anishta anishta komentáře u knih

Naslouchač Naslouchač Petra Stehlíková

WOW.. Dlouho jsem se tomu vyhýbala a za to se autorce i příběhu omlouvám.. Důvody byly dva - první, česká autorka (pardon), druhý - bookstagramová komunita to moc propaguje a říká, jak je to skvělé (takže jsem byla skeptická).. Ale o to víc mě příběh nadchnul a vtáhnul a je to prostě skvělé.. Od začátku do konce, od první k poslední postavě.. Pokračuji Fajou..

19.08.2021 5 z 5

Zloba Zloba Chris Carter

Ty kokos, tak tomu říkám kvalitní záporák. Bylo to jiné než předchozí díly, to určitě, ale na druhou stranu to bylo hodně zajímavé, jinak. Opět to nebyl úplně můj šálek kávy, protože já mám prostě radši když dlouho nevíme jak a kdo vraždí a proč. Každopádně to bylo hodně emotivní a asi nejděsivější, že to bylo na základě pravdivých událostí. To prostě nechceš vědět, že se to děje v reálu. :D

29.04.2020 5 z 5

Kroniky prachu Kroniky prachu Lin Rina

Awww, moje srdéčko poskakuje radostí. To bylo tak krásné. Něco mezi Austenovou a Gierovou. Prostě dokonalost. Našlo by se pár chybiček, ale kvůli celkovému dojmu je to úplně fuk. Krásná kniha.

02.03.2020 5 z 5

Ze života knihomolky Ze života knihomolky Debbie Tung (p)

To bylo tak krááásně pravdivé a ve většině jsem se viděla. Jednoduše ilustrovaná jednohubka. Vsadím boty, že se v tom každý knihomol najde.

04.10.2019 5 z 5

Duch domu Ashburnů Duch domu Ashburnů Darcy Coates

Dobré... Moc dobré... Nečekala jsem, že mě to tak chytne... Autorce určitě dám ještě možnost mě vyděsit, nejhorší byla asi ta lesní honička... Ale dám si pauzu ať nemusím nakoupit sadu hnědých bezpečnostních trenek...

16.09.2021 5 z 5

Devátý spolek Devátý spolek Leigh Bardugo

Temné, drsné, nechutné, strašidelné a tajemné... Všechno do sebe zapadlo a já se neskutečně těším co bude v dalším díle.
Nejlepším bodem celé knihy je samotná postava Alex. To jak se snaží zapadnout mezi univerzitní smetánku a sekat dobrotu je fajn. Ale to uvědomění, že nakonec bude muset vyhrát její temné já, které porušuje pravidla je geniální.
Leigh Bardugo ukázala, že je skvělá vypravěčka a že kniha nemusí být od začátku do konce napráskaná akcí, že hlavní hrdinka nemusí být stoprocentně hodná holka s božským komplexem.
Miluju to...

17.10.2020 5 z 5

Třpytící se město Třpytící se město Lenka Bandurová

Tak na druhé čtení se mi to líbilo stejně, jo asi bych našla pár věcí co by se daly vytknout, ale byly to prkotiny, na které jsem za chvíli zapomněla. Jediné co mě překvapilo, že to skončilo jinak než původní verze! Jsem v šoku! A ten původní konec se mi líbil více.
Jinak zpracování knihy je skvělé, kniha je nádherná.

Vkládám komentář, který jsem psala:
Musím říct, že jako milovnici historické romance se mi to moc líbilo. Asi nejlépe bych to popsala jako historickou romanci zasazenou do nového fantasy světa. Bylo to hodně romantické, jejich hašteření mě bavilo, akorát ten konec byl takový uspěchaný a já doufám, že autorka napíše další díl, abychom zjistili co je s Leiným paprskem a třeba jak jsou na tom další postavy. :)

22.06.2020 4 z 5

Já jsem smrt Já jsem smrt Chris Carter

Už mi došly superlativy, které bych mohla vypisovat, takže se asi zdržím komentářů. Je to dokonalost.

04.05.2020 5 z 5

Kontrakt Kontrakt Melanie Moreland

Jooo, bylo to dobré. První polovina knihy mě, teda bavila víc než druhá. Já prostě mám ráda to namlouvání a budování vztahu, hašteření, hádky a pak usmiřování. Ve druhé půlce už byl Richard na mě moc milouš. :D Povídka byla super a bavila mě.

18.03.2019 4 z 5

Osvícení Osvícení Stephen King

Kubrickův film byl geniální, skvělý, ten jsem viděla první.
No, po přečtení knihy... film dost zaostává. Psycho!! Psycho!!
Hotel jako parazit nahlodávající mysl, creepy...

30.08.2021 5 z 5

Faja Faja Petra Stehlíková

No do pr... Prčic... Tak tenhle příběh mě nepřestává udivovat.. Bojím se pokračovat dalším dílem, protože čtvrtý ještě není... Skvělé... Svět, postavy... Uf...

