Anastazie0810 - Přečtené 34


Plamen v temnotě
? - červenec 2018
Plamen v temnotě 2017, S. Tahir

Druhý díl této fantasy série je akční hned od první stránky. Líbí se mi, že začíná přesně tam, kde příběh skončil v prvním díle. V tomto díle můžeme nahlédnout i do kapitol další postavy z knihy, krkavce Heleny. Pro mě opět naprostá senzace a dokonalost. Tato autorka ví jak Vás udržet vzhůru klidně i do 3 do rána. A těch "wow" a " to snad ne" momentů je tu opravdu nespočet. Většinou jsou druhé díly knižních sérií slabé. Tak to se o tomto díle rozhodně říct nedá!! Kdy že už bude třetí ? :)


Jiskra v popelu
? - červenec 2018
Jiskra v popelu 2016, S. Tahir

Tato kniha nemá tak velkou propagaci jako ostatní fantasy knížky, a to je velká chyba!!!! Je totiž naprosto úžasná, dokonalá, no prostě....ach...!! Úžasný příběh, úžasná fantasy, Napínavá až do úplného konce! Autorka skvěle vystihla charaktery postav a svým psaním Vás bezpodmínečně vtáhne do děje. A pak ani nevíte jak ,ale už držíte palce Eliasovi a Laie až do konce. Za mě je to skvělý první díl! Rozhodně doporučuju!


Volání netvora
09. leden 2018
Volání netvora 2012, P. Ness

Tahle kniha je neskutečná, naprosto dokonalá. Je to první kniha, kterou jsem od autora četla. Už po jeho úvodních slovech jsem věděla, že to nebude jen obyčejná kniha, že to bude něco víc. (ironie je, že "něco víc" je i název další knihy P. N.) Příběh malého chlapce a jeho maminky, kterého skoro každou noc navštěvuje netvor a vypráví mu tři přiběhy. Nechci nějak prozrazovat děj, ale jen chci říct, že je to smutné, dojemné, neuvěřitelné, tragické..atd. Navíc je kniha doplněná naprosto nádhernými ilustracemi Jima Kaye. Rozhodně stojí za koupi. Filmové zpracování je úžasné. A pokud nebudete na konci ronit slzy jako já, tak už vás rozpláče snad jen Titanic. Tato knížka s stane skvostem vaší knihovny, jako je i mojí.


Diabolik
29. prosinec 2017
Diabolik 2017, S. J. Kincaid

Jedno z největších překvapení pro mě v roce 2017... začátek je dlouhý a zamotaný, ale po chvíli Vás to vtáhne do světa pro mě zcela unikátním..Nemesis jsem fandila do poslední chvíle..a konec ?...Já jsem ho hltala jedním dechem. Připomnělo mi to knihu od Veronicy Roth - Čáry života, která byla stejně skvělá a napínavá. Tahle kniha mi stála opravdu za koupi.


My ostatní tu prostě žijem
28. prosinec 2017
My ostatní tu prostě žijem 2016, P. Ness

Velice vtipně a zajímavě napsaný příběh. Překvapila mě i forma textu... většinou se to zaměřuje právě na napínavý fantasy příběh, nikoliv na příběh lidí okolo..TOHLE JE TA KNIHA...ta, která se konečně zabývá osudy a životy lidí v pozadí fantasy dobrodružství..a nakonec je právě ten jejich osud možná zajímavější a stejně napínavý jako osudy "hlavních hrdinu" ve fantasy světě.


Všechny ženy ve mně
27. prosinec 2017
Všechny ženy ve mně 2016, V. Hájková

Oddechové čtení.Lehce se čte a není to rozhodně nějaká "bichle". Příběhy byly zajímavé, ale občas až moc přehnané. Velice mě zaujal název a krásná obálka. Rozhodně je to odpočinkové čtení.


Skvrna
17. říjen 2017
Skvrna 2017, G. Flynn

Čekala jsem od toho víc. Grafické zpracování je krásné, ale žádný horor jsem v tom nenašla... spíše to je thrillerová povídka.


