Anahk1 Anahk1 komentáře u knih

Děkuji, sestřičko... Děkuji, sestřičko... Hana Marie Körnerová (p)

Oba díly o nelehkém životě Sylvie a vlastně i Oldřicha se mi moc líbily a moc jsem jim fandila.. ikdyž na jeden vztah až moc problémů, paní Janu bych schutí zavřela do blázince, ikdyž člověk nikdy neví, jak by se v pozici jiných sám zachoval.. vadilo mi, že nedokázala Oldřichovi projevit alespoň trochu vděku, snažil se jí pomáhat, ikdyž zřejmě všechno dělal pod tíhou svědomí.. moooc by mě zajímalo, jak se jejich životy přeměnily po revoluci.. :)

07.05.2020 5 z 5

Prosím vás, sestřičko Prosím vás, sestřičko Hana Marie Körnerová (p)

Pohodové, nenáročné počtení.. zvláštní příběh ze "zvláštní" doby.. pro mne třetí kniha od autorky a rozhodně ne poslední..

12.04.2020 5 z 5

Cilčina cesta Cilčina cesta Heather Morris

Opět příběh u kterého jsem si řikala, jestli bych to zvládla.. jestli bych taky měla tu sílu k žití a víru v lepší zítřky.. odpověď se hledá hodně těžko a já jen doufám, že ji nikdy nenajdu.. musím znovu zmínit, že všichni, kteří to kdysi, ať byli kdekoliv, zvládli mají můj velký obdiv..

28.03.2020 5 z 5

Sochař smrti Sochař smrti Chris Carter

Jo tak to teda opět byla jízda.. velmi čtivé, pro mě nepředvídatelné, napínavé a jak už to u pana Cartera bývá lehce zvrácené.. :) .. nicméně i pachatel může získat mé "sympatie" ..

05.03.2020 5 z 5

Lustr pro papeže Lustr pro papeže Jan Tománek

Bravo soudruzi.. opět je mi na zvracení.. tohle vám zřejmě šlo perfektně.. zlikvidovat tolik životů, jen tak, v podstatě pro nic za nic.. nechutné, neodpustitelné, nepředstavitelné .. velké díky za tento příběh, který by si měl přečíst opravdu každý.. jak píše autor v doslovu : "Ať není to, co prožili, nikdy zapomenuto.. "

15.02.2020 5 z 5

Umrlčí cesta Umrlčí cesta Peter May

Mě se kniha líbila.. čtivý, napínavý, poučný příběh a navíc pro mne s překvapivým koncem..

11.01.2020 4 z 5

Poslední aristokratka Poslední aristokratka Evžen Boček

Čtivé.. vtipné.. odpočinkové čtení..

26.12.2019 5 z 5

Kanibal z Nine Elms Kanibal z Nine Elms Robert Bryndza

Noo slušná jízda.. ostatně, jako všechny Robertovi knížky. Po pěti stránkách jsem mu odpustila, že (doufám) na čas Eriku odložil a nahradil jí Kate. Za mě opravdu povedené , čtivé, nešlo odložit.. v podstatě závidím všem, co mají tento zážitek před sebou :) :) ..

14.11.2019 5 z 5

Já se moc pobavila.. pohodové počtení..

09.11.2019 4 z 5

Vendulka: Útěk za svobodou Vendulka: Útěk za svobodou Ondřej Kundra

Pro mne bezva počtení.. jak příběh Vendulky tak příběh pana Jana Lukase a jejich rodin mne moc zasáhl a jsem moc ráda, že jim vše dopadlo, tak jak dopadlo i přes všechny překážky, které museli překonat.. nakonec zřejmě našli svůj klid a smysl života..

