Tesáky

Elsie je upírka a je jí tři sta let, ale za celou tu dobu nenašla toho pravého. To se ale změní jedné noci v baru, když potká Jimmyho, okouzlujícího vlkodlaka s jízlivým smyslem pro humor a zálibou v běhání při měsíčku. Společně se dívají na horory, čtou strašidelné knihy, užívají si procházky ve stínech a večeře bez česneku. Jejich děsivý životní styl i strašidelný apetit se skvěle doplňují – je to prostě monstrózně báječný vztah!...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/461867/tesaky-WZ2-461867.jpg 4.1176
Literatura světová, Komiksy, Fantasy
Vydáno, CooBoo

Fangs, 2020

Kniha Tesáky

makik111

Vtipný komiks, pobavila jsem se.

medialstar

Krátký obrázkový příběh (spíše stripy) o nevšedním vztahu dvou protikladů. Vlkodlak s upírkou a starosti jejich všedního dne. Nejsem cílová skupina, ale pobavilo.

Ruxandra

Když jsem knihu kupovala, čekala jsem trochu něco jiného, příběh. Jedná se ale spíše jen o vtipné situace ze života upírky a vlkodlaka. Nebylo to špatné, ale je to jednohubka na pár minut, vlastně mám pocit, že jsem si to ani pořádně neužila, asi nejsem cílová skupina tohoto typu komiksů.

Obviously

Tomuto roztomilému komiksu nepochybně trochu ubírá na efektu laciné paperbackové provedení, v jakém v českém překladu vyšlo. Sarah Andersen mám moc ráda, takže jsem se u jejího temnějšího, leč stále roztomilého odbočení od komiksů o (ne)dospělosti pěkně pobavila. Pro upírsko-vlkodlačí povídky jsem měla vždycky slabost (čímž nemám na mysli Stmívání, děkuju pěkně).

Acourtofbook

Co si budeme, z téhle knihy jsem měla trochu strach, protože téma upírů mě jaksi úplně minulo a rozhodně ho nijak extra nevyhledávám (ehm... jsem jediná komu se nelíbilo Stmívání?), každopádně Tesáky dost obletěly Instagram, jak u nás, tak v zahraničí, takže jsem si řekla, že to nakonec taky zkusím.

Na začátek chci upozornit, abyste se stejně jako já nenechali zmást anotací, já jsem totiž očekávala nějaký jednolitý příběh, ale tady najdete spíš střípky z toho jejich společného života. To však nebylo vůbec na škodu, protože všechny ty příhody byly opravdu vtipné a stoprocentně se u nich pořádně zasmějete. Některé možná byly až trochu moc drsné, navíc se zde vyskytoval i černý humor, který já osobně moc nemusím, ale ve výsledku to celé působilo velice originálně, takže proč ne. Velkým plusem jsou taky ty propracované a nádherné kresby. Já sama jsem se u nějaké stránky zastavila o chvíli déle, jenom abych je mohla pořádně obdivovat.

Jediným záporem téhle knihy je to, že je až moc krátká. Jakmile se totiž jednou začtete, zaručuji vám, že budete chtít víc. Já osobně jsem celý komiks přečetla už dvakrát a podle mě se k němu ještě někdy určitě vrátím, ale i tak by vůbec neuškodilo, kdyby zde bylo ještě pár stránek navíc.

4⭐/5⭐ Krásný a vtipný komiks, který vám zaručeně zvedne náladu. Jenom mě mrzelo, že byl tak krátký.

Za knihu děkuji Albatros Media

ZapisnikTerky

Z takového roztomilého Underworldu bych brala stránek klidně víc. Je to milé "čtení", které vám sice zabere jen pár minut, ale rozhodně vám zvedne náladu. Více se dočtete u mě v recenzi :).

AlčaH

Krátká kniha plná stripů o tom, jak by to vypadalo, kdyby spolu začali chodit vlkodlak a upírka. :) Bylo to milé, bylo to vtipné, pěkně zpracované - prostě příjemná oddechovka na jedno odpoledne. :)

NymphMaeve

Jako komiks je kniha skvělá, i když jsem jí měla přečtenou za 15 minut, pobavila mne. Kresby jsou nádherné a povedené, autorka umí zachytit atmosféru a ty narážky jak na upíra, tak na psa jsou boží. Nejvíc se mi asi líbilo, jak jí na rande utekl za veverkou. Je to krátké, výstižné, originální a vtipné. Určitě se na to brzy mrknu znovu. Pro pobavení určitě doporučuji, jen nemohu dát plný počet bodů jako jiným plnohodnotným knihám, zde je to spíš jako obsáhlejší časopis. Má to jen něco málo nad sto stran a textu opravdu minimálně.