Always a reader Always a reader komentáře u knih

Temné hlubiny Temné hlubiny Robert Bryndza

Autorův styl, příběh a postavy mě neskutečně baví.

05.03.2020 5 z 5

Mikeš Mikeš Josef Lada

Pro děti fantastická knížka!

09.07.2015 5 z 5

Poslední bitva Poslední bitva C. S. Lewis (p)

Fantastický konec. Tenhle díl mě vážně překvapil. Zbožňuju všechny příběhy-každý je jiný, jiní hrdinové, ale zároveň mají spousty společného.

Síla vzdoru Síla vzdoru Suzanne Collins

Z knihy jsem pochopila vše co nebylo ve filmu vysvětleno nebo odůvodněno. Spisovatelka má skvělou fantazii.. ti její mutanti.. Můj názor je, že kniha je velice originální a pěkně, čtivě, snad i vtipně napsaná.

Aréna smrti Aréna smrti Suzanne Collins

Kniha mnohem lepší než film, i když se zdá velice podobná. Líbí se mi, že je to z Katnissina pohledu a není tak necitlivá jak se ve filmu zdá. Nejraději ze všech postav mám Haymitche :)

Svůdné nebezpečí Svůdné nebezpečí Wendy Higgins

Jako bych vše prožila na vlastní kůži..
To téma je skvělé a způsob jakým autorka píše (zvlášť pak pikantní scény, touhu,vášeň, chtíč, napětí, sebeovládání..taky doteky, polibky, pohledy...) je prostě nádherné.

10.06.2015 5 z 5

Rezistence Rezistence Veronica Roth

Během soboty a nedělního rána přečtené. Já se nemohla odtrhnout, prostě jsem pořád musela pokračovat dál a dál. Je to skvělá knížka, alespoň pro mně je vážně fantastická! Já jsem prožívala všechny Trisiny a Tobiasovy doteky, pohledy a trpěla jsem, že si pořád lhali i když proto, že se chtěli ochránit. Hned jsem se vrhla na další díl, nechci to dočíst jsou to vážně skvělé knížky. Úžasná spisovatelka!

29.03.2015 5 z 5

Divergence Divergence Veronica Roth

Film je vcelku podobný, ale přesto se mi knížka jako vždy líbila mnohem víc. Zbožňuju styl psaní Veronicy Roth. Pocity umí pěkně přenést na čtenáře.

29.03.2015 5 z 5

Muž, který sázel stromy Muž, který sázel stromy Jean Giono

Tuhle knížku jsem si přečetla díky naší učitelce češtiny, která o ni mluvila. Řekla jsem si, že si jí půjčím když už je v knihovně. A jsem za to strašně ráda. Knížka je krásná, je vidět co dokáže jediný člověk a nic za to nechce.. ani aby o jeho činech všichni věděli. Ilustrace se mi také líbí :)

31.10.2014 5 z 5

Vinice ve Francii Vinice ve Francii Julie Caplin

Jako vždy, autorčiny knížky jsou takové milé a útulné.

14.02.2024 5 z 5

Milý Johne Milý Johne Nicholas Sparks

Zjistila jsem, že už jsem v roce 2014 k této knize psala komentář, že bych si ji ráda přečetla. Tak po 8 letech k tomu vážně došlo a dostala se mi do rukou. Je to krásný příběh, který se čte moc pěkně. Mám ráda filmová zpracování knih od tohoto spisovatele. Má svůj krásný, romantický, i když poněkud ponurý styl. Dodává tomu ale realitu.
Těším se na další.

19.04.2022 5 z 5

Její třešničky Její třešničky Penelope Bloom

Začátek byl dost vtipný. Jinak o této knize platí to co o první - jednoduchá, ale čtivá.

23.03.2022 4 z 5

Manželé odvedle Manželé odvedle Shari Lapena

Styl psaní na mě působil poněkud jednoduše ovšem i přes to byla kniha čtivá a jak už všichni psali, plná zvratů.

10.02.2021 4 z 5

Všechny malé zázraky Všechny malé zázraky Jennifer Niven

Ze začátku mě to nějak zvlášť nenadchlo, myslela jsem si, že je to prostě obyčejná kniha pro puberťáky. Což asi i je, ale po několika stránkách jsem se začetla a nemohla odtrhnout.. Možná mě na tom nejvíc zaujaly poznámky autorky a její vlastní zkušenosti. Každopádně je to pěkný příběh.

07.01.2020 5 z 5

Volání Kukačky Volání Kukačky Robert Galbraith (p)

Rowlingová nikdy nezklame.. :3

18.09.2017 5 z 5

Útěk k oceánu Útěk k oceánu Sharon Siamon

Tuhle knihu mi kdysi půjčila sestra-teď už je moje- a hrozně se mi líbila

Souboj Souboj Lisa Jane Smith

Upíří deníky se mi hodně líbí.

Vražedná pomsta Vražedná pomsta Suzanne Collins

Prostě perfecto! Katniss je symbol a ani se nesnaží - přirozená. Já nevím co říct, hunger games prostě zbožňuju a už vím, že knižní Katniss je úplně jiná než filmová - herečka mi ve filmu do její role vůbec nesedí.

29.05.2015 5 z 5

Skvělé. Opět od filmu VELICE odlišné. Ten Brumbál... i když jsem věděla co mě čeká strašně mě to štvalo. Bradavice už nebudou to pravé.

02.03.2015 5 z 5

Děti z Bullerbynu Děti z Bullerbynu Astrid Lindgren

Asi ve druhé třídě jsme tuhle knížku četli v češtině.. první po slabikách a pak už celá slova a věty plynule. Pamatuji si ji jako moc pěknou knížku a doteď se na ni občas stočí řeč, když vzpomínáme na dětství.

13.02.2015 5 z 5