20.08.2021 5 z 5

Navždycky Navždycky Nofreeusernames (p)

(SPOILER) SPOILER!
Tak asi jako první bych ráda zmínila, že nejsem cílovka. Opravdu je to pro dívky, plus mínus 12 let. Ale Kasie West mám moc ráda a její knihy kdykoliv ráda přečtu. Proto jsem se vrhla i do této "české Kasie West" + samozřejmě IG humbuk a Humbook.
Jak pokračovat... Autorce samozřejmě úspěch přeji, ale propagace "přispějte mi na LEGO" mi byla proti srsti i když ze začátku to mohlo být vtipné, ale opakovaný vtip není vtipem. Potom musím zmínit, že kolem Navždycky často lítalo slova pokora. Pokora je na místě, zvláště při přirovnávání začínající autorky k autorce světových bestsellerů. Ne, Kasie West a paní Olu srovnávat nejde, nezlobte se.
Co musím také vytknout označení "česká Kasie West" je, že kniha mi přijde zasazená do amerického prostředí. Proč to nemohlo být teda z českého prostředí, aby se ty holky co to budou číst mohly více propojit s hlavní hrdinkou Mei a říct si: "Ježiš, něco podobného se mi stalo!" Chápu, že jména jsou problém, ale přece se hlavní postavy nemuseli jmenovat Pepík a Anička.
Co se týče postav. Mei je strašná - vidím v ní největší kámen úrazu celé knihy. Sobecká, pokrytecká, zbabělá a prostě vážně nesnesitelná. Travis jako nejlepší kamarád byl takový bambula, spíš mi přišel jako její nejlepší Gay kamarád, to by tam hrozně sedělo, ale to bychom neměli zápletku první poloviny knihy. Ava je dokonalá a předpokládám, že prodej této knihy šlape jak má, takže autorce bude vydána i další kniha a Ava je skvělý adept na hlavní hrdinku, opravdu. Liam je skvělý. Neuvěřitelně jsem si užívala scény z jeho domu, to jak si Liam a Mei hráli s jeho sestrami bylo fakt milé a úsměvné. No, ale to knihu moc nezachrání.
Co mi hodně vadilo byl humor. Přišlo mi, že na každý odstavec musíme dát nějakou vtipnou hlášku nebo prostě nějaký vtípek. Přišlo mi to umělé, moc na sílu a pak už mě to ani nebavilo. Celkově jsem se musela do čtení nutit a šlo to pomalu! Nechápu jak mi to mohlo jít tak pomalu, když minimálně třetina knihy jsou konverzace z chatu. Musím také podotknout, že mi vadily některé povýšenecké hlášky (např. pokladní, to mě zvedlo ze židle), cpaní hlášek a odkazy na filmy, seriály a knihy mohlo být trochu méně.
Četla jsem eknihu, ale z různých listování a fotek si myslím, že je kniha pěkně zpracovaná a vypadá celkem hezky. To by tak asi byly mé nejživější pocity po bezprostředním dočtení knihy. O poděkování se asi nebudu moc vyjadřovat... Ono mi to totiž tak celé přijde, že se v albatrosu rozhodli, že dají autorce dárek a vydají ji knihu.
Nikoho od čtení nechci odradit, takže se do toho směle pusťte a čtěte to, mladším se to pravděpodobně líbit bude. Autorce přeji hodně zdaru a přeji si aby příště věnovala knize více času než jen dva měsíce. Kniha má potenciál, ale celé to bylo takové plytké.

09.10.2020 2 z 5

Kouzlo podzimu Kouzlo podzimu Lisa Kleypas

Tak musím říct, že tady jsem se bavila fakt hodně. Lillian a Markus jsou přesně ten pár, který si zamilujete hned a bavíte se každou větou, kterou mezi sebou prohodí.

11.11.2019 5 z 5

Risk Risk Elle Kennedy

Elle se opět vytáhla. Když dáte dohromady dvě sebevědomé a držkaté postavy je jasné, že se. prostě budete bavit od začátku do konce. Tohle se povedlo.

03.11.2019 5 z 5

P.S. Líbíš se mi P.S. Líbíš se mi Kasie West

Ach to bylo tak roztomiloučké! Lily je super podivínka a já si ji hned od začátku oblíbila. Dej byl trochu předvídatelný, ale o to se mi více líbilo a dopadlo to přesně tak jak jsem si přála.

27.01.2019 5 z 5

Smrtka Smrtka Neal Shusterman

Dokonalost... Geniální, promyšlené, napínavé, brutální... Konec se mi hodně líbil a jsem zvědavá na další setkání Anastázie a Lucifera..

18.06.2018 5 z 5

Hon na Cassandru Hon na Cassandru Lisa Kleypas

Na konci jsem čekala nějaké větší drama s předchozím nápadníkem, ale Lisa překvapila a zahrála na jinou životní strunu hlavních hrdinů, supr ..

12.03.2021 5 z 5

Popravčí Popravčí Chris Carter

To jsem přesně potřebovala! Geniální, pomstychtivý, surový a zvrhlý vrah, co se toho nebojí. Autor umí nastolit tu správnou atmosféru a překvapit, kdo je pravým vrahem. Robert Hunter je sympaťák a Garcia za ním zas tak moc nepokulhává. Tak nějak doufám, že by si na další případy mohli Mollie ponechat :D

22.04.2020 5 z 5

Vicious: Divoká láska Vicious: Divoká láska L. J. Shen

I přes to, že jsem na to byla dost natěšená, takže očekávání byla vysoká, tak se mi to dost líbilo. Bylo fajn, že příběh nebyl o dvojici středoškoláků, ale posunul se o deset let později, kdy už oba dozráli, našli směr života a něco si prožili. Za mě pecka.

12.10.2019 5 z 5

To To Stephen King

Strašně se mi líbilo prolínání minulosti a přítomnosti, ale někdy jsem měla chuť knihu odhodit, protože v té nejvíc napínavé scéně skočil opět do minulosti či naopak. Ale mělo to své kouzlo a dotvořilo to prostě perfektní děsivý příběh. Jinak asi zřejmě nejdelší kniha kterou jsem kdy četla.

I na druhé čtení jsem nadšená i když ten konec byl už dost vyhnán do extrémů. Btw polovinu jsem si už nepamatovala a hodně mi zkreslilo filmové zpracování. Je to skvělé. Prostě King...

10.10.2019 5 z 5