AniDi AniDi komentáře u knih

Za hranicí nevinnosti Za hranicí nevinnosti Abbi Glines

Popravdě jsem byla napnutá, co je to velké tajemství a nakonec mi přišlo hrozně nedomyšlené. Je to taková škoda, vlastně v tomto jsem nemohla pochopit ani hlavní hrdinku, odháněla Rushe a vlastně doteď k tomu nevidím jediný důvod. Přesto se četla lehce.

20.12.2018 5 z 5

Hranice nevinnosti Hranice nevinnosti Abbi Glines

Už se mi dlouho nestalo, abych četla do rána a ani si to neuvědomila. Hluboké myšlenky v knize nehledejte a přesto měla spád a "tu pravou" lásku.

20.12.2018 5 z 5

Na lovu Na lovu Meagan Spooner

Čekala jsem dle hodnocení víc, bylo to zklamání. Jsem si jistá, že na knihu příští den ani nevzpomenu.

19.12.2018 3 z 5

Láska a čest Láska a čest Julie Garwood

Tato kniha je jedna z nejkrásnějších, které jsem kdy četla. Určitě doporučuji.

18.12.2018 5 z 5

Osudný polibek Osudný polibek Maggie Stiefvater

Perfektní, zase kniha, která zaujme a konec není jasný hned v první polovině knihy. Moc mě baví příběh, hned jsem si koupila druhý díl. A neodradí mě ani slovenština, aspoň mi čtení vydrží déle :)

05.12.2018 5 z 5

Cinder Cinder Marissa Meyer

Dlouho jsem kolem této knihy chodila a nemohla se rozhodnout zda se do ní pustit. Nakonec zvědavost zvítězila i kvůli hodnocení. Nicméně toto opravdu není šálek mé kávy. Pro mě příliš splácané dohromady. Hrdinka mi nesedla, je asi hodná, milá, zkoušená osudem ale ten její popis. Kyborg s řítkými vlasy, chlapeckou postavou bez předností a kovovou nohou a rukou? Jak si mám představit, že by se do ní mohl zamilovat princ? Prostě jsem si udělala o knize představu a čekala příběh o popelce v jiné verzi a díky tomu jsem bohužel nebyla nadšená.

28.11.2018 3 z 5

Mechanická princezna Mechanická princezna Cassandra Clare (p)

Ani závěrečná kniha mě "nedostala". Rozuzlení, co tedy vlastně Tessa byla, bylo tak jednoduché, po všem tom natahování jsem čekala prostě víc. Určitě nebudu číst znovu.

15.11.2018 3 z 5

Mechanický anděl Mechanický anděl Cassandra Clare (p)

Pro mě průměrná kniha, očekávala jsem víc. Občas jsem měla chuť některé věci přeskočit. Neurazí, nenadchne, četla jsem lepší.

15.11.2018 3 z 5

Tajemství Tajemství Julie Garwood

Naprosto okouzlující, pokud hledáte oddychovku plnou romantiky. Příběh ubíhá tak plynule. Pro mě jedna z knih, kde necítím potřebu přeskakovat ani řádek. Naopak si vychutnám naprosto každé slovo. Prostě to do sebe zapadá. Nenechte se odradit, není to plytký příběh, naopak má velké kouzlo. Velmi ráda si přečtu znovu. S klidným srdcem doporučuji.

15.11.2018 5 z 5

Rudá královna Rudá královna Victoria Aveyard

Kniha se mi líbila, byla napínavá ale nad hlavní hrdinkou jsem občas kroutila hlavou. Děj je dle mého předvídatelný, tušila jsem k čemu směřuje a podobnost s Divergencí je očividná. To mi ale v nejmenším nevadí. Určitě se pustím do dalšího dílu.

05.11.2018 3 z 5

Falešný polibek Falešný polibek Mary E. Pearson

Zápletka se mi líbila moc, bylo to lehké čtení. Nechybělo trochu romantiky i napětí nakonec.

