AnnieR. AnnieR. komentáře u knih

Pýcha a předsudek Pýcha a předsudek Jane Austen

,,Marně jsem se vzpíral, marně jsem bojoval sám se sebou, nemohu se již dále bránit svým citům. Musíte mi dovolit, abych vám vypověděl, jak hluboce vás miluji a obdivuji."
....…................................
Pýcha a předsudek, nejkrásnější román jaký jsem kdy četla, byla to příjemná změna po všech těch thrilerech a dramatech a teen knihách.
Jako většinu dívek a žen mě okouzlil šarm pana Darcyho, řekla bych, že jsem až zamilovaná a vyloženě nesnáším paní Bennetovou.
Elizabeth se snaží čtenáře přesvědčit (a teď pozor, spoiler), že pan Darcy je arogantní blb, který rád ničí životy jiných, ale narozdil od filmu (který je podle mě také super a doporučuji kouknou, film z roku 2005) v knize můžeme číst rovnou i o citech jeho a tak může být všem jasné, že ta jeho pyšná slupka je jen pro okolní svět a dokážeme se vcítit do jeho úmyslů (já tedy ano!). Na druhou stranu můžeme chápat i jednání slečny Elizabeth, neb pan Wickham je dokonale přesvědčivý lhář.
Může být tedy pan Darcy přešťastný, že někdo jako Elizabeth jej miluje? Může být Elizabeth šťastná, že ji pan Darcy přesto všechno odpustil její předsudky vůči němu? Možná to nakonec buda ta jejich povaha... Jsou si dokonale podobní. Pýcha a předsudek přesně vyjadřuje jejich povahy. Neodsuzuji tedy ani jednoho a jak jsem postupovala v četbě těšila jsem se konce, až si řeknou své ano.
.............................
,,Nebýt vás, nejdražší, nejmilovanější Elizabeth. Jsem vaším věčným dlužníkem. Dala jste mi lekci, tak krutou na začátku, ale tak plodnou a významnou pro můj další život. Teprve vy jste mě dokázala pokořit."
........................
Ukládám tedy tuto knihu s těžkým srdcem do knihovny, protože mi ti dva budou nesmírně chybět a můžu sama za sebe říct, že se tato kniha stává jednou z mých oblíbených. 100% úspěch!.

29.03.2020 5 z 5

Harry Potter je prostě Harry Potter. Nemám co k tomu víc dodat. Srdcovka :)

Odvrácená tvář lásky Odvrácená tvář lásky Colleen Hoover

Coleen Hoover. Nikdy jsem nevěřila, že budu u erotického románu tolik plakat. Ke konci už ze mě tekly slzy proudem. Coleen Hoover to prostě umí. Teď už můžu říct, že je to moje oblíbená spisovatelka. Chci být jako ona. Chci umět rozplakat čtenáře a chci aby čtenář na moje knihy myslel tak silně, jako já myslím na ty její. Coleen Hoover je impozantní žena.

Odvrácená tvář lásky. Dojemný příběh, který se opravdu dobře čte.
Někdo níže tady v komentáři zmiňuje obálku knihy, ze které po přečtení opravdu zamrazí. Já s tím naprosto souhlasím.

Knihu s čistým srdcem doporučím každému kdo má rád silné příběhy.

13.03.2021 5 z 5

To nejlepší v nás To nejlepší v nás Colleen Hoover

(SPOILER) Já mám z této knížky nádherný pocit.
Od této autorky je to první kniha kterou jsem četla a zanechala ve mně něco krásného, že si musím přečíst všechny knihy od této autorky.
Konec vlastně nebyl vůbec kýčovitý i když to dopadlo vcelku dobře. Quinn a Graham se mi šíleně líbili. Od začátku do konce.
I když mi bylo Grahama dost líto, Quinn mi bylo líto také. Nejhorší pocit je, když něco tak strašně chcete a nemáte šanci toho dosáhnout a tak se cítila tahle dvojice. Chápu chování jak jeho, tak i její.
To co bylo ukryto v krabičce, byl něco skvělého. Něco, co bylo krásnou vzpomínkou z minulosti a také to byla věc, která mohla zachránit přítomnost i budoucnost (nebo taky zničit)...
SPOILER!!!!
Jsem strašně ráda, že to nakonec dokázali překonat, protože jsem jim držela celou dobu palce.
Při této knize jsem se nasmála (ve scénách předtím) a hodně jsem si pobrečela (ve scénách teď)...
Knihu jsem měla půjčenou, ale po přečtení si ji musím koupit, chci jí mít ve své knihovně.

