Anna27 Anna27 komentáře u knih

Tma Tma Bernard Minier

Asi takhle... Pasáže s Christine mě strašně iritovaly a hůř se mi četly. Ten přístup její, policie, okolí byl prostě k nasrání. Za 1. obvinit a zabásnout někoho bez důkazů? a za 2. vážně spát sama v bytě, když vím, že mi tam někdo chodí? Vážně? :D Chybělo mi i víc textu o Martinovi a týmu. Nicméně v té fázi, kdy se Christine proměnila a začla tu situaci řešit nekompromisně se mi to začlo líbit a četlo se to samo. Spíš než detektivka jako předchozí díly, bych to řadila jako psychothriller, ale rozhodně stojí za přečtení. :)

23.03.2020 4 z 5

Noční lov Noční lov Robert Bryndza

Čte se to výborně, je to napínavé. Líbí se mi vztah Eriky s Petersonem. Akorát doufám, že nebude ve všech dílech zmíněná homosexualita. Vůbec mi tohle téma a lidé nevadí, jen by byla dobrá změna, kdyby byl díl, který by nebyl o tomhle. Jinak bylo překvapivé, že vrahem byla žena, to se v detektivkách teď málokdy vidí. Koupila jsem si všechny díly, autor mě baví. :)

15.01.2020 4 z 5

O malíři O malíři Pavel Čech

Mistrovské dílo a ilustrace, které berou dech. V knihovnách řazeno pro "nejmenší čtenáře". Podle mě by to mělo být zařazeno pro dospělé, co se příběhu týče. Určitě stojí za prohlédnutí, přečtení, pozastavení nad kresbami. :)

02.01.2020 5 z 5

Aristokratka ve varu Aristokratka ve varu Evžen Boček

Aristokratka je moje srdeční záležitost . Je to pro mě oddechová knížka u které se upřímně zasměju.

Městečko Pines Městečko Pines Blake Crouch

Ethan je můj post apokalyptický hrdina. Seriál je taky dobrý, ale na knihu to nemá. Když si ve své fantazii uděláte obrázek města a postav, nic se tomu nevyrovná. Je to jedna z mých oblíbených knih. Ještě doplním, že je potřeba přečíst celou trilogii, fakt je to objektivnější hodnocení než každý díl zvlášť.

Byl jsem Mengeleho asistentem Byl jsem Mengeleho asistentem Miklós Nyiszli

Pro mě jeden z nejsilnějších příběhů na tohle téma jaké jsem četla. Pan Miklos je pro mě hrdina a vlastně všechny osoby, které i v tak těžkých časech neztratily svou lidskost a dokonce našly odvahu pomáhat druhým zaslouží největší respekt a úctu. Kniha se sice útlá, ale o to víc má její obsah sílu. Doporučuji na 100%.

Mořská modlitba Mořská modlitba Khaled Hosseini

Nádherné ilustrace, o to smutnější příběh. Ale určitě stojí za přečtení.

01.11.2019 5 z 5

Teorie vraždy Teorie vraždy Andrew Mayne

Theo mě opět nezklamal. Bylo to napínavé, na přemýšlení a místy i sarkasticky vtipné. Tuhle sérii nelze nemilovat. Už teď jsem zvědavá na další díl.

13.10.2019 5 z 5

Štěstí je zadarmo Štěstí je zadarmo Michaela Klevisová

Povídky mě bavily. U některých mi bylo líto, že jsou tak krátké. Rozhodně si přečtu další autorčiny knihy.

13.08.2019 5 z 5

Kathy Kathy Jan Štifter

Stručné, jednoduché věty. Žádné přikrášlování, kniha se čte svižně. Reálně popsáno, jak to tehdy "fungovalo". Příběh se odehrával v Českých Budějovicích, takže přínosné dozvědět se o tomhle městu více z dob 2. sv. v.

19.07.2019 5 z 5

Jeden za druhým Jeden za druhým Chris Carter

Příběh super, do posledních stránek jsem netušila, kdo může být vrah, ale pár výtek poprvé mám.
Za 1) Překlad - to, že kapitánka Blakeová mluví jak dlaždič, zatímco Garcia své ženě říká "holčičko"? Opravdu?
Za 2) Kapitánka mi tam přijde zcela zbytečná, pokaždé jen přijde a buzeruje. Navíc jí furt musí objasňovat věci, které jsou celkem i logické. Mohl by ji Carter udělat trošku chytřejší - třeba se dočkám v dalším díle.
Za 3) Já vím, dopadení vraha je důležité, ale už mě to opakování, že "volal guvernér", "volal starosta" a chtějí okamžitě výsledky vyšetřování a pomalu pár hodin od nalezení oběti nejlépe dopadeného geniálního sériového vraha mě už taky irituje.

