Musí to být happy end

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Ella má ráda pohádky, ale ještě víc miluje šťastné konce. Na světě je přece dost zla a neštěstí, tak proč by ještě smyšlené příběhy měly končit špatně? A tak je přepisuje a dodává jim lepší, nebo přesněji správný konec. Oscar je smutný, dokud nenarazí na Ellu, která chce, aby se i v jeho životě vše obrátilo k lepšímu. Ale je to vůbec možné? Může věnovat happy end jinému člověku? A co s tím, když on o to nestojí? Kouzelný román o osudu, pohádkových setkáních a otázce, zda každý příběh musí skončit dobře....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/414938/big_musi-to-byt-happy-end-98v-414938.jpg 3.745
Žánr:
Literatura světová, Romány, Pro ženy

Vydáno: , Ikar (ČR)
Originální název:

Wir sehen uns beim Happy End, 2017


více info...
Nahrávám...

Komentáře (11)

Kniha Musí to být happy end

Aziza23
11.10.2022

Zaujímavý nápad, skvelé spracovanie - veľmi milý príbeh, ktorého prečítanie určite neoľutujete. Ja teda určite neľutujem.

Holly.W
31.08.2022

Z této knížečky jsem byla velice příjemně překvapená. Ella, přepisuje špatné konce knih a filmů na happy endy (moc hezký nápad). Bude i její příběh mít šťastný konec? Příběh o tom, jak jedna dívka pomáhá jednomu muži vést zase dobrý a šťastný život a vzpomenout si, kým vlastně byl.


KTera
07.02.2022

Ze začátku mě kniha nebavila a dost jsem ji odkládala, ale jakmile Ella potkala Oscara tak se konečně začalo něco dít a mě to začalo bavit. Vtipný a chvílemi praštěný příběh s happy endem.

Anastazie0810
23.01.2022

Zajímavý příběh se spoustou až "absurdních" situacích. Hlavní hrdinka mě ze začátku hrozně lezla na nervy :D pak se to malinko zlepšilo, ale pořád sem si říkala, že to snad není možný ani :D Každopádně příběh se mi líbil a rozhodně se četl dobře. Překvapilo mě i to že se zde mihly postavy z jiné autorčiny knihy.
Více mě však pohltilo :Tvůj perfektní rok.
I přesto mě autorčiny knížky baví a odpočinu si u nich. takže za mě 3*

TerkaJK
23.12.2021

Kniha byla čtivá, pohodová. Chvílemi jsme si říkala, no to snad neudělá...
Hlavní hrdinka byla bláznivá, ale její optimistický náhled na život se šťastným koncem byl krásný.
Asi nejvíce knihu vystihuje citát, které se v knize opakoval:
"Nakonec všechno dobře skončí.
A když ne, pak to ještě není konec."

SBH
13.11.2021

(+ SPOILER) Tohle byla vyloženě kniha pro mě. Souhlasím s názvem, stále dokola omílané heslo je i mým životním, akorát já si myslela, že je pronesl John Lennon. Mea culpa.
Palec nahoru za skutečnost, že se jedná o knihu přeloženou z němčiny a že se děj odehrává v Hamburku.
Ohledně děje – mno, řada obskurních příhod, která příběh uvedla, mi připadla vlastně dobrá, rozhodně to bylo hodně originální, a navíc se autorce podařilo udržet uvěřitelnost reakcí všech zúčastněných. Navíc – právě takové praštěné události se doopravdy stávají a nikdo vám je neuvěří.
Ella mi byla sympatická, nechovala se jako slepice nebo hloupoučká hospodyňka, která umí jenom otírat prach. To samozřejmě uměla taky, ale její nápady a uvažování byly báječné. Jo, Philip, ten mi lezl na nervy a v koutku duše jsem si přála, aby on byl protivným Bloxxxem. BTW stále si nejsem jistá, zda jsem identitu toho trola trefila správně. Nejspíš si knihu budu muset přečíst ještě jednou. Oscar? Mé srdce vzplane pro každého ztroskotance, který se snaží i přes veškerou nepřízeň osudu bojovat.
Nejlepší místo? Deníkové zápisy dialogů mezi Ellou a Oscarem.
Nejhorší? Bohužel ten happy end. Jednak mi nepřipadne, že by nějakým výšplechtem na sociální síti bylo možno znovu získat ztracenou důvěru. I když Oscarův komentář byl boží a kvůli němu jsem ochotná autorce odpustit. Jenže potom? Veškeré rozuzlení zašmodrchané historie na dvou stránkách? Dělá si autorka legraci? V té souvislosti jí vlastně ten šťastný konec ani nevěřím. Jak proběhlo setkání Oscara a Henriho? Henriho a Elly? Jak se odvíjel Ellin profesní život?
Takže za čtyři, ale možná doběhnu do knihkupectví.

Andy0892
07.06.2021

Tvůj perfektni rok byla pěkná kniha, ani Musí to být happy end nemůžu řadit mezi propadáky, má krásnou obálku i nápad, jenže se cítím lehce ošizená. A to o romantickou linku hlavních hrdinů. (Není to úplně spoiler, protože každý víme jak to skončí ) Chápu, že kniha byla o něčem jiném, ale jako by se spisovatelka bála jejich vztah budovat, místo toho do knihy zakomponovala jen útržky jejich života. Nechala prostě postavy zamilovat se za našimi zády... :) a to mi na tom trochu vadilo. Stejně jako v komentářích níže, ani já nemůžu říct, že bych se s Ellou ztotožnila, nebo s jejími rozhodnutími. Přesto knihu nezahazuji a doporučuji k přečtení

Mondaika
21.03.2020

Jedna z dalších oddechovek.
S hezkým dvěma citaty opakujícími se skoro v každé lince. Ovšem hlavní hrdinka mi nesedla. Asi az moc zasnena a jeji rozhodnutí byly proti tem mým.... Ale oddechovka co nic nezkazí...

1