alsae alsae komentáře u knih

Macbeth Macbeth Jo Nesbø

Bylo to skvělé. Nad přečtením knihy jsem dlouho váhala, mám autorovy knihy ráda, ale trochu mě odrazovalo slabší hodnocení. A teď po přečtení nemůžu než chválit, kniha měla skvělou atmosféru, ponurou skrz na skrz. Musím přiznat, že jsem před čtením neznala přesný obsah Shakespearova Macbetha, takže jsem nevěděla, jak se která postava vyvine. A tento fakt možná přispěl k tomu, že se mi líbila. Temná atmosféra, temné postavy a skvělé čtení.

14.05.2019 5 z 5

Oddej se lásce Oddej se lásce Johanna Lindsey

Tuto knížku knížku jsem četla poprvé více než před deseti lety. Bylo mi tak 16 a moc se mi líbila. Teď jsem na ni náhodně narazila znovu a pustila se do čtení... a pořád se mi líbí. Příběh má své mouchy, ale když si chcete při čtení odreagovat, nic neřešit, užívat si příběh, krásné hlavní hrdiny... tak je to ideální.

25.03.2019 4 z 5

Příběh nového jména Příběh nového jména Elena Ferrante

I když obě hlavní hrdinky u mě trošku začínají ztrácet na oblibě, kniha se mi líbila. Elena jakožto vypravěčka, stále upřednostňuje Lilu před sebou. To mi vadí, Lila mi rozhodně nepřijde jako taková skvělá přítelkyně, takovou kamarádku bych rozhodně nechtěla.

24.01.2019 5 z 5

Geniální přítelkyně Geniální přítelkyně Elena Ferrante

Na knihu jsem narazila náhodou, moc jsem o příběhu nevěděla, ale velmi mile mě překvapila. Život v Neapoli byl dobře popsaný, velmi svérázný, pro člověka žijícího v dnešní době až nepředstavitelné. To samé platí i pro vztahy ve společnosti. Osudy obou hlavních hrdinek se postupně rozvíjejí a nabývají na poutavosti. Už se těším na další díl, kniha se čte téměř sama.

14.01.2019 5 z 5

Čas odejít Čas odejít Jodi Picoult

Kdyby tento příběh napsal kdokoliv jiný než Jodi Picoult, tak si asi řeknu, že to byla pěkná hloupost. Ale ona to umí tak krásně napsat a vyprávět, že vás to vtáhne do děje a řeknete si, že to byla krásná kniha.

04.12.2018 4 z 5

Zakázané ovoce Zakázané ovoce Jojo Moyes

Tak tahle kniha pro mě bohužel byla velké zklamání. Příběh odehrávající se v minulosti se mi líbil - chtěla jsem si toho přečíst více o Lottie a Guyovi...
Proto když začala současná část už mě to moc nebavilo. Určitě k tomu přispěly velmi nesympatické postavy, zejména Daissy - z té jsem šílela.
Než jsem tě poznala patří k mým nejoblíbenějším knihám, ale ostatní autorčina tvorba se mi už prostě nelíbí.

24.08.2018 2 z 5

Příběh služebnice Příběh služebnice Margaret Atwood

Velmi zajímavá kniha. Jen mě mrzí, že nebyla delší, celý příběh podrobnější. A ten konec..., ale hodí se tam ideálně.

26.03.2018 5 z 5

Dívky z trajektu Dívky z trajektu Lone Theils

Jako zmiňuje většina, knížka na kterou si za chvíli už nevzpomenete. Začátek vypadal docela slibně, ale prostě tomu něco chybělo. Děj byl hodně předvídatelný, sice bylo zajímavé dovídat se jak to bylo, ale nějak Vám to dojde vždycky chvíli předtím, než to autorka odhalí.... Bohužel Nora mi nebyla vůbec sympatická a milostná zápletka byla jedno velké klišé, které jen snížilo můj dojem z knihy. Andreas který za celou knihu řekne asi 3 věty, ale vy máte mít dojem že je pro ni ten nejlepší na světě:-D

21.09.2017 2 z 5

Pokání Pokání Ian McEwan

Krásná knížka, na kterou musím myslet ještě dlouho po tom co jsem ji přečetla. Ze začátku možná trvá trošku déle zvyknout si na styl, kterým je napsaná, ale příběh je perfektní. Jsem moc ráda, že jsem si ji přečetla, rozhodně to stojí za to.

18.04.2017 5 z 5

Mořeplavec Mořeplavec Diana Gabaldon

O tohoto dílu jsem čekala víc, bavil mě asi do chvíle než se Claire vrátila. Pak už se autorka snažila dát tam co nejvíce nějakých dramat. Ti chudáci neměli chvíli klidu, jen co překonali jednu překážku byla tam hned další. Celý příběh je takový povrchní, mě přišel i docela nelogický, zbytečně překombinovaný, že si celou dobu říkáte, že už to snad ani nemyslí vážně. Jako by tam autorka dávala co jí zrovna napadlo, málem se utopili, epidemie, tyfu, otroci, kouzla, piráti.....
Už mi ani nepřijde, že to jsou ty samé postavy jako v Cizince, Claire je mi stále více nesympatická a Jamie už taky nějak ztratil kouzlo, škoda....první díl byl krásný.

