Anička.pa Online Anička.pa komentáře u knih

Vegetariánka Vegetariánka Han Kang

Knihu jsem poslouchala jako audioknihu a určitě doporučuji. Po celou dobu poslechu jsem si sebou nesla nějaký zvláštní pocit, takový nepříjmený. Některé scény pro mě byly strašlivé, až jsem si říkala, že knihu budu muset odložit, ale nestalo se tak, chtěla jsem vědět, co bude dál.. Určitě to není kniha pro každého, ale i tak doporučuji.

06.05.2020 4 z 5

Všechny malé zázraky Všechny malé zázraky Jennifer Niven

Knihu jsem poprvé po pár stránkách odložila a ani na po druhé mě zpočátku moc nebavila, ale jsem ráda, že jsem u knihy zůstala! Skvělý příběh, celou dobu jsem doufala v dobrý konec..
Když jsem si po přečtení knihy, zjišťovala co vše bipolární porucha obnáší, tak o to víc mě kniha zasáhla a některé Finchovo stavy, nálady lépe pochopila.

14.12.2019 5 z 5

Nejlepší víkend Nejlepší víkend Patrik Hartl

Patrik Hartl je můj oblíbený autor. Na tuto knihu jsem se tedy i velmi těšila. Všechny příběhy různých postav mě bavili, chvílemi veselé, ale i smutné. Pohodové čtení :-)

30.05.2019 4 z 5

Ďábelské hry Ďábelské hry Angela Marsons

Skvělý!! Kim jsem si hned oblíbila, za to Alex pěkná mrcha. Moc se mi líbilo zabudování psychologie v příběhu :-) Doporučuji, velmi čtivé a napínavé!

18.04.2018 5 z 5

Má mě rád, nemá mě rád Má mě rád, nemá mě rád Sally Thorne

Za mě krásný příběh, kterého jsem se nemohla nabažit. Hned od první stránky jsem příběh hltala naplno. Oba hrdinové mi bylo opravdu sympatičtí a na začátku velmi vtipní :-) Jen škoda konce, mohl by být klidně delší a rozvinutější.

02.04.2018 5 z 5

Úžasný! Četla jsem a v hlavě se mi promítal film :-) Miluji kouzelný svět paní Rowlingové a ani fantastická zvířata nezklamala! Jen škoda, že je příběh psán pouze jako scénář.

23.03.2018 5 z 5

Dívka s pomeranči Dívka s pomeranči Jostein Gaarder

Jednoduché čtení, plné lásky. Mnoho zajímavých myšlenek :-) Určitě doporučuji

16.12.2017 5 z 5

Neskutečný! Nemohla jsem se od tohoto dílu odtrhnout a konec jsem úplně zhltala, bohužel opět nechyběl kapesník :(

03.11.2017 5 z 5

Život po tobě Život po tobě Jojo Moyes

Kniha se mi velmi líbila, ale nějak jsem si to pořádně nedokázala spojit s prvním dílem. Možná je to i dlouhou dobou, co jsem dočetla první díl. Každopádně se mi příběh líbil, Jojo Moyes opět nezklamala :-) Klidně bych i přivítala třetí díl, kde by jsme se dozvěděli jak to s Louisou, Samem a vlastně s celou její rodinou ještě dopadne :-)

16.07.2017 5 z 5

Pýcha a předsudek Pýcha a předsudek Jane Austen

Tuto knížku jsem četla k povinné četbě a vůbec nelituji! :-) Úžasný příběh! Elizabeth a Jane jsem opravdu fandila, zato jejich matka byla nesnesitelná :-D Doporučuji!

04.10.2015 5 z 5

Matky Matky Brit Bennett

Kniha nebyla špatná, ale nemohu napsat, že mě nějak zvlášť nadchla. Příběh se mi táhl a po celou dobu jsem čekala nějaký větší zvrat, ale ten bohužel vůbec nepřišel. Asi jsem po těch všech recenzí také čekala víc.