27.12.2020 5 z 5

Výpověď Výpověď Whitney G. (p)

Super kniha, super postavy.
To jak si dělali naschvály a špičkovali se bylo perfektní. U této knihy jsem se opravdu zasmála, bavila mě. Byla to taková oddechovka a já si u ní opravdu odpočinula, nic náročného, ale přesto super. Určitě se v budoucnu těším na další knihy od této autorky.

Na konci mi bylo Tary líto.
Prestona mi nebylo líto, teda na konci. Já bych ho vydusila ještě víc. Občas se choval docela odtažitě a to mi maličko vadilo, ale nic co by se nedalo přežít. On takový prostě byl.

01.07.2020 5 z 5

Námi to končí Námi to končí Colleen Hoover

Achjo Colleen, co mi to děláš. Jednou chci být stejně tak dobrá jako ty!
Opět příběh, který mě rozplakal. Všechno do sebe tak krásně zapadá. Všechno tak strašně miluji. Je to drsný.
Colleen Hoover je jedna z mých nejoblíbenějších spisovatelek. Rozhodně.

Kroniky prachu Kroniky prachu Lin Rina

To, že jsem knihu přečetla do 24h, už to o tom něco vypovídá.
Trochu jsem se bála počtu stran, ale nakonec to nebylo úplně na škodu. Když mi kniha přišla, vážně jsem se její tloušťky lekla, přísahám! ale nakonec jsem byla smutná, když byl konec. Víc takových knih!

„Pan Reed je jako hádanka, kterou člověk musí uhádnout, jako tajemství, které bych ráda odhalila, a ať na to budu mít času, kolik chci, jemu nikdy nepřijdu na kloub zcela a úplně.“

Musím se přidat k většině názorů, že mi kniha velice připomíná Pýchu a Předsudek...

1. Matinka, která musí svou dceru provdat i když dcera nemá zájem! (U Kroniky je máti více snesitelná)
2. Dva muži (p. Boyle a p. Reed - p. Wickham a p. Darcy)
3. Hlavní hrdinka - feministka?
4. Věčné omílání pýchy!
5. Zamilovala jsem si jak pana Darcyho, tak i pana Reeda - oba stejně!
atd.

Kniha se mi krásně četla, možná i o chlup lépe než PP. Ale to nemění nic na tom, že tyhle dvě knihy jsou na nejvyšším postu v mé knihovně i v mém srdci.
Dobře, ale teď jen o této knize.

Animant, když pominu, jak krásné jméno to je a jak se mi k ní hodí... tak tahle žena si mě získala. Mladá, drzá, sarkastická... tohle já můžu. Získala si mě hned od první stránky.
Pan Thomas Reed, tak to je větší oříšek. A já se do něj zamilovala . Nejdřív nevíte, co si něm máte myslet, ale jeho potutelný úsměv Vám musí napovědět. Jo, naprosto Animant chápu, já být na jejím místě, ať se jde pan Boyle bodnout (i když mi ho bylo párkrát líto).

Co mi trochu chybí, ale knize to na kráse neubírá, je to, že bych ráda četla o myšlenkách pana Reeda, protože jsem opravdu několikrát potřebovala vědět co si myslí!

A co se mi líbilo asi úplně nejvíc bylo jeho vyznání z lásky.
"Jde mi o tebe. Chci tě zpátky. Já bez tebe prostě nedokážu žít!"

A taky, tak obálka je vážně nádherná ❤️

01.07.2020 5 z 5

Vzpomínky na něj Vzpomínky na něj Colleen Hoover

Já už knihy od Colleen nezvládám. S každou knihou co čtu, si říkám, že je tahle má nejoblíbenější. A je to tu zase. Co mi to Colleen dělá?
Nádherný, dojemný příběh.
Miluju!
...miluju Diem.
A Ledgera.
A Kenna je tak úžasná.
A tahle kniha je má nejoblíbenější.

08.05.2023 5 z 5

Dopisy ztraceným Dopisy ztraceným Brigid Kemmerer

Nádherná knížka, plná emocí. Dávám plný počet bodů, protože se mi vážně líbí. Když jsem jí četla, říkala jsem si: Ještě jednu stránku a jdu spát. No nějak k tomu nedošlo a já nešla spát, dokud jsem ji celou nepřelouskala.
K postavám, Juliet i Declan mi byli sympatičtí a ostatní postavy ty hlavní krásně doplňovali.
Žádná postava mi tam nevadila a dokonce ani Alan, který se občas choval jako blbec, ale nakonec, to vlastně myslel dobře a úplně jinak, než nám to Declan podal (nebo než si Declan myslel).
Knížku si přečtu určitě znovu a těším se na pokračování, které si musím co nejdříve koupit, protože mě Reevův příběh hodně zajímá.
Vesměs mám ke knize samé klady, ale najde se něco, co mi vadilo a byla jsem ráda, že to i brzo skončilo. Dopisy. Aby to nebylo špatné pochopeno, vadilo mi písmo dopisů. Strašně špatně se mi to četlo a byla jsem vděčná, když se přešlo na email. Ale to už není o spisovatelce.

