Anastazie0810 Anastazie0810 komentáře u knih

Rekonstrukce Rekonstrukce Viktorie Hanišová

První kniha od paní Hanišové. A bavilo mě to.
Téma bylo napínavé a tajemné, četlo se to plynule a dobře. Super kniha na kterou člověk ještě chviličku po přečtení přemýšlí.
Jediné co mě asi zklamalo byl ten konec, kde některé věci zůstaly pro čtenáře tajemstvím, ale to byl pravděpodobně i účel :D

16.03.2024 4 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Přišel konečně ten čas, kde i já jsem se nechala pohltit touto knihou. Dlouho jsem se jí bránila, už kvůli náznaku o čem by to mělo být (válka), tak i kvůli tomu jak z ní byli všichni hotoví.
Teď už vím, že oprávněně.

Je to čtivé, napínavé a i přesto že některé stránky ve Vás vyvolají husí kůži, čtete dál a dál.
A o čem to je ? O rodině. O vztazích. O morálce. A v neposlední řadě o válce a tom, co všechno nám vzala. Doba na kterou by jsme všichni rádi zapomněli.
Je však za mě fajn si to občas připomenout, zvlášť když je to tak skvěle napsáno jako od paní Aleny.

Těším se na další její knihy, věřím že je budu hltat stejně jako Hanu.
Doporučuju!

16.03.2024 5 z 5

Světlo v plameni Světlo v plameni Jennifer L. Armentrout

Příběh Serafeny a Nykta se v tomto dílem rozvinul nečekanými směry stejně jako osudy vedlejších postav.
Poodkryly jsme některá hodně stará tajemství nad kterými jsem žasla i já.
Je tu mnohonásobně více sprostých slov, ale to mi určitě nevadilo.
Celá série o Poopy a Casteelovi a o Seře a Nyktovi se staly mojí závislostí. Čekám jestli tam nedojde k setkání všech čtyř hlavních hrdinů. To by bylo něco. Taky by bylo super nahlédnout do hlavy Šedovi. Třeba to jednou příjde. I přes větší množství stran s nimi prožívám jejich osudy se zatajeným dechem.
Neskutečně mě to baví.
Teď příjde to nejhorší, čekání na pokračování. Snad to nebude trvat dlouho :D

12.11.2023 5 z 5

Říše upíra Říše upíra Jay Kristoff

Tak tohle mě strašně bavilo!!! Já to říkám furt, že tenhle pán umí psát!!!
Ale od začátku. Obálka je dokonalá a co jsem ocenila, že je kniha nádherná i pod přebalem. Zpracování perfektní - mapa, nádherné ilustrace, krásně rozdělené jak úseky příběhu tak i kapitoly samy.
Příběh - perfektní za mě přijde že je zpracovaný tzv. vzpomínkovou verzí. Navíc se to odehrávalo ve 3 časových liniích. Děsila mě malinko velikost knihy, ale ve finále to uteklo ani nevím jak.
Mám tam i podtrhané věty a i kuriozní nadávky (ty mě hodně bavily). A rozhodně si přečtu další díly, Chci totiž přijít na to, kdo je tenhle "černý lev" ve skutečnosti zač.
Boží Boží a ještě jednou Boží!

23.10.2023 5 z 5

Ve stínu popela Ve stínu popela Jennifer L. Armentrout

Prequel k sérii Z krve a Popela. Miluju svět, co Jennifer napsala, zbožňuju postavy a jejich příběhy. Stalo se to mojí novou posedlostí a vášní. Stránky ubíhají pod rukama a ve chvíli kdy jsem dočetla poslední, jsem byla smutná že to končí. S Největším očekáváním čekám na další díl.
Sice příběh Nykta a Serafeny je malinko jiný, ale stejně tajemný a dobrodružný.

03.09.2023 5 z 5

Přiveď mě zpátky Přiveď mě zpátky B. A. Paris (p)

Jedna ze slabších od autorky. Je to čtivé a celkem pak i předvídatelné. Ale odpočinula sem si u toho a bavilo mě to.

19.08.2023 3 z 5

Válka dvou královen Válka dvou královen Jennifer L. Armentrout

Stále mě to bavilo a stále žasnu nad zvraty a čím dál překvapivými detaily. Stále čtivé.
Věřím tomu, že spousta kapitol kdyby tam nebyli byla by kniha o mnoho kratší. Ale věřím i tomu, že tak to autorka chtěla a všechny kousky skládačky mají své místo.
U některých kapitol jsem jen čuměla a měla takovej "wtf" moment a ne vždy v dobrém (viz.spojení)
Pořád se ale těším jak to dopadne a rozhodně si přečtu pokračování.
Těším se až si přečtu i Sarah J. Mass, protože mě zajímá srovnání autorek.