25.10.2022 2 z 5

9. listopad 9. listopad Colleen Hoover

Po delší čtecí pauze jsem chtěla sáhnout po knize, která mě zase vtáhne do knižního světa. Colleen Hoover nikdy nezklame, kniha byla opravdu krásná a plná samých nečekaných převratů :-)

13.06.2022 5 z 5

Možná jednou Možná jednou Colleen Hoover

Jedním slovem úžasné! :-) Autorka mě asi nikdy nezklame. Příběh je krásný, čtivý, snad pořád se něco děje a všechny postavy jsou velmi sympatické. A ještě k tomu všemu skvělý bonus ve formě písniček, které se mi k tomu hezky hodily!

21.08.2021 5 z 5

Vzdělaná Vzdělaná Tara Westover

Velmi silný příběh. Často se mi tajil dech. Nenapadlo mě, co vše se může ještě v této době dít, a že se takto vůbec dá žít. Autorku velice obdivuji, za to jak vše zvládla a kam až se vypracovala.

06.08.2021 5 z 5

Továrna na sny Továrna na sny Anie Songe

Příjemná a oddechová kniha, která zaručeně vykouzlí úsměv na tváři a donutí Vás se zamyslet nad svým životem :-)

12.01.2021 5 z 5

Vztahy a mýty Vztahy a mýty Jan Vojtko

Kniha se mi velmi líbila, bála jsem se aby to na mě nebylo takové odborné a bavilo mě. A naopak, kniha se mi četla velmi dobře, vše bylo popsáno srozumitelně a nestalo se mi, že bych něčemu nerozuměla. Jsem ráda, že jsem si knihu přečetla a získala tak pohled jinýma očima. Bylo skvělé, že každý ten mýtus byl doplněn zajímavým příběhem s terapeutovny. S autorem jsem se setkala poprvé a věřím, že né naposledy, určitě se přesunu k souvisejícímu podcastu, který v komentářích byl doporučen :-)

27.10.2020 5 z 5

Společně s přítelem jsme knihu poslouchali jako audio na cestě. Pro mě jako téměř neznalce historie a dění kolem KKK byla kniha skvělým seznámením! Možná bych ocenila mít historii seřazenou chronologicky a více informací z její osobní návštěvnosti. Kniha je však poutavá, místy děsivá a přináší mnoho zajimavých informací. Rozhodně doporučujeme.

07.08.2020 5 z 5

Prokletý rok Prokletý rok Kim Liggett

Tak tohle byla síla, alespoň tedy pro mě rozhodně. První polovina knihy pro mě byla místy až děsivá. Co byly dívky schopné si navzájem udělat a jak ovlivnitelné byly, bylo šílené. Druhá polovina knihy, kdy nastala romantická linka, jsem se obávala, že tím už kniha ztratí své kouzlo, ale vůbec ne, bylo to na chvíli takové odpočinkové čtení. Ten konec? Ten mě úplně dostal... Celkově se kniha četla opravdu hezky, krásný styl psaní a jazyk květin, byl také krásný doplněk, ten nápad se mi opravdu líbil.

23.03.2020 5 z 5

Za mě skvělá kniha plná podstatných informací, které jsem ráda, že po přečtení knihy vím. Moc se mi i líbilo, jak byla kniha proložena zajímavými studiemi. Od teď vím, jak je důležité dodržovat spánkovou hygienu a né jako dřív, kdy jsem spánek brala jako druhořadou věc. Tuto knihu by jsi měl přečíst snad úplně každý!

25.11.2019 5 z 5

Doufejme v to nejlepší Doufejme v to nejlepší Carolina Setterwall

Asi jsem od knihy čekala trochu něco jiného, ale příběh mě vůbec nezklamal, právě naopak. Je to opravdu reálně a lidsky popsaný příběh. Líbilo se mi, jak zde byly vylíčené myšlenky, se kterými jsem se občas i ztotožňovala. Obdivuji autorku za to, že se se čtenáři dokázala takto podělit o veškeré své pocity, a to ať byly jakékoliv.

04.11.2019 5 z 5