Ve stínu popela přehled

Ve stínu popela
https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/509644/bmid_ve-stinu-popela-63ea521e54845.jpg 5 471 471

Dráždivý příběh první Panny ze světa bestsellerové série Z krve a popela. Smysl existence Serafeny Mierelové byl dávno určen jejími předky: musí se obětovat prvotnímu bohu smrti. Tak zní oficiální verze, o které ví každý obyvatel království Lasanie. Jenže Serin skutečný osud je jiný – není pouze před světem izolovanou Pannou, ale i vražedkyní s posláním prvotního boha smrti Nykta zabít. Jeho svůdný dotek v ní zažehne zakázanou vášeň. Sera ale nemá na výběr, její život je odsouzen k zániku. Ledaže by se stalo něco naprosto nepředvídatelného... celý text

Literatura světová Pro ženy Fantasy
Vydáno: , Fragment (ČR)
Originální název:

A Shadow in the Ember , 2021


více info...

Můj komentář

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Ve stínu popela. Přihlašte se a napište ho.


Komentáře (110)

Tenssi
30.05.2024 2 z 5

Velká chyba byla číst si komentáře předem... Navnadily mě a očekávala jsem úchvatnou fantasy knížku, od které se nebudu moci odtrhnout. Jenže ono to tak úchvatně nadupané není. Nerada dávám špatné hodnocení, ale z této knihy jsem zklamaná. Myšlenka příběhu je skvělá a žhavé scény spisovatelka umí krásně vyskládat, ale to je bohužel vše. Akce se rozjede až v závěru knihy, kdy jsem se nemohla odtrhnout, ale jen v tom závěru. Navíc mě strašně, ale opravdu strašně štvala hlavní hrdinka. Připadala mi jako roztěkané dítě, které nepoužívá selský rozum. Bůh smrti zaujal, ale dalo by se z něj vytěžit víc.

Jako odpočinkové čtení OK, pokud však chcete něco nového, u čeho budete hltat každý řádek s napětím, co přijde dál, tato kniha to není. Hodnocení 92 % si vysloužila jen díky propracovaným erotickým scénám. Jinak si toto hodnocení nedokážu vysvětlit.

SáraR.
28.05.2024 5 z 5

( Berme to tak, že pokud čtete tento komentář, tak jste četli Z krve a popela 1-3, jinak jsou tu spoilery na tuto sérii ;)

Tak to bylo hustý! Mám pocit, že tahle dvojice mi přirostla k srdci víc, než Casteel a Poppy, sorry not sorry, je to tak. Další, co se mi líbilo, bylo prostředí, drakeni ( nebudeme se tvářit, že v mém názoru nehrají velkou roli ;), a jak jsem již zmínila, Serafena a Šed, prostě OMG!! Sice jsem až podezřele často v Serafeně viděla Poppy, že to občas bylo až moc okaté, ale zase je to logické. Někdy jsem se zase musela usmívat nad tím, jak je jí Poppy podobná.
Už jsem si u autorky zvykla, že posledních 100-150 stránek je jak na horské dráze, tady tomu nebylo jinak. No prostě, zvrat za zvratem a teda ten úplný závěr mě dostal! :0

Teď se vrhám na Válku dvou královen, ale už se těším, až se vrátím k Serafeně a Šedovi. ;)


Ciarra
09.05.2024 5 z 5

Proč nejde dát víc hvězd???

Fíha, tahle autorka tedy umí psát, klobouk dolů. Líbí se mi víc než Maas, ta má knihy psané hodně zeširoka, aby je pak mohla podrobněji vykreslit. Armentrout píše přesně opačně, postupně vše nechá vyplynout (něco jako když malujete spirálu, Maas vede čáru od kraje ke středu a Armentrout ze středu pěkně ven).

A popis scén? Dosud jsem nečetla nic tak....to snad ani nejde popsat, to se musí přečíst a prožít... popisů milostných chvil mám načteno opravdu dost a tohle bylo tak uvěřitelné, jako bych byla v kůži Sery (a že bych chtěla být, fakt)...

Celá kniha jedna velká horská dráha, ani chvilku jsem se nenudila, nebylo kdy

Jdu na druhý díl! Jo a nutně potřebuju drakena

všechny komentáře

Související novinky (2)

Černá smečka, Budu ti nablízku a další knižní novinky (48. týden)

26.11.2023


Pověst potížistky, Ve stínu popela a další knižní novinky (13. týden)

26.03.2023


Citáty z knihy (0)

Zatím zde není žádný citát z knihy.


Ocenění knihy (2)

2023 - HumbookAwards (Nejoblíbenější fantasy nebo sci-fi kniha roku)
2023 - HumbookAwards (Kniha roku)


Kniha Ve stínu popela v seznamech

v Právě čtených17x
v Přečtených543x
ve Čtenářské výzvě52x
v Doporučených55x
v Knihotéce343x
v Chystám se číst350x
v Chci si koupit118x
v dalších seznamech9x