15.08.2023 5 z 5

Koruna z kostí a zlata Koruna z kostí a zlata Jennifer L. Armentrout

Nemůžu si pomoct, ale mě to prostě baví! Ano některé kapitoly jsou dle mého zbytečné, ano neustálé opěvování jak je hlavní hrdinka statečná a silná a atd je někdy až otravné. Ale víte co? Stále je to dobré.
Dlouho se mi nestalo abych hltala díl za dílem a nemohla se od toho odtrhnout. A Zajímá mě jak děj aktuální tak se snažím i příjít na to, co se stalo v minulosti. Takže ty zvraty jsou neuvěřitelné.
Nemůžu se dočkat jak tohle dopadne.

13.08.2023 5 z 5

Království těla a ohně Království těla a ohně Jennifer L. Armentrout

Druhý díl jsem zhltla se stejným nadšením jako ten první. Nemohla sem ji odložit. Některé situace a popisy mi však i tak prišli až moc dlouhé a kniha by klidně mohla být o 150 stránek kratší. Poppy mě kolikrát vytáčela tím jak si jela svoje stále dokola a dokola, ale předpokládám, že to patří k její postavě. Nemění to ale nic na tom, že rozhodně budu číst dál, chci tomu přijít na kloub a chci vědět jak to dopadne.
opět 5*

08.08.2023 5 z 5

Z krve a popela Z krve a popela Jennifer L. Armentrout

Než začnu se psaním "recenze" ráda bych ještě napsala pár řádků na úvod.

1. Ty tvůrci obálek, jsou geniální. I dneska se najdou lidi, kteří si vybírají knihu podle obalu a tenhle (stejně jako hromada jiných) je skvostný, a stojí za to je chválit pořád dokola a dokola za to co dělají.
2. Já jsem ještě se nedostala ke knihám od Sarah J Mass. Tudíž nemůžu posoudit to jestli je to opravdu obdobné a kdo píše lépe. Kniha je s tvorbou autorky srovnávaná, takže asi budu jedna z prvních, kdo nejdřív četl dříve "Z Krve a popela"

Je to skvělé!!! Slupla jsem to jako jahodu za 2 dny jak sem se od toho nemohla odtrhnout. A to už u mě o něčem vypovídá!
Ze začátku jsem tápala a snažila se pochopit svět, ve kterém se to odehrává a stále i po přečtení mám spoustu otázek. Tuším však že v následujících dílech najdu odpověď.
Po "Stmívání" je tohle první "upírská" fantasy, která mě takhle pohltila.
Těžko se popisuje něco bez vyzrazení detailů z děje. Poppy, (i když mě někdy svojí naivitou rozčilovala, chápala jsem proč taková musí být) je tvrdohlavá a bojovná a na jednu stranu se potýká s něčím, co v nějakých koutech světa ještě funguje.
Hawke je láska :D Jeho temná duše i minulost je tajemná a lákavá. Čeká mě ještě spousta stránek než asi pochopím příběh jako celek.
Ale neskutečně jsem se do toho zažrala a baví mě to, vypínám u toho a prožívám to s nimi.

P.S a těch sexuálních scén tam zas tolik není

Takže za mě skvělá fantasy a já jdu číst dál

05.08.2023 5 z 5

Alchymista Alchymista Paulo Coelho

Alchymista. Je to kniha která patří mezi té, které člověk pochopí až s odstupem času.
Při prvním čtení, jsem nevnímala, nenacházela jsem smysl v příběhu pastýře. Musím ale říct, že teď ke mě příběh promluvil víc než jsem čekala. Spoustu myšlenek jsem si musela podtrhnout (a to já nedělám běžně).
Chápu, že ne všichni můžou sdílet semnou tento názor, a od autora mám jinou oblíbenou knihu. Já jsem však snad konečně pochopila co se autor snažil tímto dílem říct. Vesmír mi také malinko pomohl to vidět jinak :)

02.08.2023 5 z 5

Cesta: Panda a dráček Cesta: Panda a dráček James Norbury

Krásné. Tentokrát prožíváme s hrdiny příběh. Jejich cestu. Za novými zážitky ale i za poznáním.
Strašně se mi líbí dovětek autora na konci, skvěle to dotváří příběh a můžeme vnímat o to lépe ilustrace i text.

02.08.2023 4 z 5

Panda a dráček Panda a dráček James Norbury

Nádherná, krásná, úžasná. Tahle kniha je skvostem jak graficky tak slovem. Někdy ani žádný text není potřeba, ilustrace stačí.
Věřím, že si ji budu prohlížet určitě ještě mnohokrát.

