Anastazie0810 Anastazie0810 komentáře u knih

Navždycky Navždycky Nofreeusernames (p)

Hodně mě to bavilo. Až jsem z toho byla překvapená :) Užívala sem si narážky na filmy a seriály, které mám sama ráda. Líbilo se mi to provázání s messengrem a grafické zpracování celé knížky. A v neposlední řadě chci vyzdvihnout příběh a postavy samotné. Na jednu stranu se může zdát, že opravdu někdo přepsal "HighSchool Musical", ale pamatuji si ještě dobu ( jo už jsem tak stará), kdy jsem snila aby se podobný příběh stal mě. A to je na té knížce asi to nejhezčí. Je to sladký, milý, a ne zas tak neuvěřitelný (ikdyž v dnešní době.. )
Autorku znám z Humbook Teamu a vždy jsem ji obdivovala za to jaká je. A je skvělé, že si splnila svůj sen a troufám si říct že může být pyšná na svoji prvotinu.
Ano, není to nějak vážná literatura faktu, či životopisný příběh. Je to však stejně krásné čtení a na odreragování skvělé.

22.04.2022 4 z 5

Kroniky prachu Kroniky prachu Lin Rina

Musím říct ,že na tuto knížku mě přivedla booktuberka "Radšiknihu". Popsala bych jí jako krásný historický román, který se odehrává v knihovně !!! Prostě krásný, milý, boží, sladké! Postavy mi byly sympatické a užívala jsem si jejich vývoj. Četlo se to plynule a dobře. Také chválím krásnou obálku.
Za mě 5*

21.04.2022 5 z 5

Kouzla rodu Thornů Kouzla rodu Thornů Margaret Rogerson

Vždycky miluju, když se nějaký příběh točí okolo knih nebo se odehrává v knihovně. A tenhle se řadí mezi ty nejlepší. Zvláštní knihy, plné magie ale i tajemství. Hlavní postavy mi přirostly k srdci a soucítila jsem s nimi a prožívala jejich bolesti. Ikdyž je na jednu stranu příjemné, že nečekáte v napětí na pokračování (protože je to stand alone), myslím že zrovna tento příběh by si to pokračování zasloužil.
Krásné čtení, krásný příběh.

07.04.2022 5 z 5

Harry Potter a relikvie smrti Harry Potter a relikvie smrti J. K. Rowling (p)

Závěr snad nejmilovanější knihy na celém světě. Všichni jsme díky ní věřily v kouzla. Všichni jsme čekaly na ten dopis, který započne to naše dobrodružství. Místo toho jsme však četly a s napětím sledovaly osudy hrdinů, a že to neměli vůbec jednoduché.
Konce je vždy těžké psát. Těžko se loučí s vašimi oblíbenci. JK Rowlingová to však opět zvládla mistrovsky a její závěr byl opravdu epický. Děkuju, že jsem mohla vyrůstat s tak skvělým příběhem, který se bude jednou řadit mezi naprostou klasiku ve svém žánru.
Jako vždy 5*

01.03.2022 5 z 5

Harry Potter a Fénixův řád Harry Potter a Fénixův řád J. K. Rowling (p)

Už pátý díl této veleúspěšné série. Hrdinové, kteří nám přirostli k srdci už nejsou moc dětmi a stávají se z nich puberťáci, se svými problémy. Jejich přátelství je však silné a odolá každé zkoušce. V každém tom dílu je cítit, že už jsme blízko tomu rozuzlení. A nevím jak Vám ale mě pořád žádnej dopis nepřišel :(

01.03.2022 4 z 5

Harry Potter a Ohnivý pohár Harry Potter a Ohnivý pohár J. K. Rowling (p)

Ohnivý pohár patří k jedním z nejzajímavějších dílů celé série. Opět se zde vyskytnou nové postavy a čekají nás nová dobrodružství. Zase se zde setkáme s hromadou napětí a akce.
To je dá se říct možné psát o každé knížce z této série. Ale ony jsou opravdu skvělé.

01.03.2022 4 z 5

Tento díl patří mezi mé oblíbené. Objeví se zde spoustu nových postav, které skvěle dokreslují celý příběh a spolu s nimi i mýtická stvoření. Tato série je díl od dílu lepší a lepší a rozhodně si zaslouží svou oblíbenost. Málokdo dokáže psát jako J.K. Rowlingová.
Naši hrdinové jsou rok od roku zvědavější, odvážnější a loajálnější. Jsou i teď připraveni čelit jakémukoliv nebezpečí, co na ně ve škole čeká.
Filmové zpracování opět velmi povedené a mohla bych na to koukat pořád dokola.

