5

Bez dcerky neodejdu Bez dcerky neodejdu Betty Mahmoody

Úžasně čtivé, skvěle napsané, nemohla jsem se odtrhnout. Chtěla jsem vědět, jak to s Betty a Mahtob dopadne, byť mi místy běhal mráz po zádech. Skoro celou dobu čtení knihy jsem si říkala, sakra, proč tam jela, proč to udělala, když měla tušení, co se stane. Nechápala jsem a trochu jsem za to Betty neměla ráda. Ale pak jsem si skoro na konci knihy konečně přečetla její vysvětlení, proč odjela. Došlo mi to a pochopila jsem ji. Obdivuji její sílu, dostat se s dcerkou pryč, nikdy bych tohle nechtěla zažít.

28.03.2019 5 z 5

Vikomt, který mě miloval Vikomt, který mě miloval Julia Quinn

Druhý díl se mi líbil ještě víc než první. Co se týká seriálu, kniha je od něj velmi odlišná, což ji však neubírá na kráse, naopak. Dialogy a to, jak byl příběh řešen v knize, mi přišlo mnohem logičtější a reálnější než v seriálovém zpracování. Líbila se mi trochu odlišná zápletka a hlavně jsem zbožňovala dostávat se víc a víc do mysli Anthonyho. Kde postupně zjišťuje, že mu na Kate opravdu záleží a že ji miluje, i když si to zakázal.

25.08.2022

Božský hráč Božský hráč Christina Lauren

Opět povedené, tentokrát přibylo romantiky, ale neubylo sexu. Líbilo se mi, jak byla Hannah zprvu nejistá a postupně se Willovi otevřela. Zároveň taky, jak Will postupně zjišťoval, že k ní cítí něco víc, jež jen kamarádství a ochranitelský pud kamaráda staršího bráchy. Líbí se mi, že je autorky propojili a znali se už v minulostí, akorát tenkrát byla Hannah moc mladá. Pokud hledáte příjemný erotický romantický román, tak doporučuji .