14.11.2020 5 z 5

Vicious: Divoká láska Vicious: Divoká láska L. J. Shen

Vic je jeden z mých oblíbených (Mute, toho taky žeru, ale o něm jinde). Nechci se nějak rozepisovat, ale... Vicious - opravdu to k němu sedí, druhé ale... strašně se mi na něm líbí, že v každé knize, to vždy vše zachrání, pomůže... líbí se mi jeho hlášky, jeho humor a i jeho agrese, je to zmetek na plné čáře a být Millie, tak se na něj vybodnu... když on má, ale svoje kouzlo, že? aneb jak se ze zmetka stane sympaťák, jak tady už někdo psal..

21.07.2020 5 z 5

Bez závazků Bez závazků Vi Keeland

Pokud jde o takové knihy, jsem hrozně vděčný čtenář. Mě se většinou zalíbí každá romantikoerotika a tady tomu není jinak.
Postavy mi hrozně sedly. Sympatičtí o tom žádná.
Opět čtivá knížka (jako vždy od této autorky).
Jen to zkuste a uvidíte.

Slzotvůrce Slzotvůrce Erin Doom

Při čtení této knihy jsem měla pocit, že oni jsou moji Slzotvůrci, což je mimochodem nádherný název pro knihu. A já z ní byla úplně paf. A ta obálka?!
Knihu jsem si přečetla na popud chystaného filmu na Netflixu a díky Adri jsem se dala do čtení hned. Hned jsem si také objednala papírovou knihu a už se těším, až mi bude zdobit knihovnu.
Temná.
Tímto slovem se dá Slzotvůrce krásně popsat a netřeba dalších slov (to už bych spoilerovala, tak raději mlčím).
Kniha se mi četla s lehkostí, až je to překvapivé díky těžkému tématu.
Nika i Rigel byli zničení a spravit se mohli jedině spolu.
O tom ta knížka vlastně je.
Dávám čtyři a půl hvězdiček, a to jen díky konci, který byl zbytečně dlouhý, ale epilog, tak ten byl krásný.
Několikrát jsem neudržela slzy a v jedné části jsem si málem okousala všechny nehty, jak jsem byla nervózní. Tento rok jsem ještě nepřečetla mnoho knih, ale tohle dílo to bude těžké překonat.
Ponesu si ho v sobě ještě dlouho.

06.04.2024 4 z 5

Prázdniny za trest Prázdniny za trest Petra Langová

Miluju! Já tu knihu prostě miluju. Už od začátku. Četla jsem ji vlastně po druhé a líbila se mi pořád stejně. Šíleně moc! Jsi talentovaná... Neskutečně talentovaná spisovatelka.
Ukládám ji do knihovny a budu se těšit, až ji budu číst po třetí. A ono se to fakt stane!
Annie skvělá, zamilovala jsem si ji od první stránky. Střeštěná, jedná dřív, než myslí... A od první chvíle sympatická.
Šimon... Vidlák ze zapadákova ani náhodou. Pan režisér, milej kluk a pro Annie dar z nebes.
Tak ještě jednou, protože si to tahle kniha zaslouží. Miluji ji!!!

25.05.2022 5 z 5

9. listopad 9. listopad Colleen Hoover

Colleen, co mi to proboha děláš. Další bomba z tvého seznamu knih.
Budu vážně překvapená, když se najde kniha, která se mi nebude líbit. Tady u této autorky to snad není možné. A ani nedokážu říct, která kniha je ta nejlepší.
Plus ten doplněný soundtrack, je skvělý nápad. Pusťte si November 9 a nebudete moc přestat. Pak si pusťte i ty další.
Tahle kniha byla od začátku prostě Wow!!!

27.12.2021 5 z 5

Spolubydlící Spolubydlící C. L. Pattison

(SPOILER) Jsem na autorku knihy naštvaná. Od začátku knihy jsem tušila, kdo je ten špatný. Byla jsem si skoro jistá. Jenže... Naše milá autorka nás schválně, tahala za nos, když v jedné nepojmenované kapitole zmínila něčí jméno Takže, poslední kapitola mě dostala! Ale, jen díky téhle chybě nebo záměru.
Hmm... Tak děkuji autorko!

Kniha byla čtivá a byla fajn, jen jsem si bohužel neoblíbila ani jednu z postav, ale to už je můj problém.

