Tesáky

Tesáky https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/461867/bmid_tesaky-WZ2-461867.jpg 4 442 117

Elsie je upírka a je jí tři sta let, ale za celou tu dobu nenašla toho pravého. To se ale změní jedné noci v baru, když potká Jimmyho, okouzlujícího vlkodlaka s jízlivým smyslem pro humor a zálibou v běhání při měsíčku. Společně se dívají na horory, čtou strašidelné knihy, užívají si procházky ve stínech a večeře bez česneku. Jejich děsivý životní styl i strašidelný apetit se skvěle doplňují – je to prostě monstrózně báječný vztah!... celý text

Literatura světová Komiksy Fantasy
Vydáno: , CooBoo

Fangs , 2020

knihomolka27
18.05.2021 4 z 5

(SPOILER) Tenhle typ knihy zrovna nevyhledávám a sama bych si jí určitě nekoupila. Ale tato kniha byla fajn. Nejsem sice nějakým zarputilým fanouškem upírů nebo vlkodlaků, i přesto mě kniha dokázala pobavit. Byla hodně nápaditá a vtipná.........taková mini jednohubka. Líbilo se mi jak se ti dva vzájemně doplnovali a že před sebou nemuseli nic předstírat....takový jaký opravdu jsou. Elsi jako upírka naháněla dost hrůzu, tak jak to má pravý upír dělat a vlkodlak byl chlupatý sympaták........takže tak. Milé, Vtipné, Originální.......i přesto, ale pro mě celkem zapomenutelné a znovu se asi ke knize vzhledem ke svému čtecímu vytížení s dalšími knihami nevrátím.

Kniha nám představuje známá klišé o upírech a vlkodlacích a cpe je do různých situací......např: Upíři a česnek, proměna za vlkodlaka, slovní obraty jako ..byla to čubka, nebo pil mi krev.

Mě se nejvíc líbilo, jak bylo vidět, že je spolu postavám doopravdy dobře, a taky jak si četli Drákulu, Interwium s upírem a Stmívání.

evik91
15.05.2021 3 z 5

Bohužel jsem očekávala víc, než mi tato kniha dala.

Fortuna7
13.05.2021 5 z 5

Tak tohle mě dostalo XDD
Já se mohla u obrovské většiny stripů potrhat smíchy. Jediná chyba komiksu je, že není delší :-(-:
Jako oddechovka to je skvělé a já mohu Tesáky jen a jen DOPORUČIT!!!

Karolin77
10.05.2021 3 z 5

Milé odpočinkové čtivě feelgood čtení, které zlepší náladu,ale nic víc. Hlubší smysl v tom nenajdete.

Jak už taky pode mnou někdo psal komiks není psaný jako příběh,ale jen jako vtipné scénky ze vztahu upírky a vlkodlaka.
Nějaké scénky jsou vtipnější jiné míň,ale myslím si, že každý si tam najde svou oblíbenou scénku.
Každopádně autorka má milou jednoduchou kresbu,která k tomu hezky seděla. Humor mi ale zas tak nesedl a opravdu jsem doufala, že se mi knížka bude líbit o něco více.
Když knížku zhodnotím jako celek tak byla hezká odpočinková a vtipná,ale nic víc.
Ale stojím si za tím, že patří do té lepší skupiny feelgood vtipných komiksů.
3,5*/5*

Osobně si ale myslím,že mi mnohem více sedí když má kniha/ komiks nějaký příběh než jen takto scénky,ale pokud máte rádi vtípne komiksy bez ucelenějšího příběhu určitě knížku zkuste. :)

LilianaFalcon
06.05.2021 3 z 5

Myslela jsem, že to bude mít i nějaký příběh, ale byly to jen "vtípky" ze soužití vlkodlaka a upírky. Občas se to opakovalo.
A přečtení mi trvalo asi tak 15 minut. Možná ani to ne. Takže jsem byla ráda, že jsem si to půjčila z knihovny a nekupovala. Za ty peníze by to byla opravdu malá hitparáda.

tittanie
01.05.2021

Veselý příběh o vztahu vlkodlaka a upírky. Komiks byl milý a hlášky hlavních hrdinů byly vtipné. Kniha se čte velice dobře.

SHi
29.04.2021 3 z 5

Vtipné, milé i dojímavé stripy ze života upírky a vlkodlaka. Pobaví i zahřeje u srdce, nicméně zakrátko se dostaví stereotyp a člověk zatouží, aby už byl u konce, nebo aby se vynořila hlubší zápletka.

kvetinkovedny
27.04.2021 5 z 5

Nikdy jsem nebyla velkým fanouškem Stmívání, ale namísto toho jsem zbožňovala Upíří deníky (seriál, ne knihy) a Moonlight. A když jsem zjistila, že Sarah vytvořila komiks o vztahu upírky a vlkodlaka, byla jsem nadšená a těšila jsem se, až si ho pořídím.

S velkým očekáváním se často pojí velké zklamání, ale ne v tomhle případě! Některé stripy jsou vtipy a jiné vyprávějí příběh, což je za mě ještě lepší, než kdyby to bylo jen o humoru.

Za těch 24 hodin, co mám knížku doma, jsem ji přečetla už 4x! To bylo ale možné také díky tomu, že celá knížka je velmi kraťoučká a máte ji přečtenou za 10 minut.

Trochu mě na českém vydání mrzí, že je to paperback, protože už teď mám zničené rohy a neumím si představit, jak knížka bude vypadat za rok.