Ostré předměty
17. říjen 2017
Ostré předměty 2013, G. Flynn

Čtivé a napínavé čtení.. po pár prvních stránkách mi to přišlo, že už tuším kdo je za tím vším... jak moc jsem se mýlila. Kromě toho konce se mi však kniha zdála zdlouhavá . Autorka je skvělá, ale tohle je jedno z jejích slabších děl.


Papírová města
01. říjen 2017
Papírová města 2014, J. Green

Velice čtivá knížka, jednoduše napsána. I přesto, že má J. G. lepší knihy se mi tato líbila..a konec který vše vysvětluje je moc hezky udělaný.. Filmové zpracování nebylo zle, ale dřív si rozhodně přečtěte knihu.


Dr@hý příteli
květen - červen 2017
Dr@hý příteli 2016, A. -. L. Bondoux

U téhle knihy se mi moc líbil námět a forma emailů ve kterém je příběh napsán. Má moc krásnou obálku...i přesto se mi však občas stávalo, že jsem se do ní musela nutit. Proto 3*


Na co Alice zapomněla
24. květen 2017
Na co Alice zapomněla 2015, L. Moriarty

Velice čtivé a oddechové čtení. Téma mi přišlo zajímavé....akorát mi tam možná ještě něco malinko chybělo..nějaká zápletka, či nějaká záludná vzpomínka..., ale i tak mě to bavilo.


Slaďák
18. květen 2017
Slaďák 2017, P. Rice

Krásně ilustrovaný průvodce o tom jak by měl vypadat dokonalý vztah. Je to milé, sladké, roztomilé. Může se zdát, že to ani nestojí za koupi. Ale opak je pravdou :)


Dospelosť je mýtus
18. květen 2017
Dospelosť je mýtus 2016, S. Andersen

Já osobně jsem se u této knihy/komiksu lámala smíchy. Je to trefné, zábavné a opravdu ze života. Skvělé pro pobavení, i jako dárek přátelům. Rozhodně Vám zlepší náladu a sami se v mnoha situacích najdete :) Doporučuji!


Čáry života
duben - květen 2017
Čáry života 2017, V. Roth

U téhle knihy jsem byla velice zmatená na začátku, než jsem pochopila ten svět ve kterém se děj odehrává a zorientovala se v postavách... první polovina knihy byla velice zdlouhavá..už jsem si říkala, že ji odložím.. Najednou jsem se však ponořila do děje tak, že sem knížku dočetla jedním dechem a hned jsem hledala kdy bude další díl. Skvělé fantasy..a pokud Vás neodradí dlouhý začátek, tak si myslím, že Vás to pohltí jako mě :)


Encyklopedie koktejlů z celého světa
duben 2017 (29.-30.)
Encyklopedie koktejlů z celého světa 2015, W. Burns

Skvělý pomocník při výrobě drinků, mě jako barmance dodal inspiraci. 5*


Zamilovaná hypnotizérka
duben 2017 (24.-25.)
Zamilovaná hypnotizérka 2016, L. Moriarty

Kniha se zaměřuje na příběh dvou žen, mají však jedno společné, lásku k jednomu muži. Zajímavé téma, líbí se mi i dvě dějové linie obou žen, ovšem dle mého názoru je to jedna ze slabších od autorky. I tak je to příjemné oddechové čtení.


Sérioví vrazi. Odhalení nejznámějších případů vražd na světě
duben 2017 (14.-25.)
Sérioví vrazi. Odhalení nejznámějších případů vražd na světě 2012, B. R. Lewis

Hodnocení 5 * dávám za fascinující a zároveň hororové čtení, které se však skutečně stalo. Jde z toho mráz po zádech.


Moje srdce a jiné černé díry
duben 2017 (08.-11.)
Moje srdce a jiné černé díry 2016, J. Warga

Tuhle knížku jsem si vybrala hlavně kvůli krásnému názvu a obálce..Přečetla jsem ji na jeden nádech, a na konci (ikdyž jsem se snažila) jsem stejně brečela. Silný příběh. Stojí za přečtení.


