Anastazie0810 Anastazie0810 komentáře u knih

Rozbřesk Rozbřesk Stephenie Meyer

Konečně závěr série. Skvělé ukončení příběhu, který mě bavil. Četlo se to dobře a myslím si, že autorka umí psát knížky pro mladé čtenáře. Nečetla jsem od ní nic jiného, takže neznám její tvorbu.
Chápu, proč se spousta lidem nelíbí. Ale já jsem se díky tomu dostala k yound adult literatuře, a vím že ve 13 letech jsem tímhle příběhem byla skoro posedlá. Dobrá série.

Zatmění Zatmění Stephenie Meyer

Třetí díl, je za mě nejslabší. Dá se říct, že se mezi sebou dohadují dva puberťáci o jednu holku. Klasické středoškolské drama, furt však ale baví. Myslím si však, že je to opravdu děláno pro mladší čtenáře, a proto ti starší tomu říkají, že je to brak.
Každý by si to ale určitě měl přečíst před tím filmem.

08.05.2021 3 z 5

Nový měsíc Nový měsíc Stephenie Meyer

Druhý díl byl více o ztrátě a bolesti. Líbilo se mi i to, že se zde objevily postavy, které v prvním díle neměli tolik prostoru. Každopádně nás zde čeká spoustu zvratů a i překvapení.
Jo pořád si myslím, že tahle kniha je dobrá. protože začala fenomén, který si dodnes každý pamatuje.

Stmívání Stmívání Stephenie Meyer

Tahle knížka mě zaujala ještě dřív než se začalo mluvit o tom, že má byt vůbec nějaký film. Pamatuji s, že jsem ji objevila v knihovně a vůbec jsem o ní nic nevěděla.
At si každý říká, kdo chce, co chce, ta knížka je dobrá! Ano má to spoustu klišé prvků, ale myslím si, že tato kniha je počátek young adult fantasy žánru, který teď je žánrem knížek, který čtu nejradši.
Za mě je to takový "guilty plesure". Není to určitě knížka s nějakým hlubokým přesahem a moudrem, ale porad to zůstane knihou o které každý minimálně slyšel nebo i ji četl.

Lovec králíků Lovec králíků Lars Kepler

Další skvělá knížka! Napínavé od začátku do konce. Musím říct, že už se tato autorská dvojice stala opravdu mými oblíbenými autory, co se tyce severskych detektivek. Joona Linna je skvělý detektiv a policista s obdivuhodnými schopnostmi. Každý jeho případ je originál a napínavý jak kytarová struna. A ten konec...???! no rozhodně Vás to donutí si pořídít další díl. :)

28.04.2021 5 z 5

Hry bez hranic Hry bez hranic Michal Kašpárek

Nevím, co k dané knize napsat. všechny své pocity a myšlenky se opakují v daných komentářích pod knihou. Každopádně si myslím, že je to napsané dobře. Někdy zábavné, někdy šokující, někdy až za hranicí humánnosti. Ale stále čtivé. Proto za mě 4*.

19.03.2021 4 z 5

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Kniha, která uchvátila tolik srdcí. Neznám snad nikoho, kdo by ji minimálně jednou nečetl. věřím tomu, že přežije další a další generace. Četla jsem tuto knihu víckrát a vždy jsem v ní našla něco nového. Klasika jak má být.

19.03.2021 5 z 5

Múza nočních můr Múza nočních můr Laini Taylor

Musím říct, že se mi to četlo lépe než první díl. Bylo to napínavější a tajemnější. Líbil se mi až prekvapivy vývoj postav. Kniha má velice originální námět. Výhoda je i to, že se jedná o dualogii. Knihy mají nádhernou obálku a jsou napsány velice prijemnym a čtivým jazykem. Rozhodně se mi to líbilo více jak první díl. Pohodové a příjemné čtení.

