Anastazie0810 Anastazie0810 komentáře u knih

Colourtronic: omalovánky proti stresu Colourtronic: omalovánky proti stresu Lauren Farnsworth

Jedny z nejlepších omalovánek, které mi prošly pod rukama. Krásné obrázky. Rozhodně doporučuju!

03.12.2021 5 z 5

Nebe po bouři Nebe po bouři Sabaa Tahir

ČEKÁNÍ SKONČILO!!! na závěr téhle série jsem se těšila jako blázen. A musím říct, že je to skvělý poslední díl. Napínavé, čtivé, naprosto pohlcující. Ze začátku jsem musela sice malinko přemýšlet co se dělo ve 3 dílu, ale celkem rychle jsem se zorientovala. Miluju ten příběh, miluju ty postavy. Tento svět je naprosto unikátní a nádherný, svým osobitým a krutým způsobem. Nechci tu toho moc popisovat abych náhodou něco nespoilerovala. Každopádně je to jedna z nejlepších sérií a děkuji jak autorce tak nakladatelství HOST (pochvala za nádherné obálky). Rozhodně si ji časem přečtu ráda znovu. A věřím, že to budu milovat úplně stejně. Jo tak skvělé to je.

Za mě rozhodně 5* a když bych mohla tak klidně přidám

20.11.2021 5 z 5

Mléko a med Mléko a med Rupi Kaur

Konečně jsem se k této knížce dostala. Neříkám, že některé básně mě nedostaly. V některých verším jsem našla i své pocity, ale i přesto jsem asi po vší té propagaci čekala malinko víc. Myslím si však že je to povedená publikace a určitě zkusím i další díla od autorky.

19.11.2021 3 z 5

Zvon Zvon Neal Shusterman

Musím říct, že mi chvilku trvalo se do knihy začíst, oproti předešlým dílům, kde to šlo dá se říct hned. Myslím si že je to však tím, že se díváme na příběh z více úhlů pohledu a více časových liniích. Kniha je ale přesto skvělá!! Je plná akce a zvratů. Odhalí se nám spousta tajemství, na které budete koukat s otevřenou pusou. Je to velice povedený závěrečný díl. I když to začtení trvalo delší dobu tak to pohlcení, ale bylo rychlé a zcela nenávratné, kdy pak jen s napětím hltáte další stránky.
Skvělá série a rozhodně ji doporučuji !!! Stojí to za přečtení !

19.11.2021 5 z 5

Anastázie Anastázie Colin Falconer (p)

Knížku jsem sháněla dost dlouho. Je to historický román, kde se prolínají dva pohledy. Tématem knížky je rodina Romanovových, konkrétně Anastázie, o které se tvrdí, že přežila.
Četlo se mi to moc dobře. A beru i že ne všechno je založeno na faktech. Každopádně jsem ráda, že knížku mám ve své knihovně.

18.07.2021 5 z 5

Gemina Gemina Amie Kaufman

Opět naprostá pecka. Sice mě malinko překvapily nové postavy, tak ale pohled na jiné prostředí a s jinými postavami byl stejně propracovaný jako v první knize. Jsem neskutečně zvědavá na ten třetí díl. Ohledně grafického zpracování tak není asi potřeba slov. Prostě nádhera!!!

Illuminae Illuminae Amie Kaufman

Než se vyjádřím ke knize jako takové, vzdávám hold těm, kteří pracovali na celkovém provedení a vzhledu knihy, takové grafické zpracování nemá odboby. Je naprosto nádherná! Malinko mě sice vyděsil počet stran, ale četlo se to samo. Zamilovala sem se so hlavních postav a Spiro ten mě fascinoval víc a víc s každou stranou. Rozhodně se tato série řadí k mým oblíbeným a stojí za každou korunu!!
Zajímavé, napínavé, dokonalé.

Magonie Magonie Maria Dahvana Headley

Za krásnou obálkou a tajemným názvem se skrývá originální příběh, který jsem ještě nikde nečetla ani neviděla.
Příběh je čtivý a rozhodně unikátní. Přesto však za mě je průměrný. Oceňuju autorku za zcela nový svět, ale chybělo mi tam něco co by mě vcuclo do příběhu.
Proto hodnotím 3*

Kytice Kytice Karel Jaromír Erben

Naprostá klasika!

17.07.2021

Rezistence Rezistence Veronica Roth

Druhý díl mě oproti tomu prvnímu zklamal, místy mi to přišlo chaotické. Pořád však chválím to že to je čtivé. Filmová zpracování si myslím že jsou také velmi povedená. Jsem zvědavá na závěr. Za mě však lepší průměr, proto 3*

17.07.2021 3 z 5

Divergence Divergence Veronica Roth

Dystopický svět, s originálním rozložením a myšlenkou. Díky této knížce, jsem se seznámila s autorkou, ta píše velice čtivě a jednoduše. Příběh se mi líbil, stejně jako hlavní postavy. Je to taková menší obdoba "Hunger Games". Za mě však pořád napínavá a zajimavá odboba. Proto 4*

17.07.2021 4 z 5

Bar - mixologie, historie, management Bar - mixologie, historie, management Alexander Mikšovič

Skvělý průvodce a "učebnice" pro ty, které tento obor učaroval.