02.08.2023 5 z 5

Magie havranů Magie havranů Margaret Rogerson

Magie Havranů - co k ní říct.
Začnu asi klady. Krásná obálka, zajímavý námět, tím bohužel mé klady končí....
Přišlo mi to odbyté. Kouzla rodu Thornů byli za mě geniální, o to víc jsem se těšila na další knihu od autorky. A o to víc jsem zklamaná...
Hlavní hrdinka mě vůbec nenadchla, projevy lásky či náklonosti tam vůbec neseděli a prostě jsem jim nevěřila. (Nikdo se nezamiluje tak rychle)
Prostředí a svět v této knize by si zasloužil více prostoru, více nějakých vysvětlení. Bylo to všechno takový hrrr, hlavně rychle rychle..
No, jako odpočinkové čtení dobrý (1*), obálka (1*), kvuli Kouzlum Rodu Thornu (1*)

23.07.2023 3 z 5

V pasti lží V pasti lží B. A. Paris (p)

B. A. Paris - od této autorky mám snad všechny její knihy. Čte se to dobře a svižně, jedná se o povedený psycho thriller.
Musím ale říct, že mě strašně "vytáčela" hlavní hrdinka, až na konci se dozvíme vlastně jak to vše bylo. Ne vše je totiž tak jak se zdá.
Ten konec byl rozhodně zajímavý - za mě ne moc reálný aby se vše takhle zničeho nic vymyslelo zvlášť po tom, co celou dobu čtete.
Stále je to však super čtení.

21.07.2023 3 z 5

Letní noci Letní noci Nofreeusernames (p)

Další příjemná oddechovka. Skvělé grafické zpracování, ty konerzace viz chat mě hodně baví.
Příběh je taková klasická středoškolská idylka. Námět muzikálu a jeho téma skvěle sedí k létu. Pořád ale je to krásně napsané, filmové a seriálové a knižní hlášky jsou za mě super a vždy mě rozesmáli.
Takže pohodové čtení, při kterém má člověk chuť se vrátit na střední ! :)

13.07.2023 4 z 5

Kopírák Kopírák Sam Holland

Za mě jedno z dalších příjemných překvapení. JE TO POHLCUJÍCÍ!
V první řadě obrovská poklona za ořízku a obálku. Velká pochvala za krátké a úderné kapitoly.
Námět geniální a ve své podstatě ne zas tak nereálný, což je děsivé. Všechny ty odporné zločiny a monstra, co chodily mezi námi byli skutečné. Vždy mě to malinko zaskočilo, když jsem si uvědomila, že se to vlastně doopravdy stalo. Zrůdy v našem světe existovaly, existují a existovat budou.
Psychologie těchto stvůr mě vždy malinko děsila a fascinovala, nechápu jak někdo může mít v sobě tolik zla.
O to víc, je to návykové čtení a příběh ubíhá rychlostí blesku. Napínavé do posledni stranky a ten konec? Nečekala jsem takový zvrat.
Rozhodně je to neskutečně povedená knížka a věřím, že bude jedna z mála, ke kterým se vrátím. Neskutečně jsem si to užila
Postavy - uvěřitelné a prožíváte vše s nimi.
Prostě 5*

08.07.2023 5 z 5

Temný vzorec Temný vzorec Andrew Mayne

Tak z posledního dílu jsem malinko zklamaná. Opět čtivé. Theo mě prostě baví. Námět taky zajímavý, ale asi sem čekala něco malinko víc.
Stále je to však Theo Cray, ikdyž malinko ne ve své kůži. Snad se dozvíme, co s ním bude dál.

03.07.2023 4 z 5

Teorie vraždy Teorie vraždy Andrew Mayne

Theo opět zasahuje! Chytrý a zajímavý námět. Malinko jsem se ztrácela ve vědeckém jazyku a pojmech, kterých je tu požehnaně. Náš vědec se zde ještě více ponořuje do vlastních temnot a posouvá své vlastní hranice. Konec jsem malinko tušila od určité doby ale stále mě to bavilo a bylo to čtivý.
Jsem zvědavá na pokračování.

03.07.2023 4 z 5

Hračkář Hračkář Andrew Mayne

Theo Cray opět zasahuje. Byla jsem dost zvědavá jaké budou další osudy tohoto geniálního vědce. I Přes delší začátek byl námět zajímavý a čtivý. Kombinace magie a vědy byla příjemným zpestřením. Velký posun se udál i u samotné postavy Thea. Za mě je to o malinko slabší než Šelma, ale stále se to skvěle čte.
Sem zvědavá na pokračování

12.06.2023 5 z 5