14.03.2021 4 z 5

Hadrový panák Hadrový panák Daniel Cole

Skvěle napsaná detektivka, která navíc po dlouhé době není severská :D !
Zajímavý námět a vykreslení postav. Hlavní hrdina mi připomíná mého milovaného Joonu Lima (Lars Kepler), tím myslím drzého, lehkovážného ale přesto sebevědomého jedince, který prožívá nějaké své problémy, ale přesto se nebojí pro správnou věc riskovat vše. Tento typ detektiva se objevuje v mnoha kriminálkách, ale na jednu stranu chápu i proč. Nikdy s nima není nuda a nikdy nevíte co udělá.
Posledních 100 stran jsem hltala jedním dechem. Rozhodně je to povedená knížka, kde se budu těšit na další díly.

04.03.2021 4 z 5

Její život v očích panenky Její život v očích panenky Ingrid Desjours

Ta kniha má v sobě tolik bolesti a trápení, surovosti..Je to dílo, které nam dokonale ukazuje jak je lidská mysl křehká, a jak snadno zažité trauma může změnit Váš pohled na svět.
Čtivý příběh rozdělen na dva úhly pohledu a na dva osudy, které se samozřejmě v průběhu děje spojí.
Zanechalo to ve mě spoustu emocí. Citáty na úvod "sekcí" byly dokonalé. A rozhodně to stoji za přečtení.
Uchvátil mě výrok Charlieho Chaplina, který byl v knížce použit.
Závěr vnímavý čtenář ke konci vytuší, ale přesto je šokující.
Je to moc dobrá kniha.

03.02.2021 4 z 5

Snílek Neznámý Snílek Neznámý Laini Taylor

Tak co si budeme první věc co Vás upoutá je dechberoucí obálka a záhadný název.
Co se tyče děje jako takového tak je hodně o popisech jak světa tak i postav a hlavně o snech a emocích.
Přiznám se že hlavní postavy se mi líbily a přišel mi i krásný námět knihy.
Co mě však nekonečně zklamalo bylo to jak sem se do toho nedokázala ponořit. Netvrdím že ty zdlouhavé popisy jsou špatné, ale díky nim mě to asi úplně nepohltilo.
A ten konec?!!! Ten mě tak strašně naštval,..no těžko jsem ho zpracovávala.
Dám druhému dílu šanci, ale tento i přes svůj obrovský potenciál, mě spíše zklamal.

23.01.2021 3 z 5

Řeky Řeky Peter Goes

Nádherné. Krásné. Zábavné a naučné. Poklad mé knihovny

17.01.2021 5 z 5

Cesta časem - světové dějiny v obrazech Cesta časem - světové dějiny v obrazech Peter Goes

Nádherné ilustrace s výtažkem nejdůležitějších milníků naší historie. Za mě je to skvost každé knihovny a rozhodně doporučuju.

17.01.2021 5 z 5

Baby Jane Baby Jane Sofi Oksanen

Kniha popisuje jak vztah dvou lesbiček tak i ale život s nemocí, o které všichni víme, ale zároveň nevíme nic o ní. Láska nemoc, strach, smutek, ale i žárlivost, zloba a bezmoc.
Myslím si, že knížka je převážně o emocích a o nemoci, o které člověk moc neví, pokud se s ní nesetká, a nemá ani ponětí jak vážné to může být.
Oceňuji i délku knihy, nebylo to přeplácané ani zbytečně zdlouhavé. Závěr byl nečekaný, ale přesto emotivní. Rozhodně si tuto knihu budu pamatovat.

03.01.2021 4 z 5

Stalker Stalker Lars Kepler

Na tenhle díl jsem byla upřímně zvědavá. Slyšela jsem totiž spoustu "recenzi" od lidí co knížku už četli.
Kde začít...rozhodně je to pořád stejně čtivé, myslím že se dvojice opravdu zdokonaluje co se týče námětu, popisu a napjaté atmosféry. Pořád mě to bavilo, pořád mě to pohltilo.
U tohoto námětu jsem se zamyslela i v souvislosti v jaké době dnes žijeme a chvílema mě až mrazilo z představy, jak vlastně reálné to může byt.
Byli tam však pasáže které byli dle mého názoru malinko přehnané.
nic to však nemnění na tom, že to bylo super čtení a rozhodně budu pokračovat s případy Joona Linny.