Manželovo tajemství
duben 2017 (02.-04.)
Manželovo tajemství 2014, L. Moriarty

První kniha, co jsem od autorky četla a hned si u mě získala velký úspěch..napínavé, je tam spoustu úvah k zamyšlení... člověk pak začne přemýšlet co on sám najde na půdě doma.


Všechny malé zázraky
prosinec 2016 (21.-22.)
Všechny malé zázraky 2015, J. Niven

Knížku jsem si pořídila na doporučení kamarádky. Mě to totálně rozložililo..velice emotivní příběh, který ve Vás přetrvá..je to také takové malé okno do hlavy a myšlenek člověka, který trpí stejnou chorobou jako hlavní hrdina..Moc se mi líbila a určitě se k ní ještě vrátím.


Evžen Oněgin
prosinec 2016 (02.-03.)
Evžen Oněgin 2015, A. S. Puškin

Nesmrtelný příběh. Krásné a emotivní verše...Pro mě naprostá klasika, kterou by měl znát každý.


Psychologie sériových vrahů
srpen - září 2016
Psychologie sériových vrahů 2013, A. Drbohlav

Výborná kniha!!! Jsem nadšená z toho že Andrej Drbohlav něco takového uskutečnil a vydal. Tato kniha je opravdu skvostem. Není to žádné složité vysvětlování a samotná psychologie. Je to mnohem víc. V první části knihy jsou vysvětleny určité pojmy a psychologické termíny, spolu se statistikami a tabulkami. Jsou však přehledné a pochopitelné. V Případě, že se budete ztrácet mezi množstvím termínů, na konci knihy je slovník, kde si dané termíny můžete vyhledat. Druhá část knihy tvoří již samotný seznam sériových vrahů. Nejsem žádný expert ani fanoušek vražd, avšak psychologie a myšlení těchto lidí, je i přes svoji hrůznost, zajímavá. Proto je tato kniha opravdu skvostem.


Přítelkyně smrti
září 2016 (01.-05.)
Přítelkyně smrti 2016, B. Aichner

Velice zajímavě napsaná kniha, sice je pravda, že mé tušení ohledně konce se splnilo, ale i tak kniha velice čtivá. Prostředí pohřebního ústavu bylo pro mě "novinkou" a popsán byl moc hezky. Dialog formou odrážek mi vůbec nevadil, byla to příjemná změna. Jsem zvědavá na další knihu.


Jednou i v pekle vyjde slunce
30. srpen 2016
Jednou i v pekle vyjde slunce 2011, P. Baričák

Tato kniha mě dostala. Jak naprosto božími ilustracemi tak i příběhy/povídkami. Smála jsem se nad ní. A ikdyž zde najdete i pár sprostých slov, tak teda aspoň pro mě zde byla ukryta i určitá forma "moudrosti". Zbožnuju ji, a ten název?--naprosto boží!:)


Dívka ve vlaku
25. srpen 2016
Dívka ve vlaku 2015, P. Hawkins

Mě se to moc líbilo. Líbí se mi tři dějové linie, tří různých žen, každá v jiném čase..námět se mi také líbí... jak z obyčejné cesty vlakem udělat něco tak napínavého. Tato kniha udělala ve světě velké "bum" a najednou se začala objevovat poptávka po detektivkách.. (nebo mě to aspoň tak přijde) a startovním můstkem byla právě "dívka ve vlaku". Filmové zpracování je podle mého názoru taky moc povedené.


Hvězdy nám nepřály
srpen 2016 (12.-15.)
Hvězdy nám nepřály 2013, J. Green

První kniha od autora a hned se z ní stal celosvětový bestseller...pro někoho to může být jeden z nejkrásnějších milostných příběhů.. a pro jiné klišé, které jsou občas tak typické pro "love story". Pro mě je to obojí. Je to kniha, která má v sobě pár klišé, ale díky kráse toho příběhu je přehlížíte. Podle mě zatím nejlepší kniha od J. G. Filmové zpracování je taky velmi povedené. Proto dávám 5*.