01.03.2022 5 z 5

Harry Potter a Tajemná komnata Harry Potter a Tajemná komnata J. K. Rowling (p)

Druhý díl slavné ságy o škole čar a kouzel. Naše postavy jsou o rok starší. Opět nepřekonatelné dílo autorky. Miluju skřítka Dobbyho.....(zajímalo by mě jak ji napadl zrovna)
U některých scén jsem více než soucítila s emocemi hlavním hrdinů. Zápletka (záhada) tohoto dílu je zajimavá a jak říkam, čte se to i po těch letech pořád skvěle.

01.03.2022 5 z 5

Harry Potter a Kámen mudrců Harry Potter a Kámen mudrců J. K. Rowling (p)

Díky téhle knížce, jsem jako dítě věřila v kouzla. Věřila jsem, že někde existuje ten svět s mýtickými bytostmi a jako spousta dětí jsem čekala na svůj dopis.
Jednou za čas si dám tzv. "rereading" téhle série. A nikdy nejsem zklamaná. Už je to 22 let, co je tu tahle kniha s námi a pořád je čtivá, svět neskutečný, postavy uvěřitelné a zábavné. Vždy tam najdu něco nového.
Filmové zpracování je jedno z nejpovedenějších, co jsem viděla. Autorka je za mě naprosto geniální a touto knihou změnila svět.

Dopisy ztraceným Dopisy ztraceným Brigid Kemmerer

Tak tahle knížka mě dostala. Je krásná. Jak jazykově tak příběhově. Celý ten příběh obsahuje tolik emocí..no nemám slov. Pohltila mě, a přečetla jsem ji na jeden nádech. Ano možná je to svým způsobem spíše pro "mladší" čtenáře. Ale v tomhle děsivém a hnusném světě není nikdy dost takovýchto krásných příběhů, které Vás můžou jak rozdrtit tak i dát Vám naději, že ještě existuje láska. Možná zůstanu vždy snílkem, který v to bude věřit :) A možná proto sis mě Brigit touhle knihou získala.

26.02.2022 5 z 5

Zkáza a naděje Zkáza a naděje Leigh Bardugo

Třetí díl, je za mě snad nejpovedenější. Je tam spoustu zvratů, které Vás drží svým způsobem pořád napnuté. Myslím si , že je to rozhodně důstojné zakončení této trilogie. Čte se to jednoduše a stránky ubíhají samy. Jen jedinou malou výtku bych měla. Ruštinu jsem se učila několik let a některé ty pojmy měli špatný překlad. Nevím jestli to byl záměr nebo ne, jen mi to malinko vadilo, když víte jaké slovo tam správně patří.
Každopádně dobrá YA fantasy!

24.02.2022 4 z 5

Bouře a vzdor Bouře a vzdor Leigh Bardugo

Tak opět jako první díl, četlo se to opravdu jednoduše, pořád se však peru s postavami. Hlavní hrdinka je pro mě na jednu stranu záhada, moc ji nerozumím, a asi mi pořád něco uniká. Mala nechápu a opravdu ho nemám ráda :D Nahlédly jsme za oponu fanatismu a ne všechno uctívání je dobré. Každopádně jsem ráda, že se zde objevily i nové postavy, které zpestřily děj knihy. Pořád mě baví svět vystavený autorkou a dočtu rozhodně i třetí díl. Za mě však zůstávají 3*

18.02.2022 3 z 5

Světlo a stíny Světlo a stíny Leigh Bardugo

No, tak už i já jsem se propracovala k této sérii. Možná mě trošku popostrčilo i vydání seriálového zpracování. K prvnímu dílu. Četlo se to lehce a jednoduše. Strašně se mi líbí ta inspirace Ruskem, je to ojedinělé a ten svět je vystavený dobře. Co se týče postav, tak jsem malinko na rozpacích. Nějak jsem k žádné nepřilnula. Nevím proč. Jsem zvědavá jestli se to třeba nezmění až zkouknu i seriál. Přečtu si však určitě i zbytek.