03.01.2021 5 z 5

Rozetmění Rozetmění Jay Kristoff

Zavěr teto trilogie mi potvrzuje myšlenku, kterou jsem měla hned po přečtení první knihy od Jaye, tenhle chlap umí k***a dobře psát. Je to čtivé, napínavé, sarkastické, ironicke, občas az humorné. Mytologie bohu a celkove ten pribeh o Temnotě a bohu světla jejich dcerach a krutosti, kterou jsou schopny se mi libil. Vyvrcholeni vsech tajemstvi. A mnihem vic..
Plny pocet hvezd jsem vsak nedala kvuli tomu konci, asi jsem cekala malinko vic...
Nemeni to vsak nic na tom ze tuto serii jsem si uzila, bavil me ten svet a zžila jsem se s postavami (..jen nekterymi, ...treba Ashlin nemam rada uz od zacatku..)
Rozhodne je to originalni a tesim se na dalsi knizky od Jaye, protoze verim tomu ze to bude stat za to.

02.12.2020 4 z 5

Boží hrob Boží hrob Jay Kristoff

Druhý díl od Jaye Kristoffa. Popravdě ..a to si myslím, že mu nikdo nemůže upřít..tenhle chlap umí psát!! Opět to bylo napínavé, stránky ubíhaly samy, styl psaní mi hrozně sedl. Poznámky pod čarou se mi už četly lépe jelikož jsem na ně už byla připravená.
Líbílo se mi že čerpal opravdu z prostředí Říma, gladiátorů a celkově z té doby. Připomínalo mi to trochu seriál "Spartacus" (ten sem zbožňovala)
Nevím co k tomu napsat abych nevyzradila příliš z děje. Hlavní hrdinka se vyvíjí a pomalu odkrývá tajemství, která okolo ní byla zdá se odjakživa. Bylo tam neskutečných "wtf" momentů kde mi až spadla brada..a ten konec ?...
Těch "sexuálních" scén tam tolik až nebylo dle mého názoru. Jsou fantasy autoři který jich ve svých knihách mají podle mě rozhodně víc.
Chápu že pro někoho se to může zdát natáhlé a možná plné zbytečných popisů, ale upřímně jak chcete popsat prostředí a vše co se kolem děje jednoduše?? Díky těm popisům, jsem si mohla více představit prostředí a atmosféra děje mě pohltila. Vše se plynuĺe na sebe navazovalo.
Rozhodně je to skvělý druhý díl, a nikoho asi nepřekvapí, že po jeho přečtení, musím hned začít ten další!!!!!

"Když je všechno krev, je krev všechno"

15.11.2020 5 z 5

Tma mezi hvězdami Tma mezi hvězdami Atticus (p)

Krásně graficky zpracované - líbily se mi fotografie, změna písma, a rozvržení básní.
Některé jako by mi mluvily z duše. Krásné.

11.11.2020 4 z 5

Nikdynoc Nikdynoc Jay Kristoff

První díl z trilogie od skvělého Jaye Kristoffa. Přiznám se , že je opravdu vidět, že tento příběh napsal chlap. A mě osobně to velice sedlo. Poznámky pod čarou mi podávali odpověďi na moje otázky. Jelikož svět který zde autor popisuje je temný a krutý tak i záhadný a krásny. Miluju styl humoru autora, sarkasmus a ironii.
Skvěle napsané, originální, drsné, vtipné, sprosté a místy erotické. Nikdy jsem ještě nečetla nic podobného.
Hlavní hrdinku si hned zamilujete a pan Laskavý je dokonaly "mazlicek". Pohltí vás to jako mlha a je to dechberoucí.
Jediné co bych knize vytkla je korektura. Občas se to tam objevovaly chybky.

Každopádně Jay Kristoff zde ukázal jeho umění. A já se du začíst do druhého dílu.

07.11.2020 5 z 5

Ubulená hromádka štěstí Ubulená hromádka štěstí Sarah Andersen

Dokonalost. Ikdyž se to zdá jako zbytečnost pokaždé se tam najdu a zvedne mi to naladu.

05.11.2020 5 z 5