Městečko Pines přehled

Městečko Pines
https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/170906/bmid_mestecko-pines-170906.jpg 4 630 630

Agent tajné služby Ethan Burke do městečka přijíždí hledat dva pohřešované federální agenty. Úkol je jasný a zcela odpovídá práci, na jakou je Burke zvyklý. Netuší však, že ho ve zdánlivě idylickém městečku čeká řada nepříjemných překvapení. Po vážné automobilové nehodě skončí v nemocnici. Od místního psychiatra se dozví, že utrpěl poranění mozku a že rozhodně nemůže opustit nemocnici. Ethan ho neuposlechne a bez peněz a bez dokladů vyráží do města, aby se pustil do vyšetřování. Naráží na neochotu místního šerifa a řadu podivných osob, z nichž žádná není tím, kým se zdá. Nemůže se spojit se svými nadřízenými ani s manželkou a stále jasněji si uvědomuje, že se ocitl ve světě, jemuž nerozumí a v němž se necítí ani trochu bezpečně. Kniha Městečko Pines je další z řady mimořádně úspěšných knih Blakea Crouche, který je ve Spojených státech a mnoha dalších zemích celého světa znám jako autor napínavých příběhů na pomezí hororu, thrilleru a sci-fi. A právě tuto prověřenou kombinaci Crouch použil i v románu Městečko Pines, který vyniká svižnými, skvěle vypointovanými dialogy, přesvědčivou kresbou jednotlivých postav a především strhujícím příběhem s překvapivým rozuzlením, jež vám vyrazí dech. Městečko Pines nadchne všechny fanoušky Stephena Kinga, Petera Strauba a Paula Wilsona i milovníky Lynchova seriálu Městečko Twin Peaks, jímž se Crouch nechal podle svých vlastních slov inspirovat. A nejen je. Potěší každého, kdo má rád napětí a kvalitní literaturu.... celý text

Literatura světová Thrillery Sci-fi
Vydáno: , Jota
Originální název:

Pines , 2011


více info...

Můj komentář

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Městečko Pines. Přihlašte se a napište ho.


Komentáře (195)

Samu.el
24.05.2024 3 z 5

S chuťou na mysteriózne vyšetrovanie som sa pustil do môjho prvého románu od Crouch-a. Román je príbehom boja o prežitie hlavného hrdinu, ktorý sa ocitá v pre neho nepochopiteľnom prostredí. Berie nás so sebou na divokú jazdu, kde odhaľujeme spolu s ním záhadu Wayward Pines a jeho traumatickej minulosti. Kniha má spád a dynamické scény, ale chýba je dynamickejší/komplexnejší dej.
Ako pri každom "vyšetrovaní", aj tu som čakal odhaľovanie skrytých právd, hľadanie stôp, slepé uličky a prekvapivé zvraty v príbehu. Kniha však s týmito prvkami skoro vôbec nepracuje a namiesto toho volí jednotvárny postup.
Jeden dejový impulz, jeden stav hlavného hrdinu, jedna nevedomosť o všetkom nás sprevádza situáciami, ktorým nerozumieme až do konca. Príbehové zvraty sa nekonajú, pretože sa neustále nachádzame v bode nula... A tak nie je čo vyvracať.
Záver sa presúva do úplne iného žánru (SF) a krívajúc "vysvetľuje o čo išlo"... A aj keď je tak univerzálny, že by vedel zastrešiť skoro čokoľvek, stále nevysvetluje dôveryhodne rôzne kroky, zvyky alebo dianie v mestečku Pines.

Autor tvrdí, že románom vzdáva hold kultovému seriálu Twin Peaks... Priznám sa, že aj to bol jeden z dôvodov prečo som po ňom siahol.
Ide o trochu iný žáner. Zatiaľ čo Twin Peaks je mysteriózna detektívka, tento román je čistý triler.

Odporúčam ak máte chuť na oddychovku, ktorú si neprečítate druhý krát. Ďalšie diely nevylučujem, ale nechám si ich do vlaku, čakárne alebo na dovolenku, keď budem chcieť siahnuť po niečom jednoduchom.

Vesper001
15.05.2024 3 z 5

Váhám mezi 3 a 3,5*. Městečko Twin Peaks mám ráda a proto si nejsem jistá, nakolik je Pines adekvátní poctou. Vymyšlené je dobře a pointa nutí k zamyšlení (rozuzlení ne). Ale vyprávění je rozvleklé, hlavně proto, že hlavní hrdina 90 % času krvácí a utíká přes hory a doly a nic víc. Solidně budovanou atmosféru postupně přebije extrémní násilí a kouzlo je to tam. Škoda, že se autor nedržel Lynchova příkladu a nespokojil se s náznaky, nejistotou a plíživým strachem z neznámého.


wooloong
11.05.2024 3 z 5

Po dlouhé době knížka, která mě vcucla a vyplivla až s poslední stránkou, jak byla napínavá. Nicméně jednu hvězdičku musím strhnout za přeci jen příliš mnoho logických lapsů (třeba ten s vybitou baterkou, která vzápětí zase svítí, ale víc nemůžu prozrazovat, abych nenaznačila pointu, tedy to, na čem knížka stojí, nicméně už čtenář přede mnou si je v textu pečlivě podtrhával) a druhou za opravdu mizernou práci překladatele - chyby a překlepy (Fakta X, ...) a poněkud neobvyklé slovní obraty (hroší slzy, oxid uhelný, špička potravního řetězce, ...).

všechny komentáře

Související novinky (2)

Knižní novinky (19. - 25.11.)

19.11.2018


Knižní novinky (1. - 15. 8.)

31.07.2013


Citáty z knihy (0)

Zatím zde není žádný citát z knihy.


Kniha Městečko Pines v seznamech

v Právě čtených8x
v Přečtených795x
ve Čtenářské výzvě76x
v Doporučených49x
v Knihotéce368x
v Chystám se číst272x
v Chci si koupit48x
v dalších seznamech5x