Městečko Pines

Agent tajné služby Ethan Burke do městečka přijíždí hledat dva pohřešované federální agenty. Úkol je jasný a zcela odpovídá práci, na jakou je Burke zvyklý. Netuší však, že ho ve zdánlivě idylickém městečku čeká řada nepříjemných překvapení. Po vážné automobilové nehodě skončí v nemocnici. Od místního psychiatra se dozví, že utrpěl poranění mozku a že rozhodně nemůže opustit nemocnici. Ethan ho neuposlechne a bez peněz a bez dokladů vyráží do města, aby se pustil do vyšetřování. Naráží na neochotu místního šerifa a řadu podivných osob, z nichž žádná není tím, kým se zdá. Nemůže se spojit se svými nadřízenými ani s manželkou a stále jasněji si uvědomuje, že se ocitl ve světě, jemuž nerozumí a v němž se necítí ani trochu bezpečně. Kniha Městečko Pines je další z řady mimořádně úspěšných knih Blakea Crouche, který je ve Spojených státech a mnoha dalších zemích celého světa znám jako autor napínavých příběhů na pomezí hororu, thrilleru a sci-fi. A právě tuto prověřenou kombinaci Crouch použil i v románu Městečko Pines, který vyniká svižnými, skvěle vypointovanými dialogy, přesvědčivou kresbou jednotlivých postav a především strhujícím příběhem s překvapivým rozuzlením, jež vám vyrazí dech. Městečko Pines nadchne všechny fanoušky Stephena Kinga, Petera Strauba a Paula Wilsona i milovníky Lynchova seriálu Městečko Twin Peaks, jímž se Crouch nechal podle svých vlastních slov inspirovat. A nejen je. Potěší každého, kdo má rád napětí a kvalitní literaturu....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/170906/mestecko-pines-170906.jpg 3.9469

Městečko Pines / Mestečko Wayward Pines 1.

Literatura světová, Thrillery, Sci-fi
Vydáno, Jota

Pines, 2011

Kniha Městečko Pines

Alvari
01.12.2020

Velice svižná a čtivá knížka, jen za polovinou příběhu byl úsek, který byl trošku vláčnější. Vcelku hodně mě bavil všudypřítomný výčet Ethanových pocitů a myšlenkových pochodů. V mnoha případech to bývá menším kamenem úrazu, ale tady tomu (alespoň pro mě) nebylo. Na druhou stranu je pravda, že chvílemi mi Ethan připadal až příliš fyzicky a psychicky odolný, ale co já vím o bývalých vojácích a agentech tajné služby. :) Ve finále musím hodnotit kladně, protože mě to jako celek prostě bavilo.

Adhara
18.11.2020

Bola som naozaj zvedavá, ako sa zápletka vyvinie. Útrapy hrdinu počas pokusu o útek z mesta som s ním prežívala úplne citeľne No vysvetlenie stálo na vode. V rozuzlení možno toho napadnúť toľko, že škoda slov.

Stauff
03.11.2020

Je těžké hodnotit jednotlivé díly, proto zhodnotím celou trilogii. Ze všech tří dílů, se mi nejvíc líbil první. Tajemno, hrátky s časem, postupné odhalování záhad kolem městečka. Skvělé. V dalších dvou dílech odpadlo to tajemno a odhalování záhad, ale vyrovnávalo to stále větší napětí a ve třetím díle už to byla víceméně akční jízda (což mi sedělo nejmíň). Jako celek je to vysoce nadprůměrné čtení. Jen od toho nečekejte nové Twin Peaks, to je jen klamavá reklama.

Gooverka
25.10.2020

Kdybych věděla, do čeho jdu, asi bych knihu nikdy nepřečetla, protože thrillery nejsou mým šálkem kávy. Nicméně musím říct, že autor zcela jistě psát umí, námět byl také zajímavý, ale hlavně celkové vyznění příběhu hodně pokulhávalo. Tři hvězdy dávám hlavně za prostřední část, od které jsem se nemohla odtrhnout, jinak bych asi dala dvě.

game
08.10.2020

Neskutočné sklamanie, čo z dobre nahodeného príbehu autor vyrobil, hrôza... mohol to byť skvelý thriller. Žiaľ, nebol. Bol to guláš žánrov a všetkého, čo autorovi práve napadlo.
Jednotka dočítaná už len preto, čo z toho bude, musela som sa k tomu doslova nútiť, koniec ťažké sklamanie. Dvojku a trojku a autora komplet celého prenechávam iným čitateľom.
Ja som s ním skončila.

lassse
03.10.2020

Čtení jako na houpačce - ze začáku jsem čekal, co se z toho vyklube, uprostřed jsem se od toho nemohl odtrhnout a závěr malé zklamání. Každopádně zajímavý nápad.

Shaxx
24.09.2020

Tak tohle mi nesedlo.
Úvod byl mučivě zdlouhavý. Spousta věcí nedávalo smysl a člověk si to musel uložit do imaginárního boxu, kde to bude viset tak dlouho, dokud to autor nevysvětlí, nebo dokud se neukáže, že je to fakt nelogická kravina. Ty nejpalčivější otázky Crouch vysvětlil, ale stejně tam mám nad dost věcmi pochybnosti.
Postavy všechny do jedné nesympatické, a ačkoliv to byl zajímavý námět, tak zpracování pokulhávalo.
Vypadalo to slibně, ale ke konci jsem byla ráda, že to mám za sebou :D

ollinka1989
07.08.2020

Knížka mě bavila někam až za půlku...jakmile ale byla první zmínka o nestvure v lese, tak moje nadšení strme klesalo. První část knihy byl dobrý thriller ale ta druhá část byla moc scifi, pro mě az absolutne nepredstavitelne. Možná kdyby závěr byl jen lehce scifi a ne tak prehnane fantasmagoroidni, tak by to bylo lepsi. Další díly bohužel už určitě číst nebudu.