06.01.2017 2 z 5

Dívka, již jsi tu zanechal Dívka, již jsi tu zanechal Jojo Moyes

Přidávám se s názorem, že příběh Sophie mě bavil a zajímal mnohem více, než současnost, škoda že ho tam nebylo více. Příběh Liv, byl takový, no nevím, docela dost předvídatelný, nic originálního, co by vtáhlo do děje, místy mě i docela štvala. Ale to prostě každý vnímá jinak.
4 * jen za Sophiin příběh.
Jinak je to už čtvrtá knížka, kterou jsem od autorky četla, a Něž jsem tě poznala nic nepřekoná, ale Poslední dopis od tvé lásky se mi taky líbil :-)

18.10.2016 4 z 5

Americká tragédie Americká tragédie Theodore Dreiser

Musím přiznat, že se mi kniha úplně dobře nečetla, šlo to dost pomalu. Je hodně obsáhlá a podrobná. Ale postupně to bylo lepší a ke konci jsem už četla velmi pozorně. A do teď vlastně nevím jestli s trestem pro Clyda souhlasím nebo ne, jeho charakter byl velmi zajímavý, takový rozpolcený. Určitě nelituji, že jsem ji četla.

27.06.2016 4 z 5

Cizinka Cizinka Diana Gabaldon

Knížku jsem začala číst ze zvědavosti, protože jsem na ni často viděla reklamu a zaslechla jsem o seriálu. Velké očekávání jsem neměla, ale musím říct že mě pořádně překvapila. Děj mě chytl už od prvních stránek, a moc jsem se těšila, až budu moct ve čtení zase pokračovat. Sympatické hlavní postavy, hlavně Jamie :-D, zajímavé prostředí. Rozhodně se k ní někdy vrátím. Jen se trošku bojím, že tolik pokračování už bude na úkor kvality a zajímavosti...

23.05.2016 5 z 5

Pod africkým sluncem Pod africkým sluncem Barbara Wood

Přesně takové knížky mám moc ráda, příběh přes více generací. Krásně napsané, poutavé. Zároveň jsem se dozvěděla něco více o Keni, kde se příběh odehrával. Určitě doporučuji, kniha která chytne za srdce a dlouho Vám zůstane v paměti.

25.01.2016 5 z 5

Syn Syn Jo Nesbø

Kvalitou je knížka rozhodně srovnatelná se sérií HH. Rozhodně mě nijak nezklamala, propracovaný příběh, zajímavé postavy, až mě mrzí že už ji mám přečtenou.

07.12.2015 5 z 5

Marťan Marťan Andy Weir

Nikdy by mě nenapadlo, že mě tato knížka tak nadchne. Byla velmi propagovaná, tak jsem se rozhodla, že se aspoň podívám o čem to vlastně je a moc jsem od toho nečekala. Technika a podobně jde úplně mimo mě, ale i tak byla knížka skvěle napsaná. Úplně mě vtáhla, byla originální, vtipná a Mark Watney je prostě borec. Na pustém ostrově ztroskotat jedině s ním:-)

12.11.2015 5 z 5

Tribunál smrti Tribunál smrti Noah Gordon

Popis knihy nějak vůbec nesedí, spíš než problematice euthanázie, která tam ale samozřejmě je také, se řeší transplantace ledvin. Ale hlavně je to příběh několika lékařů. Bohužel jsem ale po celou dobu měla pocit, že se tam ještě něco musí stát, že ještě pořád nejsem u toho hlavního tématu. Ale najednou byl konec a ještě takový otevřený.

23.09.2015 3 z 5

Zmizelá Zmizelá Gillian Flynn

Dříve než jsem četla knížku, viděla jsem film. Už film se mi líbil, a při čtení knížky jsem si vybavovala některé části filmu a hlavní postavy měly jejich tváře. Co napsat, knížka je prostě skvělá, výborně se četla, byla napínavá, naprosto vtáhla do děje. Rozhodně doporučuji:-)

18.09.2015 5 z 5

Marco Marco Jussi Adler-Olsen

Není to špatný příběh, ale mě osobně moc nezaujal. Zabijáci nebo Vzkaz v lahvi se mi líbili více.

17.08.2015 3 z 5

Policie Policie Jo Nesbø

Další perfektní díl o Harrym Holeovi, toho chlapa prostě musíte milovat, i když by jste ho v některých chvílích nejraději zabili:-D Závěr je přesně tak akorát, nenechá v člověka v napětí, že tak to přece nemůže končit. Jen tak lehce naznačí, že toto nemusí být konec a ne všechno je vyřešeno.

24.06.2015 5 z 5