28.09.2019 5 z 5

Pět kroků od sebe Pět kroků od sebe Rachael Lippincott

Při čtení ostatních komentářů, jsem si říkala: "kapesníčky.. no uvidíme.." ikdyž mi bylo jasné, jak těžké čtení mě čeká.. příběh Stelly a Willa mě doslova pohltil, byla jsem s nima úplně všude, v nemocnici, na střeše, na rybníce a nakonec i na letišti.. slzičky se kutálely jedna za druhou, takže kapesníčky opravdu budete potřebovat!!! Jedna z knih, kdy si člověk udělá pořádek v hlavě a opět si připomene, že zdraví je dar a jedna z nejdůležitějších věcí v životě.. všichni, co bojují s jakoukoli nemocí mají můj velký obdiv!!!

17.09.2019 5 z 5

Oběť Oběť James Carol

Za mě všechny tři díly super.. čtivé, napínavé..

27.08.2019 4 z 5

Valčík na rozloučenou Valčík na rozloučenou Milan Kundera

Pro mě druhá knížka od pana Kundery a teda překvapivě čtivá a vedla mě k zamyšlení.. zřejmě opravdu nic není, tak jak to vypadá a nikdy nikdo neví, jak to kdo má, můžeme se jenom domnívat.. reálný svět není černobílý a ať uděláme cokoliv, ikdyž v dobré víře, vždycky to může mít neblahý dopad nejen na nás..

11.08.2019 4 z 5

Naděje umírá poslední Naděje umírá poslední Halina Birenbaum

Nenacházím slova, ale myšlenky se mi v hlavě bouří a nevím, jak je přenést do smysluplného komentáře.. je to dalši z mnoha knih, co jsem na toto téma přečetla a musím uznat, že pro mě odkryla další úhel pohledu na všechnu tu hrůzu.. úhel pohledu dívenky, která měla tu odvahu a sílu to všechno zvládnout a přežít a nakonec i žít.. našla v sobě odvahu vrátit se tam.. to smekám!!! Osvětim a Březinku jsem též navštívila a nedovedu si představit, co to muselo být pro ni, když si vezmu, co tento "výlet :( " udělal se mnou.. silný příběh, co stojí za přečtení...

04.08.2019 5 z 5

Dobře se dívej Dobře se dívej James Carol

Za mě super napínavé čtení, stejně jako Polámané panenky.. rozhodně si přečtu další díl..

14.07.2019 5 z 5

Dva proti Říši Dva proti Říši Jiří Šulc

Všichni ti co bojovali za naší vlast a svobodu mají můj neskonalý obdiv i za tak vysokou cenu, kterou musel český národ zaplatit za operaci Andropoid. Skvěle napsaná knížka, ikdyž s jasným koncem, ale to jí na "kráse"neubralo.. doporučuji, stojí za přečtení .. !!!

02.07.2019 5 z 5

Hrob pro mého manžela Hrob pro mého manžela Catherine Steadman

Upřímně.. dočetla jsem a za mě lehký průměr, nepřišlo mi to zas tak nudný :) ..

25.06.2019 3 z 5

Klid je síla, řek tatínek Klid je síla, řek tatínek Zdenka Fantlová

Opět neuvěřitelný až fascinující příběh ... další z mnoha...
" Všecko jde když se chce,za ruce se vezmeme, na vzdor kruté době, humor v srdci máme, den co den stále jdem, sem a tam se stěhujem a jen ve třiceti slovech smíme psát, hola zítra život začíná a s ním se blíží čas, kdy sbalíme svůj raneček a půjdem domů zas, všecko jde když se chce, za ruce se vezmeme, a na troskách ghetta budeme se smát..."
Smekám před všemi, co měli vůli, sílu a přežili...

26.05.2019 5 z 5

Tiché roky Tiché roky Alena Mornštajnová

Vřele doporučuji.. výborné čtení..opět moc povedený příběh paní Mornštajnová, za který moc děkuju.. je zvláštní, jak jedno "nešťastné" rozhodnutí (osudová chyba), ovlivní nejeden život a to navždy..

05.05.2019 5 z 5

Mlýn Mlýn Michal Vaněček

Úžasné čtení.. bylo by super, kdyby si knihu "musel" přečíst úplně každý, aby se "náhodou" nezapomělo.. :-( !!!!

10.04.2019 5 z 5