Dívka s pomeranči

Hrdinou této knihy je Georg, kterému zemřel otec, když byl hodně malý. A teď se najednou najde jeho dopis adresovaný synovi. Napsal ho krátce před smrtí, protože věděl, že mu chtěl předat některé své myšlenky a poselství, kterým by tehdy malý Georg nerozuměl. Tento emočně nabitý příběh vypráví o nemoci a marném boji, ale také o naději. A samozřejmě tady najdete pár filosofických otázek. Dotisk v r. 2008....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/86_/868/big_divka-s-pomeranci-Wn8-868.jpg 4.3863

Vydáno: , Albatros (ČR)

Appelsinpiken, 2003

Kniha Dívka s pomeranči

Evaho73

Zimomriavkovo krásna a emotívna kniha s úžasným psolstvom.
Dostal ma tento jednoduchý romantický príbeh s komplikovanou otázkou, ktorá dáva zmysel nášmu bytiu.
Takto si predstavujem rodičovskú lásku, ktorá presahuje všetky dimenzie...

evineckY

Pane Bože, to byla nádhera !
Je to vlastně dopis otce , který zemřel strašně mladý a synovi byly čtyři, ale dostal ho až v patnácti, kdy už rozuměl , co je láska i smrt.
Knihu jsem poslouchala namluvenou pro rozhlas a určitě jsem udělala dobře, protože je to krása.

Sarah01

Knížka spíš pro mladší čtenáře, kterým vysvětlí celkem srozumitelně otázky kolem smrti a umírání.

misa.novakova

Krásná, milá, ale zároveň i smutná knížka. Dobrá k zamyšlení. Četla se moc hezky

kuruteku

Až do tří čtvrtin knihy jsem v ní viděl jen další verzi Sofiina světa či Tajemství karet a najednou - slzy v očích, knedlík v krku. A obrovské porozumění, světu, lidem, hledání pravdy, hledání smyslu života. Nesamozřejmá kniha. Doporučuji číst kolem 15, pak kolem 40 a možná ještě jednou později. Jak krutý život mají ti, co nemají štěstí na lidi kolem sebe. Člověk je sice sám, ale je tvor společenský a občas to potřebuje i pocítit, sdílet radosti i strasti, pochlubit se i vyslyšet. Moc děkuji za tuto knihu.

Pebra

Přestože dívčí název, číst by ji měli hlavně kluci. Doporučuju doporučovat!

VeruMalfoy

Dívka s pomeranči je velice krásná, ale smutná kniha na to jak je krátká. Vůbec jsem nečekala, že se pod pojmem romantická knížka, pod kterým jsem knížku našla může skrývat něco tak emocionálně silného. Nic bližšího než to, že je knížka romantická, jsem si o ní nezjišťovala. O víc mě zasáhla svým smutným příběhem chlapce, co čte dopis svého zemřelého otce. Tato knížka dokazuje, že i krátké knížky můžou být nádherné a mít v sobě poučný příběh i velikou moudrost.

mesicnanka

Tuto knihu jsem si poslechla v audiopodobě a rozhodně potěšila,velmi příjemný poslech určený emočně založeným nejen mladým lidem. Citlivě zpracované téma, nabízející prostor k zamyšlení, velmi poetické a jemné. Děkuji