17.07.2021 5 z 5

Básně II. 1985–1986: Někdy jste tak sami, až to prostě dává smysl Básně II. 1985–1986: Někdy jste tak sami, až to prostě dává smysl Charles Bukowski

Díky této sbírce jsem se zamilovala do Charlese Bukowskiho. Miluju jak píše, miluju jeho myšlení. Ta surovost a umřímnost je neskutečná! Nádherná sbírka!

Nimbus Nimbus Neal Shusterman

Rozhodně napínavější než první díl (a to je co říct, protože první díl byla pecka) , pořád se zde děje něco jiného, tudíž k neoodložení je tahle knížka. Druhý díl většinou bývá "vycpávkový", což u tohodle rozhodně neplatí. Nahlížíme do "mysli" Nimba, objevují se nové postavy a ty hlavní se vyvíjejí dál a dál. Boj pokračuje.

Za mě skvělý druhý díl, a po tom závěru se již nemohu dočkat na závěrečný díl. Rozhodně doporučuju!!!

Smrtka Smrtka Neal Shusterman

NO TY BLÁHO!!!
Musím říct, že mi trvalo než jsem se k této sérii odhodlala. Všude jsem slyšela jak je to skvělé a můj skepticysmus se změnil nakonec ve zvědavost. A teď ? Teď patřím do valné většiny, která to miluje!!!!! Ale totálně!!
Líbí se mi originalita světa, který Neal vytvořil, přeci jen kdo ví, možná i my jednou pokoříme smrt. Jsou zde popsány témata, která jsou za mě probírána i dnes. Nemluvě o popisu lidstva a doby ve které se děj odehrává. Super je i náhled do deníků před začátkem kapitol.
Je to pohlcující, a po prvních 20 stránkách jsem ji nemohla odložit. Prostě nemohla.
Napínavý děj je doplněn o spoustu zvratů a krása obálky tomu všemu dává korunu.

Další série, kterou určitě řadím mezi mé oblíbené. JE TO PECKA!

11.07.2021 5 z 5

Momentky Momentky Barbara Nesvadbová

Momentky jsou mojí prvotinou od této autorky. Má čtivý styl psaní. Její povídky jsou ze života, troufnu si až říct, že z reálného, který snad buď prožívala ona nebo osoby jí blízké.
Tato kniha se četla velice dobře, bohužel mě však nějak nezaujala. Myslím si však, že to o čem píše je určené spíše ženám, dívkám, které mají už něco ze života za sebou a někdy snad najdou ve větách Barbory sebe samu.

29.06.2021 3 z 5

Padesát odstínů svobody Padesát odstínů svobody E. L. James (p)

Závěr asi jedné z nejkritizovanějších sérií vůbec. Vůbec nechápu na jednu stranu proč. Je to psáno jako erotický román. A o erotice to i z velké části je, spíše však o intimitě mezi partnery. A nerozumím těm co si to koupí a pak píšou nenávistné recenze. Přece nikde není psáno, že v knížce najdete moudrost světa, nebo že by v ní byl nějaký přesah, co ve vás zůstane.
Stále však cením autorku za to co dokázala. Byla jedna z prvních co začala tento žánr psát. A zvládla to skvěle.
Mě se kniha četla dobře a rozhodně jsem ráda, že jsem to dočetla abych si o tom mohla udělat objektivní názor.

08.05.2021 3 z 5

Padesát odstínů temnoty Padesát odstínů temnoty E. L. James (p)

Super oddechové čtení. A myslím že dostanete přesně to co se dá očekávat od dobrého erotického románu. Není to sice červená knihovna přímo. Ale pořád si myslím, že je to čtivé a odpočinkové čtení.

08.05.2021 3 z 5

Padesát odstínů šedi Padesát odstínů šedi E. L. James (p)

Kniha, která rozdělila čtenáře na dvě skupiny: ty co to milují, a ty pro které je to brak.
Já se dle mého řadím do neutrální skupiny. Ano přečetla jsem to. Že bych to úplně milovala - to ne. Rozhodně si však nemyslím´, že by to byla nejhorší knížka na světě.
Bylo to čtivé, bylo to vášnivé a i místy romantické.
Stejně jako "stmívání" u young adult tak i tahle knížka ve své kategorii spustila obrovský boom. A po tom co se vydala tahle knížka tak jsem zaznamenala strašně moc knih, které se najednou snažily o to samé - skombinovat sex, romantiku, zly hoch co se zamiluje do hodně nevinné dívky.

U knih je nejlepší to, že každá knížka má své čtenáře. A i tahle série má ty své. :)