Tvůj perfektní rok

Půvabný, strhující román o jednom muži, jedné ženě a o opravdu důležitých životních otázkách. Paralelní, časově posunuté příběhy Jonathana, rozvedeného čtyřicátníka unaveného životem, a činorodé optimistické Hannah, které svede dohromady diář s nadpisem Tvůj perfektní rok, popsaný nejrůznějšími radami, pokyny a citáty, jimiž se začnou nezávisle na sobě řídit....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/358439/big_tvuj-perfektni-rok-whY-358439.jpg 3.8137

Vydáno: , Ikar (ČR)

Dein perfektes Jahr, 2016

Kniha Tvůj perfektní rok

Kryštofka

Nakonec se z toho vyklubal zajímavý příběh a vyrobit podobný diář pro někoho blízkého napadlo určitě nejednoho čtenáře/čtenářku. Byl by to hezký vánoční dárek. Jdu do toho!

Bája89

Název je v současné době spíš provokace. :) Knížku jsem začala číst loni v létě, ale nešlo to, a tak ji na čas odložila. S odstupem času se z příběhu nakonec vyklubalo docela milé čtení, které na čtenáře neklade žádné intelektuální nároky. Děj je mnohdy předvídatelný, přesto se tam díky diáři najdou i zajímavé momenty, které donutí čtenáře se nad pár věcmi zamyslet. První polovina knihy přesto byla boj, ale pak se příběh rozjel. Lví podíl na tom má Jonathan a jeho proměna hodná koperníkovského obratu.

mil
31.07.2020

Úžasná kniha. Asi bych taky potřebovala podobný diář, něco si určitě převezmu :-).

Kristy.Seb
13.07.2020

Líbil se mi nápad s naplánovaným každým dnem v roce. Některé části mě samotnou donutily zamyslet se nad určitými věcmi. Kniha není náročná na čtení, ale ani mě moc nevtáhla do děje..

Janík511
15.06.2020

Oddechové čtení, nic náročného. Teprve druhá půlka knihy měla nějaký děj a čekala jsem na závěr, jak to celé dopadne. Trošičku jsem měla od knihy větší očekávání, které se ale nenaplnilo. Možná, kdyby měla kniha méně stran a ne tolik hluchých a zbytečných míst, byla by lepší. Seznámení hlavních hrdinů bylo skoro až v závěru a pak rychlý konec. Škoda, čekala jsem více zajímavých eskapád, které kniha nevyužila.

JointlieKat94
07.06.2020

Mám tu asi bambilion nepřečtených knih, otevřela jsem DK, našla složku chci si přečíst, přítel mi řekl číslo stránky a číslo knihy v pořadí, a vyšla z toho tahle kniha, ke které jsem potřebovala jen pár hodin na přečtení. :)

Líbilo se mi použití deníku a i ta spousta náhod, už jsem si říkala, ať už jim to sakra vyjde! :D bylo to dobře vymyšlené, hezky to do sebe zapadalo, dávalo to smysl. Úplně mi zde ale nesedla role "truchlící Hannah".. nelíbila se mi. I když podle popisu to je krásná, optimistická žena s nádherným úsměvem. Víc se mi tedy líbil Jonathan i s tím, jak vše pojal, pustil se plnit úkoly psané pro někoho jiného a změnilo mu to život. To bylo hezké. :)

Dovolím si přidat citace, co se mi moc zalíbily:
" Jsou jen dva dny v roce, kdy se nedá nic dělat. Ten první je včera, ten druhý zítra. Což znamená, že dnes je ten správný den k milování, víře a především životu."
Dalajláma.

"Život je krátký na to, aby se člověk zabýval věcmi, které mu nepřinášejí potěšení. Napiš dnes dva seznamy. Na jednom bude to, co tě naplňuje radostí. A na druhém všechno, co sice děláš, ale netěší tě to. Následně škrtni všechno, cos napsal na druhý seznam, a žij jen podle prvního! Výhradně! Napiš i to, co by ti přineslo radost, kdybys to dělal- a udělej to! A to hned dnes! Bez ohledu na to, jak moc bláznivé ti to připadá. Udělej alespoň jednu věc z prvního seznamu. OKAMŽITĚ!"

TerkaJK
06.04.2020

Pozoruhodný nápad s diařem...
Příjemný příběh se zajímavými postavami s různými osudy i s těžkými zážitky nejen z jednoho roku.
Kniha mě některými motivačními názory a postoji vedla k zamyšlení. A to podle mě, chtěla spisovatelka dokázat...
Hezký a pohodový román.

Tereyciiik
01.04.2020

Moc se mi to líbilo, krásná oddechovka. Spousta pěkných, i kdyz asi méně skutečných náhod a překvapení. I když už dopředu tušíte co se stane, ničemu to podleme nevadilo a i tak jsem si to ráda přečetla a těšila se na další kapitolu, díky kterým se to četlo perfektně. Zápletka tedy slabší, ale to mi ani nevadilo, spíš se mi celkve líbil plynuli dej a vývoj postav. Určitě zkusím další knihu.
PS. Vizuálně velmi pěkné udělaná knížka B-)