Anastazie0810 Anastazie0810 komentáře u knih

Hračkář Hračkář Andrew Mayne

Theo Cray opět zasahuje. Byla jsem dost zvědavá jaké budou další osudy tohoto geniálního vědce. I Přes delší začátek byl námět zajímavý a čtivý. Kombinace magie a vědy byla příjemným zpestřením. Velký posun se udál i u samotné postavy Thea. Za mě je to o malinko slabší než Šelma, ale stále se to skvěle čte.
Sem zvědavá na pokračování

12.06.2023 5 z 5

Šelma Šelma Andrew Mayne

První kniha od Andrewa a teda nestačím zírat! Je to fakt dobrý!!
Neskutečně dobře se to čte - krátké a svižné kapitoly dělají svoje. Theo je sympaťák a i přesto, že je tak trochu podivín, baví mě to. Vědecké pojmy byly skvěle vysvětlené a pochopí to i laik.
Vraha sem neodhadla do poslední chvíle!! Myslím že detektivů alkoholiků a tvrďáků už máme spoustu. Vědec s touhou po poznání tu ještě není a Theo se stal mým oblíbeným.
A viděli jste tu boží obálku !

06.05.2023 5 z 5

Pavouk Pavouk Lars Kepler

Další případ Joony Liny, je to stále čtivé, stále napínavé, stále přečteno jedním dechem.
Doufám však že už necháme démony spát a probudí se noví. Musím totiž souhlasit, že to někdy bylo přitažené za vlasy. Musím však říct že vrahův příběh a modus operandi mě bavil nejvíc.
Za mě tedy super.

06.05.2023 5 z 5

Neviditelný život Addie LaRue Neviditelný život Addie LaRue Victoria Schwab

Tuhle knížku jsem si šetřila a proto se mi její čtení protáhlo na několik týdnů. Je to psáno krásným poetickým jazykem, kdy některé kapitoly jsem si četla i vícekrát.
Líbil se mi námět knihy, proplétání minulosti s budoucností. Kniha je krásna a to jak slovem tak obalem. Doufám že ji dají tvrdou obálku (hardback) opravdu by si to zasloužila.
K ději se toho moc říct nedá, pokud ho nechcete vyzradit. Je zajímavé, pro co jsou někteří lidé (postavy) obětovat vše. V Tomhle s Addie souhlasím a její příběh semnou zůstal ještě dlouho po dočtení.

Originální, nádherně napsáno, doporučuji.

15.04.2023 5 z 5

Zrcadlový muž Zrcadlový muž Lars Kepler

Jsem ráda, že první knihou, kterou jsem přečetla v roce 2023 byla právě tahle pecka!
Napínavé od začátku do konce, čtivé čím dal víc s každou stránkou. Už si začínám myslet, že píšu pořád jen samou chválu, ale mě to opravdu bavilo a přečetla sem ji jedním dechem. Tentokrát jsem vůbec padoucha neodhadla do poslední chvíle. V moment, kdy secvaknou všechny dílky skládačky mi to všechno došlo! Super!

13.01.2023 5 z 5

10 rande naslepo 10 rande naslepo Ashley Elston

Krásné čtení a nejen na vánoce, i když Vánoce tomu dodávají určitou atmosféru. Čte se to krásně, lehce, a rychle. U hodně stránek jsem se smála jako kdyby šlo o mé přátelé a moji rodinu. Krásný příběh. Knížka mě neuvěřitelně bavila a přelouskala jsem jí za jeden večer. Doporučuju ! :)

O kočkách O kočkách Charles Bukowski

Miluju kočky a miluju Bukowského. A i přesto, že se v hodně jeho drsných myšlenkách zhlédnu. Tato knížka mě nějak nechytla. Autentické fotografie mě na tom bavily nejvíce. Je krásné vidět, že člověk, který na tomto světě miloval opravdu málo věcí, si vybral milovat kočky.

18.12.2022 3 z 5

Lazar Lazar Lars Kepler

Po delší pauze jsem se vrátila zpět k mé oblíbené severské dvojici a opět jsem nadšená. Čím více stránek otáčíte, tím více nestačíte popadat dech, stupňující napětí zde sálalo z každé stránky. Už se nemůžu dočkat na další díl. Lars Kepler se za mě stalo jméno jisté kvalitní detektivky.

Můra noční, předvánoční Můra noční, předvánoční Tim Burton

V tento vánoční čas, je tento příběh ideální číst. Tvorba Tima Burtona je skvělá, jeho ilustrace stejně jako filmy a texty v sobě mají vždy nějakou pointu. Miluju tuto knihu stejně jako její filmové zpracování. Dokonalé, nic víc k tomu se říct nedá:)

Tesáky Tesáky Sarah Andersen

Je to velice krásně a roztomile zpracovaný vztah dvou odlišných "lidí" a povah a návyků. U hodně stránek jsem se usmála. Zvedlo mi to náladu jak moc to bylo absurdní a zároveň láskyplné. Když už může najít lásku vlkodlak a upírka tak to zvládne každý. :)

08.11.2022 4 z 5

Musím říct, že tvorba Tima Burtona miluju už od mala. Jeho umění a filmy a básně jsou za mě dokonalé. V každé je spousta temna, ale i spousta světla. A tahle sbírka je dokonalá jak slovem tak i provedením.