Moc doufám, že někdy bude pokračování, a všem tento komiks moc a moc doporučuji.

Komiks si můžete zadarmo přečíst v aplikaci / na webu Tapas. Legálně! (Díky za info @sol.cte )

666Jitka
27.04.2021 3 z 5

Jednohubka na pár minut - neurazí ani nenadchne. Úsměvné komiksové stripy ze života mladého páru, který tvoří upírka a vlkodlak. Sem tam mi to koutky úst nahoru zvedlo. Knížečku zařazuji do čtenářské výzvy "kniha, kterou po přečtení někomu daruji" - má neteř ji určitě ocení víc :-)

Atekram
27.04.2021 4 z 5

Knížka je soubor vtipných roztomilých komiksových stripů. Naprosto splnila moje očekávání, pobavila jsem se. Jediné minus je podle mě to, že je opravdu tenounká. Máte ji přečtenou za chvilku a to je trochu škoda, protože hlavní hrdinové jsou moc fajn.

makik111
20.04.2021 5 z 5

Vtipný komiks, pobavila jsem se.

medialstar
11.04.2021 3 z 5

Krátký obrázkový příběh (spíše stripy) o nevšedním vztahu dvou protikladů. Vlkodlak s upírkou a starosti jejich všedního dne. Nejsem cílová skupina, ale pobavilo.

Ruxandra
08.04.2021 3 z 5

Když jsem knihu kupovala, čekala jsem trochu něco jiného, příběh. Jedná se ale spíše jen o vtipné situace ze života upírky a vlkodlaka. Nebylo to špatné, ale je to jednohubka na pár minut, vlastně mám pocit, že jsem si to ani pořádně neužila, asi nejsem cílová skupina tohoto typu komiksů.

Obviously
04.04.2021 4 z 5

Tomuto roztomilému komiksu nepochybně trochu ubírá na efektu laciné paperbackové provedení, v jakém v českém překladu vyšlo. Sarah Andersen mám moc ráda, takže jsem se u jejího temnějšího, leč stále roztomilého odbočení od komiksů o (ne)dospělosti pěkně pobavila. Pro upírsko-vlkodlačí povídky jsem měla vždycky slabost (čímž nemám na mysli Stmívání, děkuju pěkně).

Acourtofbook
02.04.2021 4 z 5

Co si budeme, z téhle knihy jsem měla trochu strach, protože téma upírů mě jaksi úplně minulo a rozhodně ho nijak extra nevyhledávám (ehm... jsem jediná komu se nelíbilo Stmívání?), každopádně Tesáky dost obletěly Instagram, jak u nás, tak v zahraničí, takže jsem si řekla, že to nakonec taky zkusím.

Na začátek chci upozornit, abyste se stejně jako já nenechali zmást anotací, já jsem totiž očekávala nějaký jednolitý příběh, ale tady najdete spíš střípky z toho jejich společného života. To však nebylo vůbec na škodu, protože všechny ty příhody byly opravdu vtipné a stoprocentně se u nich pořádně zasmějete. Některé možná byly až trochu moc drsné, navíc se zde vyskytoval i černý humor, který já osobně moc nemusím, ale ve výsledku to celé působilo velice originálně, takže proč ne. Velkým plusem jsou taky ty propracované a nádherné kresby. Já sama jsem se u nějaké stránky zastavila o chvíli déle, jenom abych je mohla pořádně obdivovat.

Jediným záporem téhle knihy je to, že je až moc krátká. Jakmile se totiž jednou začtete, zaručuji vám, že budete chtít víc. Já osobně jsem celý komiks přečetla už dvakrát a podle mě se k němu ještě někdy určitě vrátím, ale i tak by vůbec neuškodilo, kdyby zde bylo ještě pár stránek navíc.

4⭐/5⭐ Krásný a vtipný komiks, který vám zaručeně zvedne náladu. Jenom mě mrzelo, že byl tak krátký.

Za knihu děkuji Albatros Media

ZapisnikTerky
31.03.2021 5 z 5

Z takového roztomilého Underworldu bych brala stránek klidně víc. Je to milé "čtení", které vám sice zabere jen pár minut, ale rozhodně vám zvedne náladu. Více se dočtete u mě v recenzi :).

AlčaH
31.03.2021 4 z 5

Krátká kniha plná stripů o tom, jak by to vypadalo, kdyby spolu začali chodit vlkodlak a upírka. :) Bylo to milé, bylo to vtipné, pěkně zpracované - prostě příjemná oddechovka na jedno odpoledne. :)

NymphMaeve
27.03.2021 4 z 5

Jako komiks je kniha skvělá, i když jsem jí měla přečtenou za 15 minut, pobavila mne. Kresby jsou nádherné a povedené, autorka umí zachytit atmosféru a ty narážky jak na upíra, tak na psa jsou boží. Nejvíc se mi asi líbilo, jak jí na rande utekl za veverkou. Je to krátké, výstižné, originální a vtipné. Určitě se na to brzy mrknu znovu. Pro pobavení určitě doporučuji, jen nemohu dát plný počet bodů jako jiným plnohodnotným knihám, zde je to spíš jako obsáhlejší časopis. Má to jen něco málo nad sto stran a textu opravdu minimálně.

aydam
27.03.2021 4 z 5

Milé čtení o strastech a radostech dvou legendárních bytostí.

Ditules
26.03.2021 4 z 5

Knižní jednohubka od mé oblíbené autorky/ilustrátorky. Pobavilo, jen je škoda, že to není delší, jak píší i ostatní recenzenti.