Městečko Pines

Agent tajné služby Ethan Burke do městečka přijíždí hledat dva pohřešované federální agenty. Úkol je jasný a zcela odpovídá práci, na jakou je Burke zvyklý. Netuší však, že ho ve zdánlivě idylickém městečku čeká řada nepříjemných překvapení. Po vážné automobilové nehodě skončí v nemocnici. Od místního psychiatra se dozví, že utrpěl poranění mozku a že rozhodně nemůže opustit nemocnici. Ethan ho neuposlechne a bez peněz a bez dokladů vyráží do města, aby se pustil do vyšetřování. Naráží na neochotu místního šerifa a řadu podivných osob, z nichž žádná není tím, kým se zdá. Nemůže se spojit se svými nadřízenými ani s manželkou a stále jasněji si uvědomuje, že se ocitl ve světě, jemuž nerozumí a v němž se necítí ani trochu bezpečně. Kniha Městečko Pines je další z řady mimořádně úspěšných knih Blakea Crouche, který je ve Spojených státech a mnoha dalších zemích celého světa znám jako autor napínavých příběhů na pomezí hororu, thrilleru a sci-fi. A právě tuto prověřenou kombinaci Crouch použil i v románu Městečko Pines, který vyniká svižnými, skvěle vypointovanými dialogy, přesvědčivou kresbou jednotlivých postav a především strhujícím příběhem s překvapivým rozuzlením, jež vám vyrazí dech. Městečko Pines nadchne všechny fanoušky Stephena Kinga, Petera Strauba a Paula Wilsona i milovníky Lynchova seriálu Městečko Twin Peaks, jímž se Crouch nechal podle svých vlastních slov inspirovat. A nejen je. Potěší každého, kdo má rád napětí a kvalitní literaturu....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/170906/big_mestecko-pines-170906.jpg 3.9555

Městečko Pines / Mestečko Wayward Pines 1.

Literatura světová, Thrillery, Sci-fi

Vydáno: , Jota

Pines, 2011

Kniha Městečko Pines

Arlienen

Knihu jsem přečetla super rychle, až jsem z toho měla mžitky před očima. Vůbec jsem neměla tušení v jaké bryndě se Ethan ocitl. Říkala jsem si, jak je možné, že ho pořád bolí hlava a proč mu v nemocnici nepomůžou. Upřímně, mi bylo Ethana líto a měla jsem z toho husí kůži. Rozhodně bych nechtěla zažít, to co on.

hrusisek

Úžasná knížka, přelouskala jsem jí už na střední, teď jsem si pro zopakování pustila audioknihu a vrhnu se na druhý díl.

jan7113

Tak se nám tu nakonec po vlažnější první půlce rozjel solidní hororový sci-fi thriller. Konec sice šťastný v podobě setkání, ale jinak naprosto beznadějný v podobě získaných informací. Opravdu bych nechtěl být v kůži hlavního hrdiny. Poutavé napínavé čtení, které narušuje snad jen nekonečné opakování slova "neskutečně". A ten "oxid uhelný" v (asi povinné) ekologické vsuvce.

jasnyj

Trochu mi to připomínalo knihu Pod kupolí od S. Kinga, ale jen trochu. Na mnoha místech byl agent Burke přes všechna utržená zranění takřka nezničitelný. Něco jako Superman. Děj sice uháněl mílovými kroky, byl strhující a knížka se četla dobře, jen konec mi připadal takový fádní - kam jen to lidstvo spěje. Očekával jsem něco jiného. Ale jako oddechovka to docela šlo :)

ydnac

NÓÓÓ TOHLE BYLA JÍZDA :-)
Napětí smíchané s tajemstvím.
Chvílemi jsem měla pocit, že snad čtu dva řádky najednou, potřebovala jsem rychle vědět co bude dál :-)
Ethan přijel do města Pines hledat ztracené kolegy, ale brzo zjistil, že se v něm dějí podezřelé věci.
Prý utrpěl nehodu, při níž byl zraněn. Trpí silnými bolestmi hlavy.
Nemá doklady, oblečení ani peníze...
Nemůže se nikomu dovolat...
Nemůže odjet...
Něco tu hodně nesedí..
Závěr mě fakt dostal, TOHLE JSEM NEČEKALA :-)
Samozřejmě je to sci-fi thriller :-)
Doporučuji :-)

alekis

SPOILER
Šílený příběh, v něm ode všeho trochu. Mysteriózní thriller, nečekané sci-fi a hororové zážitky s příšerami. V některých pasážích mi srdce bušilo hrůzou... Nejspíš to moc prožívám... :-)
Hlavní hrdina přežil tolik nehod, zranění, mlácení, zběsilých útěků, tolik děsuplných protivenství... Asi jen v knize je možné, že nakonec vyvázl. V realitě těžko, možná s pomocí Boží.
Netušila jsem, do čeho jdu, kniha mě vskutku zaujala a pobavila.

LenkaGonn

Kniha bya ctiva, ale to je celé. Tento sty knih neni pro me.

Anniee

Blake Crouch znovu nezklamal a napětí mě od knihy nepustilo. Jako u všech jeho ostatních knih, ani od téhle se nedalo odtrhnout, děj gradoval… Až vygradoval. Nejdříve jsem z konce a z toho, kam to dospělo, byla mírně zklamaná, ale pak mi došlo, že se to v podstatě dalo očekávat. Je v tom vidět jakýsi autorův “podpis”, vidím v tom jeho ostatní díla. Teď se ještě rozhodnout, jestli jít i do dalšího dílu…