13.02.2022 3 z 5

Temný duet Temný duet Victoria Schwab

Páni, tak teď nevím jestli jsem víc naštvaná nebo nadšená. Je fajn, když se jednou za čas dostanete ke knížce, kde nejde úplně o milostný příběh. Možná se to malinko očekává, ale jsem ráda, že to tak nebylo. Namísto toho se mezi řádky najde spousta naděje, spousta síly jak vůle tak i myšlení celkově, a mnoho dalších hodnot, které stojí za zmínku. A to Victoria zvládla výborně. Líbí se mi, že to nebylo na více dílů. Akce střídaná šokem a napětím, které roste s každou stránkou.

A ano nebude to mít úplně konec, který čekáte. I tak je to krásný příběh, že jo ?:)

09.02.2022 5 z 5

Divoká píseň Divoká píseň Victoria Schwab

Moje první knížka, co od autorky čtu. Většina lidí tvrdí, že Victoria Schwab umí psát. A můj verdikt? Rozhodně umí. Možná jsem od toho neměla velká očekávání, ale o to víc jsem překvapená. Je to strašně čtivé, originální, jiné. Postavy jsem si zamilovala po prvních dvou kapitolách. A opravdu mě to baví! :) Krásnou obálku ani nezmiňuju už.
Super a těším se na další díl (jo a je to jen dualogie!)

30.01.2022 4 z 5

Musí to být happy end Musí to být happy end Charlotte Lucas

Zajímavý příběh se spoustou až "absurdních" situacích. Hlavní hrdinka mě ze začátku hrozně lezla na nervy :D pak se to malinko zlepšilo, ale pořád sem si říkala, že to snad není možný ani :D Každopádně příběh se mi líbil a rozhodně se četl dobře. Překvapilo mě i to že se zde mihly postavy z jiné autorčiny knihy.
Více mě však pohltilo :Tvůj perfektní rok.
I přesto mě autorčiny knížky baví a odpočinu si u nich. takže za mě 3*

23.01.2022 3 z 5

Všechny stránky Amelie Všechny stránky Amelie Ashley Schumacher

Přemýšlím jak nejlépe popsat pocity z této knížky. První co chci vyzdvihnout je krásná obálka a název knihy samotný. Druhá věc, která mě překvapila o nadchla zároveň je krása jazyka. Autorka píše krásně, procítěně se spoustou přirovnáními a slovními obraty, které jsem si i já podtrhávala (což opravdu nedělám běžně u knih).
A třetí věcí je příběh samotný. Je v něm krása, bolest, smutek, láska, ztráta, ale i smích a naděje.
Nemyslím si že by to bylo čtení pouze pro YA. Po téhle knížce jsem se opravdu na chvíli zastavila a přemýšlela. A vím určitě, že si ji přečtu více než jednou. :)

23.01.2022 5 z 5

Fangirl Fangirl Rainbow Rowell

Tahle knížka mě vcucla po pár stránkách. Příběh s pohledu holky, která píše fanfikce, ale zároveň musí řešit problémy obyčejné vysokoškolačky.
Její sestra (dvojče) však má úplně jiné představě o tom jak má život na koleji vypadat, a strašně mě tam rozčilovala svým chováním. Takže kromě vztahu dvou sester se dozvídáme i něco o její rodině. Kde ale stále jsou rány, které se nikdy nezacelí.
Je tu i trocha romantiky, ale ne hned nápadné po prvních stránkách.

Kniha je velice čtivá, zábavná, a myslím si že Vás bude bavit od začátku do konce.
Jednu hvězdu jsem však ubrala kvůli tomu že ty fanfikce psané hlavní hrdinkou - můžete si je přečíst, je jimi protkána celá kniha - mě nebavily, ani mě nějak neoslovily.

Jinak je to super oddechové čtení a dobrý nápad, jelikož věřím že těch fanfikcí i v dnešní době je nekonečné množství. Rozhodně u toho vypnete.

12.01.2022 4 z 5

Tvůj perfektní rok Tvůj perfektní rok Charlotte Lucas

Tato kniha je mou poslední, kterou jsem stihla přečíst za rok 2021. Je to velice čtivé a hezky napsané. Líbil se mi námět s diářem, který určitě bude inspirativní. I když to není "veselé" čtení, zanechalo to ve mě spoustu dojmů a myšlenek k přemýšlení.

09.01.2022 3 z 5

Oddechové čtení, zvláště na ty dlouhé předvánoční večery. Povídky jsou milé a dobře se čtou. Jsou sice určeny pro young adult, ale myslím, že si jejich čtení může užít i trošičku starší čtenář. Některé povídky byly až malinko přitažené za vlasy, pořád však u čtení můžete vypnouta naladit se na nadcházející svátky.

08.12.2021 3 z 5