Hledání Aljašky
srpen 2016 (10.-12.)
Hledání Aljašky 2013, J. Green

Velice krásný příběh, dojemný, silný...akorát druhá poloviny knihy (část "potom") pro mě už nebyla tak zajímavá. Jinak mě kniha moc bavila, a i pár slz mi ukáplo na konci!! Super!


Nefertiti dcera věčnosti
srpen 2016 (01.-10.)
Nefertiti dcera věčnosti 2007, M. Moran

Kniha mě upoutala názvem, jelikož mě Egypt vždy fascinoval. Tématika Egypta je zde značná. Postavy jsem některé nesnášela... jiné milovala... Je to můj první historický román jaký jsem četla takže nemám moc srovnání. Mně se osobně však knížka moc líbila. Byla čtivá, oddechová a moc krásně napsaná kniha.


Velký Gatsby
červenec 2016 (25.-27.)
Velký Gatsby 1991, F. S. Fitzgerald

Tato kniha je klasika, i když ji každý nečetl, tak ji znají. Velká láska, která si projde tolika úskalími. Okno do duše hlavních postav. Vykreslení doby, ve které se vše odehrává. Život bohaté smetánky 20. let, prohibice v Americe. To vše a ještě mnohem víc děla z Fitzgeralda opravdového mistra. Filmové zpracování je překvapivě stejně dokonalé jako kniha sama. Nesmrtelný milostný příběh.


Lolita
červenec 2016 (01.-25.)
Lolita 2007, V. Nabokov

Lolita..tuto knihu bych asi nečetla kdybych ji neměla v povinné četbě..souhlasím s předchozím komentářem, že tuto knihu musíte bud milovat nebo ji nesnášet.. málokdo má nervy na to se prokousat první polovinou knihy....ta druhá polovina knížky už se četla pro mě lépe...Kniha je klasikou,kterou však opravdu málokdo asi pochopí. Přesto dávám 4* , jelikož jsem se ji donutila přečíst znovu a našla sem snad"kouzlo" této knihy.


Ten, kdo stojí v koutě
? - červenec 2016
Ten, kdo stojí v koutě 2012, S. Chbosky

Tahle kniha je naprosto úžasná. Je čtivá a rozhodně po jejím přečtení vám uvízne v hlavě na hodně dlouho. Postavy jsou propracované a sympatické, přesto naprosto originální. Přátelství, láska, a hrozné tajemství, které Vám dá odpověď na mnoho otázek. Filmové zpracování se mi také velmi líbilo, herci byli vybráni dokonale. A vřele doporučuji jak film tak knihu.!


Příliš mnoho Kateřin
červenec 2016 (16.-20.)
Příliš mnoho Kateřin 2015, J. Green

Pro mě zatím nejslabší kniha od J.G. Líbili se mi jeho poznámky pod čarou. Pro mě je matematika stejně nepochopitelná jako "láska" jako taková. Takže kombinace obou byla dost matoucí. Stejně však dávám 3* , protože právě tím, že byla kniha tak zvláštní se mi i celkem líbila a moc dobře se četla.


P.S.
? - červenec 2016
P.S. 2015, A. Geislerová

Boží, boží a znova boží! Vzhled a ilustrace jsou naprosto nádherné a úžasné. Já jsem Aniny texty sledovala už z časopisu Elle. Vždy se mi hodně líbily a mluvila mi v mnoha případech naprosto z duše. Tato kniha je spíše určená ženám a já ji naprosto zbožňuji, četla sem ji několikrát.Doporučuju!


Dopisy na konec světa
01. červenec 2016
Dopisy na konec světa 2015, A. Dellaira

Moc se mi líbil námět knihy... tím myslím psát dopisy pro někoho slavného ikdyž ,mrtvého... samotný příběh je smutný, čtivý, a plný nemocí. Obálka je moc krásná a poutavá.