Dívka s pomeranči

Hrdinou této knihy je Georg, kterému zemřel otec, když byl hodně malý. A teď se najednou najde jeho dopis adresovaný synovi. Napsal ho krátce před smrtí, protože věděl, že mu chtěl předat některé své myšlenky a poselství, kterým by tehdy malý Georg nerozuměl. Tento emočně nabitý příběh vypráví o nemoci a marném boji, ale také o naději. A samozřejmě tady najdete pár filosofických otázek. Dotisk v r. 2008....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/86_/868/divka-s-pomeranci-Wn8-868.jpg 4.3768
Vydáno, Albatros (ČR)

Appelsinpiken, 2003

Kniha Dívka s pomeranči

jana1199

Četla jsem ji, když jsem byla menší, takže hodnotím na základě toho, co si pamatuji. Vím, že tehdy jsem si ji hodně oblíbila a moc se mi líbil příběh a styl vypravování. Později jsem se dívala i na film, ale ten mě tolik neoslovil. Kniha je podle mě mnohem lepší a doporučuji.

Edona

Zajímavá kniha, kterou jsem si ráda přečetla. Jestli se k ní ale budu vracet, to asi spíše ne. Bylo to velmi filozofující, poetické a smutné. Zvláštní pojetí "života", na který já mám jiný názor.

Ternem

Knizka, co mi predala spoustu viricich myslenek kolem zivota, jeho pomijivosti a tajuplnosti vesmiru. Byt nad temito vecmi si od detstvi lamu hlavu velmi casto, takze o tyto myslenky nemam nouzi.
Jsem nadsena, jakou formou je psana, a rozhodne doporucuji, stoji za precteni a to, v jakemkoli veku!

helusa2

Moc hezký příběh plný spousty myšlenek, humoru, dojetí... Krásné :-)

Daura

Ja proste milujem Josteina Gaardera. Jeho knihy mi vždy dodajú veľkú nádej do života. I keď tento príbeh nebol jeden z jeho top kníh, zhltla som ju veľmi rýchlo. Možno bola kniha po chvíľach smutnejšia, než som u neho zvyknutá a práve to ma prinútilo jednu hviezdu strhnúť. Inak znovu neľutujem, že som si knihu kúpila.

Pavlína79

Více než romantický příběh to je příběh o strachu otce, že mu syn nikdy neodpustí, že ho opustil, dokonce se ho na to ptá - 11 let po své smrti. Příběh zajímavý, ale velmi plochý a kromě té jedné myšlenky tam pro mě nebyla žádná hloubka, jen namlouvání si, že když člověk potká špatné znamení či nedodrží pravidla, tak všechno musí špatně dopadnout.

Bauriska

Příběh byl jednoduše a čtivě napsán. Bylo příjemné a napínavé to číst. Toužila jsem znát všechna tajemství dívky s pomeranči. Příběh byl dost jednoduchý. To by mi nevadilo, ale chybělo mi tam to filosofování. To tam tak jen lehce profukovalo..

Kniha je primárně určena spíše mladistvým. S tím bych ale úplně nesouhlasila. Mladá postava Georga, ano. dopis od dávno zemřelého otce, také fajn. Ale způsob zpracování mi nepřijde pro mladistvé dost poutavé. Pro dívky možná. Ale možná se taky pletu. Filosofie bylo na můj vkus málo.

Když to shrnu, milá knížka, ale od Gaardera jsem čekala trošku více.

šmudlík

Knihu jsem našla náhodou v knihovničce a je boží!! Zřejmě má být určena pro náctileté, ale myslím, že dospělí se v ní také najdou. Má krásnou hloubku, je romantická, smutná a okouzlující. Hodně na mě zapůsobila, i když jsem to vůbec nečekala.

Dívka s hnědýma očima
Dívka s hnědýma očima