04.11.2018 5 z 5

Půlnoční koruna Půlnoční koruna Sarah J. Maas

Zdá se mi, že v tomto pokračování už plyne příběh plynuleji a to se mi líbí. Je mi líto smrti jedné z postav ale bohužel jsem o ní věděla (viz některý z komentářů níže bez varování Spoileru). Nemůžu se dočkat, zda "ti dva" budou spolu opět nebo nás čeká další milostný příběh a konec je pecka ale dalo se to čekat.

29.10.2018 4 z 5

Skleněný trůn Skleněný trůn Sarah J. Maas

Moc jsem se na knížku těšila, naprosto mě okouzlil Dvůr trnů a růží a čekala jsem, že tato série bude taky tak dobře a čtivě napsaná. Bohužel jsem ale lehce zklamaná, nemůžu se do knížky "vcítit". Možná je to tím povoláním hlavní hrdinky. Na druhou stranu se mi ale líbí představa, že by takovým zmetkům nakopala taková křehká holčina. Těším se na další díl, jak se příběh bude vyvíjet.

29.10.2018 4 z 5

Dvůr křídel a zmaru Dvůr křídel a zmaru Sarah J. Maas

Právě jsem dočetla a zklamaná určitě nejsem. Doufala jsem v takový konec. Nicméně mě trochu mrzí, že autorka nerozepsala trošku konec i pro vedlejší postavy. Například pro Casse a Nestu. Ráda bych věděla co se mezi nimi dál odehrálo. Půjdu pátrat, zda nebude pokračování. Určitě neuděláte chybu, když si přečtete celou sérii.

Dvůr mlhy a hněvu Dvůr mlhy a hněvu Sarah J. Maas

Naprosto oprávněně dávám plné hodnocení. Knížka je plná dobrodružství a naprosto jsem si všechny zamilovala. Měla jsem ráda Tamlina ale kdo by si nezamiloval Rhysanda, že? Tento díl se mi líbil ještě více než první. Doporučuji.

Dvůr trnů a růží Dvůr trnů a růží Sarah J. Maas

Poprvé jsem četla knihu tohoto žánru a jsem nadšená. Bylo to opravdu dobrodružství. Četla se tak dobře. Naprosto souhlasím s hodnocením. Určitě se k ní ještě někdy vrátím. Doporučuji.

Koruna Koruna Kiera Cass

Tak druhý díl byl dle mého mnohem lepší. A ač jsem tušila, jak to dopadne už po přečtení prvního dílu, mě naprosto nezklamal konec. Tak to prostě dopadnout mělo. Moc jsem jim dvoum fandila. A jeho jméno (nebudu prozrazovat čí) se mi taky moc líbilo. Jen mě mrzí, že byl konec tak uspěchaný, autorka to kouzlo mezi nimi mohla mnohem víc rozvést. Já jsem spokojená.

24.10.2018 4 z 5

Dcera Dcera Kiera Cass

Nevadilo mi, že je příběh opět o Selekci, co mi ale dělalo problém, bylo vyprávění z pohledu princezny. Bylo tam málo prostoru pro nápadníky, o spoustě z nich, i těch v Elitě jsem se toho moc nedozvěděla. A povaha princezny byla příšerná. Každopádně se mi příběh líbil, trošku méně než první série ale líbil. Určitě doporučuji.

24.10.2018 3 z 5

První První Kiera Cass

Krásný čtivý poslední díl. Konec byl hodně rychle vyřešený, ráda bych se dozvěděla co bylo dál s kastami.
POZOR, spoilery:
Autorce neodpustím Celestu, to mě naprosto dostalo. A to vážně máme věřit tomu, že jižany pobily všechny? A je všechno vpořádku? Každopádně se chystám na Dceru, třeba se dozvím víc.

Určitě přečtu znovu, celá série je skvělá.

22.10.2018 5 z 5

Elita Elita Kiera Cass

Tento díly byl oproti předchozímu slabší, trošku štvala ta její nerozhodnost, nicméně příběhu nechyběla akce a to mám ráda.

22.10.2018 4 z 5