08.11.2022 5 z 5

Panství zášti a lásky Panství zášti a lásky Sara Holland

Myslím že je to velice důstojné zakončení příběhu. Ze začátku malinko zdlouhavé ale pořád čtivé a bavilo mě to číst. První díl byl za mě malinko větší jízda a i přesto že konec byl hezký asi sem čekala malinko víc toho "dramatu". Pořád však velice čtivá dualogie.

03.11.2022 4 z 5

Panství krve a kovu Panství krve a kovu Sara Holland

V první řadě bych chtěla vyzdvihnout nádhernou obálku. Jak u prvního tak i druhého dílu. Knížka je čtivá, stránky Vám ubývají sami. Příběh na těchto stránkách však není úplně veselý. Líbí se mi originální pojetí času a toho světa jako celku. Líbí se mi tam důležitost lidské krve. Navíc odkrýváme staré tajemství minulosti.
Měla jsem však místy problém s hlavní hrdinkou. Nevím, ale někdy jsem její chování malinko nechápala. Ale může to být moje vina (mého 29letého já).
To však nemění nic na tom že to bylo velice čtivé a odpočinula jsem si u toho :)

03.11.2022 4 z 5

Veronika se rozhodla zemřít Veronika se rozhodla zemřít Paulo Coelho

Troufám si říct, že je to jedna z nejlepších knih od autora. A o čem je ? O společnosti a jejím vnímání toho co je normální a co ne. Je o lásce a o lidech. Ale nejvíc je o vůli žít.
Našla jsem se v mnoha větách a i přes to že je to krátká kniha, četla jsem ji dlouho, protože jsem vnímala každé slovo.
Doporučuju!

17.10.2022 5 z 5

Miluju tě. Já vím Miluju tě. Já vím Nofreeusernames (p)

Musím říct, že tohle mě bavilo o dost víc než "Navždycky". Hlavní hrdinka je přesně ten typ člověka se kterou bych se chtěla kamarádit :D Miluju ty filmové/knižní/seriálové hlášky. Geniální zpracování doplněné o playlisty. Moc se mi to líbilo a to čtení jsem si náramně užila. :)

23.06.2022 5 z 5

Krysař Krysař Viktor Dyk

Když jsem tuto knihu četla poprvé myslím, že jsem nedokázala pochopit jak úžasná je a to o čem reálně mluví. Je to krátké ale protkané tolika emocemi a pocity, že mě to baví snad o co víc. Myslím, že čím více to čtete tím více chápete a soucítíte.... Rozhodně stojí za přečtení

10.05.2022 5 z 5

Kdybych tě našla Kdybych tě našla Ava Dellaira

Moje "recenze" se asi nebude moc lišit od jiných, co už tu jsou. Také jsem do knihy šla bez nějakých očekávání. Upoutala mě krásná obálka a název. Dostala jsem však o hodně víc. Matka, která bezmezně miluje svoji dceru ale chce nechat minulost za sebou. Dcera, která se snaží najít sama sebe ale i zjistit něco o své rodině a o svých kořenech.
Četlo se to hezky, prolínali se zde dva různé pohledy, dvě časové linie. Líbilo se mi, že jsou zde i zmíněny témata vážnějšího charakteru jako je např. rasismus a další.....
Krásný příběh. 3* jsem mu však dala proto, protože i přesto že to bylo opravdu pěkně napsané, jsou knihy co mě zasáhli víc.
Přesto si myslím že je to dobrá knížka :)

04.05.2022 3 z 5

Můj další oblíbený díl. Svět kouzelníků je nepředvídatelný a naši hrdinové v tomto dílu zažijí spoustu překvapení ale i spoustu ztrát. Ukáplo mi spoustu slz při čtení, pořád ale tento svět miluju a už pomalu se blíží i poslední díl. Pořád je to čtivé, napínavé k prasknutí a miluju to stejně.

04.05.2022 5 z 5

Za zavřenými dveřmi Za zavřenými dveřmi B. A. Paris (p)

Kniha se mi líbila svým velice zvláštním a jedinečným způsobem. Je to opravdu psychotriller, který však dokáže vyděsit i dnes. Myslím, že kniha pojednává o pocitech a situacích, které bohužel můžou některé ženy zažívat i v této době. Líbilo se mi prolínání minulosti a přítomnosti a bavilo mě když se tyto dvě časové linie protly. Moc zajímavé zpracování.
3* jsem však dala kvůli hlavní hrdince. Úplně jsme si nesedli charakterem a ,i přesto že jsem s ní soucítila, mě nějak malinko "rozčilovala"
Bylo to však rozhodně čtivé. :)

04.05.2022 3 z 5

Na co slova nestačí Na co slova nestačí Brigid Kemmerer

Už po přečtení první knihy, mě zajímal osud hlavního hrdiny Reva. A jak i sama autorka napsala na konci této knihy jeho příběh musel být stejně temný, ne-li temnější než jeho nejlepšího kamaráda.
I přesto že mě postavy z knihy nekdy vytáčeli tak jsem s nimi soucítila do poslední minuty. Rev v sobě ukrývá spoustu tajemství a bolesti. Bavilo mě to, sice první díl byl za mě o malinko lepší, ale pořád to bylo krásné, drásající a temné....
Rozhodně se mi tento autorčin styl psaní líbí. Dávám jí opět 5*

28.04.2022 5 z 5