Každopádně opět jsem se od knihy nemohla odtrhnout a vidím to zatím na nejlepší díl. A v minulém díle jsem si přála, aby měl Hunter konečně nějaký osobní život (nečekám lovestory, klidně jen nějakou zmínku, že si chudák taky vrznul), že by to místo některých omílaných keců mohlo zpestřit děj.. Zase nic, tak třeba v tom dalším.

13.07.2019 5 z 5

Veselí Veselí Radka Třeštíková

Radčina nejlepší kniha. Bavila mě a doporučuji. Obzvlášť lidem z Moravy, ti se musí s příběhy a řečí ve Veselí nejednou ztotožnit. ❤

24.09.2018 3 z 5

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Kouzelna kniha jak pro deti, tak pro dospělé snilky.

05.08.2018 5 z 5

Švábi Švábi Jo Nesbø

První díl se mi líbil o maličko více, ale i tak to bylo zajímavé a jako audioknihu určitě doporučuji - Hynek Čermák se poslouchá velice dobře. Baví mě, že autor popisuje danou zemi ve které se Harry nachází a i povahu místních obyvatel se kterými se setkává. A taky tu bylo méně alkoholové trapnosti, než v předchozím díle. :D

02.03.2024 4 z 5

Šepot z lesa Šepot z lesa Kateřina Surmanová

Nedoposlouchala jsem, ač byl hlas Vasila Fridricha velmi poutavý. Začátek nuda, prostředek super, závěr zas omáčka a překombinovanost. Asi nejsem cílová skupina. Ani to tajemno mě nijak neoslovilo, nemohla jsem tomu jaksi věřit, o strachu a napětí se nedá hovořit vůbec. Zbýval mi už kousek, ale nebudu se trápit. Za mě to mohlo mít klidně o 250 stran méně.

28.01.2024

Vlčí štěstí Vlčí štěstí Paolo Cognetti

Cognetti má dar - při čtení jeho knih se nemusím ani snažit o zapojení fantazie, automaticky mě jeho příběh přenese na ono imaginární místo, moje mysl vidí všechny detaily, ví přesně jak vypadá Babettina hostina, les, pasoucí se krávy, i to slunce zářící na vrchol ledovce. Po přečtení je to jako vrátit se z dovolené na horách. Hodně podobné románu Osm hor, ale řekla bych o krapet veselejší, byla tu lépe vystižena ta krása hor, ne jen to kruté pochmurné počasí. Musí být na nějaký čas skvělé vypadnout ze shonu moderního světa a jen tak si pást krávy, sekat dřevo, chodit na túry. Moc dobře se o tom čte.

14.01.2024 5 z 5

Pouta Pouta Delphine de Vigan

Moje oblíbená francouzská spisovatelka. Ona prostě umí. V mnoha věcech jsem se v knize poznala. Příběh je o 2 kamarádech - Théovi a Mathisovi, (oběma je 12 let, ale už teď se potýkají se starostmi dospělých), jejich rodičích, učitelce. Každá postava poznamenaná něčím jiným, základ problémů byl ale vždy v rodině. Tohle doporučuji.

18.08.2021 5 z 5

Předčítač Předčítač Bernhard Schlink

Tohle si musíte prostě přečíst, nejde to popsat. Za mě tomu příběhu nechybí vůbec nic. U téhle knihy udělám výjimku a pustím si i film, ať mám ten prožitek kompletní. Doporučuji na 100%.

21.05.2021 5 z 5

Snuff Snuff Chuck Palahniuk

Já jsem teda překvapena, jak nízké hodnocení kniha tady má. Mně se to moc líbilo, knihu jsem si i přes nízký počet stran dávkovala postupně, nutila mě se zamýšlet. Na začátku jsem měla úplně jinou představu, jak se děj vyvine. Rozbor myšlenek 4 postav, jejich minulosti, problémů s rodinou. Všechno mě to bavilo. Dokonce jsem se i zasmála. U Odeonek vždy hlouběji přemýšlím, co tím chtěl autor říct, co se za těmi dvojsmysly a náznaky doopravdy skrývá. Zjišťuji si informace i o jménech, které se v textu zmiňují a to mě na tom baví. I to fakt.fakt v textu mi tam sedělo. Za sebe určitě doporučuji.

19.05.2021 4 z 5

Údolí Údolí Bernard Minier

Nedávno jsem četla "Zkurvenej příběh" a přišlo mi, jako by to psal jiný autor. Série s Martinem je o dost silnější kalibr. Údolí jsem si dávala po částech, aby mi kniha déle vydržela. Bylo to opět husté, napínavé a navíc děsivé při představě, jak se dá člověk zmanipulovat. Líbilo se mi, že se do příběhu vrátila Iréne, i když mi chyběl obvyklý Martinův tým. Shoduji se s názorem, že by v dalším díle už Marianne nemusela být. Tato postava mi nebyla sympatická už od začátku a nic se na tom nezměnilo. Z Minierova textu jde cítit jeho nespokojenost s nynější situací ve Francii, i to mě na knize zaujalo. Už aby byl další díl. :)

23.02.2021 5 z 5