Uvažovala jsem, kolik si kniha zaslouží hvězdiček ⭐⭐⭐ nebo ⭐⭐⭐⭐? Nakonec čtyři a těším se na další knihy.

14.05.2020 4 z 5

Bane: Prokletá láska Bane: Prokletá láska L. J. Shen

Stejně tak dobré, jako předchozí díly.
Asi bych psala pořád dokola, tak nebudu zdržovat.
Nakonec nebyl Bane tak hrozný.
Já tuhle sérii miluji!

Vévoda a já Vévoda a já Julia Quinn

První ze série.
Viděla jsem prvně seriál a ten mě donutil přečíst si knihu. A nelituji. Samozřejmě jsem byla hodně zaujatá seriálem. Ale kniha se mi líbila více.
Při čtení jsem si říkala, že nám toho Jane Austen hodně neřekla :D
Do jisté míry jsem chápala Simonovo jednání a do jisté míry jsem chápala i Daphne.
Čtení bylo příjemné, rychle to 'odsejpalo' a celkově se mi to moc líbilo.
Jednou se ke knize určitě vrátím.

Červená, bílá a královsky modrá Červená, bílá a královsky modrá Casey McQuiston

A je to! Vážně jsem propadla Henrymu a Alexovi. Knihu jsem si koupila na popud Yoli nakladatelství a jeho čtecího víkendu. Díky, protože tu knihu miluji. Zamilovala jsem si je hned na prvních stránkách a nemůžu se rozhodnout koho mám raději. Můžu upřímně říct, že jsem se nasmála. Nejvíc mě asi pobavila scéna s Kukuřičným a Nadívaným - nemohla jsem se přestat smát. LGBT tématiku jsem si oblíbila a i když jsem si myslela, že tomuhle nepropadnu, mám koupené další knihy a těším se až si je přečtu. Líbí se mi, že z toho neudělala autorka "porno" ale od všeho tam je tak trochu. Takže díky za tuto knihu. A je mi moc líto, že už mě Henry a Alex nebudou provázet každodenním životem, už teď se mi stýská. Určitě si knihu přečtěte, neuděláte chybu. První polibek, první miluji tě, první všechno. Usmívala jsem se jako blázen. 99%

01.09.2020 5 z 5

Má první láska Má první láska Tanja Voosen

(SPOILER) Připadám si jako by mi ke štěstí stačilo málo.

Dívka má rozchodovou agenturu, kluk je na ní naštvaný, ona na něj taky... Kamarádka miluje chlapce, chlapec zase miluje Cassidy. No je to pěkně zamotané. Ta knížka byla super, chtěla bych dvojku.

Ráda si v knihách podtrhávám části, které se mi líbí. V této knize jsem si rovnou podtrhla celou stránku. První polibek byl tak dobře napsaný, až jsem si to živě představila a srdce jsem měla naplněné láskou. Já tyhle knihy prostě miluji.

Colton mi byl svým způsobem sympatický, Cass taky.. ostatní postavy jakbysmet. Občas to bylo naprosto zbytečné (hádky,..) ale jako celek to na mě působilo fakt moc pěkně.
Od této autorky bych si ráda znovu přečetla nějakou teen adult knihu. Knihu si ráda znovu přečtu. Miluji když si můžu odpočinout od thrillerů.

Ježiš, bylo to tak milé....

Tým Colton :)

06.05.2020 5 z 5

Sexy profesor Sexy profesor Vi Keeland

Od té doby, co se snažím napsat svoji knihu, mi na čtení nezbývá moc prostoru. Chtěla jsem trochu vypnout mozek a něco si zase přečíst. Jsem ráda, že jsem začala touto knihou. Už od začátku se mi kniha moc líbila a seznámení hlavních postav bylo zábavné. Knížka má dokonce i zajímavý děj a zápletku. Samozřejmě bych se já sama osobně zachovala občas trochu jinak, ale nic co by mě obtěžovalo. To jak bylo všechno krásně propletené mě dostalo, i když od nějaké strany 80, mi bylo vše jasné. A nakonec všechno opravdu zapadlo.
Caine West byl super a Rachel se mi také líbila. V téhle knize nebyl kupodivu nikdo, kdo by mi vadil až na Berryho, samozřejmě.
Občas jsem se od srdce zasmála a ke konci mi bylo do pláče. Nejvíc jsem se asi nasmála na začátku knihy a taky nad slovem ČÍČA. Musím asi trochu přehodnotit své erotické scény, v mé knize :D
Autorku mám ráda a tuhle knihu považuji za jednu z nejlepších, co jsem od ní četla.
Ps: Vi Keeland asi radda trápí své hlavní, ženské postavy. Dívky z jejich knih se opravdu geniálně seznamují, se svými budoucími partnery :D

07.11.2020 4 z 5