alsae alsae komentáře u knih

Zabijáci Zabijáci Jussi Adler-Olsen

Knihy z této série jsem nečetla po řadě, a ještě s přestávkami, takže mi někdy trošku trvalo zorientovat se osudech jednotlivých postav. Ale tato knížka byla super, na napínavosti jí nic neubírá fakt, že od začátku víte, kdo to udělal. Samotný příběh mě prostě dostal. Zabijáci a Vzkaz v láhvi se mi líbily nejvíce.

12.06.2015 5 z 5

Stříbrná zátoka Stříbrná zátoka Jojo Moyes

Není to špatná knížka, ale rozhodně mi nevyrazila dech jako Než jsem tě poznala. Bohužel hlavní postavy mi nebyly moc sympatické a knížka mě ani příběhově moc nechytla. Toto je můj osobní názor a nechci říkat že je kniha špatná. Jsem ráda že jsem ji dočetla, ale vzpomínat na ni nebudu.

13.05.2015 3 z 5

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

Tohle určitě není první knížka kterou jsem četla, u které by se člověk mohl rozbrečet. Ale až tato autorka to napsala tak, že jsem to prostě s Willem a Lou prožívala tak opravdově, že i když jsem věděla jak to musí dopadnout, tak jsem přece jenom pořád trošku doufala, a ke konci mi opravdu tekly slzy. Moc krásný příběh, sympatické postavy, často jsem se u čtení zasmála a na tuhle knížku určitě nezapomenu.

22.01.2015 5 z 5

Sněhulák Sněhulák Jo Nesbø

Určitě nejlepši knížka, kterou jsem od Nesba četla;-) Napínavý a zajímavý děj, který mě nutil číst pořád dál. A snad poprvé co jsem sama přišla na to, kdo je vrah. Příběh má dobrou atmosféru a Harry Hole ať už je jaký je, je prostě sympaťák, kterému držíte palce.

28.12.2014 5 z 5

Poslední dopis od tvé lásky Poslední dopis od tvé lásky Jojo Moyes

Toto je první knížka, kterou jsem od autorky četla, a tak
nemám s čím srovnávat. Strašně moc se mi líbila:-) Prolínaní jednotlivých časových rovin bylo zajímavé a nepřišlo mi nijak nepřehledné. Jennifer a Anthonymu jsem ten happy end moc přála, jejich příběh byl krásný. Jen škoda že Ellie a archivář neměli více prostoru...ale zase si to může každý domyslet jak chce;-)

16.11.2014 5 z 5

Taková nepopsatelná knížka, která opravdu stojí za přečtení a hodně jsem se u ní zasmála:-)

15.10.2014 4 z 5

V záblesku světla V záblesku světla Robert Goddard

Knížka, ve které se příběh tak v polovině změní na něco úplně jiného. Musím přiznat, že se mi osobně moc nelíbila a příběh mi přišel takový popletený. Kdyby pokračovala v duchu první, takové tajemné části líbila by se mi víc.

06.10.2014 2 z 5

Ranhojič Ranhojič Noah Gordon

Velice zajímavý příběh a moc krásná knížka. Prostředí popsané tak, že si ho člověk dokáže představit a mě osobně nepřišly žádné části zdlouhavé. Určitě bude patřit ke knížkám, na které nezapomenu:-)

12.06.2014 5 z 5

Vzkaz v láhvi Vzkaz v láhvi Jussi Adler-Olsen

Už jsem četla Ženu v kleci, ale tahle knížka je mnohem lepší! Děj byl napínavý a nutil mě číst pořád dál.
Určitě všem doporučuji :-)

13.05.2014 5 z 5

Infekce Infekce Gary Birken

Nevím jestli to bylo nesympatickými postavami, ale knížka mě nezaujala. Příběh nebyl moc propracovaný a ukončený na pár posledních stránkách. Z lékařského prostředí rozhodně existují daleko zajímavější knihy :-)

04.04.2014 2 z 5

Ve stínu zlaté hory Ve stínu zlaté hory Colleen McCullough

Knížka nebyla špatná, ale mě osobně se moc dobře nečetla, možná i vlivem toho, že mi postavy nebyly sympatické. Ale samotný námět byl zajímavý,

23.03.2014 3 z 5

Letní zahrada Letní zahrada Paullina Simons

Letní zahrada je pro mě asi nejslabším dílem této trilogie, ale to jen proto že Měděný jezdec nasadil laťku hodně vysoko a je mojí top knížkou:-) jsem ráda že příběh Alexandra a Taťány zahrnul celý jejich život, ale některé části mi přišly až trošku přehnané.
Ale i přes tyto výhrady hodnotím celou sérii na 5 hvězdiček, své místo v mojí knihovně určitě našla:-) ale srdcovou záležitostí pro mě však zůstane jenom Měděný jezdec:-)

25.02.2014 4 z 5

Nevěsta z Lammermooru Nevěsta z Lammermooru Walter Scott

Knížka se mi moc líbila a zdlouhavá mi nepřišla, škoda že skončila tak špatně. Ale o to hlubší dojem ve čtenáři zanechá. Souhlasím s názorem, že předmluvu je dobré vůbec nečíst, je dost nezajímavá a samotný příběh je napsaný mnohem poutavěji.

13.01.2014 4 z 5

Kopí osudu Kopí osudu Wilbur Smith

Už jsem od autora četla lepší a příběhově zajímavější knihy.

17.11.2013 3 z 5

Hotel na rohu hořkosti a štěstí Hotel na rohu hořkosti a štěstí Jamie Ford

Knížka se moc dobře četla, příběh Henryho a Keiko byl krásně vyprávěn a prolínání dvou časových rovin bylo zajímavé, stejně jako způsob života v čínských rodinách. Zajímavostí pak pro měl byl osud japonců žijících v Americe po útoku na Pearl Harbor, o tom že byli sestěhováváni do táborů jsem nikdy neslyšela. Jednoduše krásný i poučný příběh.

04.11.2013 5 z 5

Taťána a Alexandr Taťána a Alexandr Paullina Simons

Krásné pokračování Měděného jezdce. Moc jsem si přála aby to Tatáně a Alexandrovi vyšlo a těším se na poslední díl. I když některé části jsou až trochu nereálné, tak se prostě příjemně čtou a vůbec nevadí. Tyto knížky určitě patří k těm, ke kterým se ráda vrátím:-)

29.10.2013 5 z 5

Měděný jezdec Měděný jezdec Paullina Simons

Knížka se mi moc líbila, zdlouhavá mi vůbec nepřišla. Trefila se přesně do toho co jsem si měla chuť přečíst,
zajímavý příběh který člověka vtáhnul do děje a Taťánu s Alexandrem jsem si přímo zamilovala:-)

03.10.2013 5 z 5

Píseň gladiátora Píseň gladiátora Paul Doherty

Dobrá knížka, ze které je nejlepších tak posledních 30 stran, které se čtou úplně samy:-)

07.09.2013 4 z 5

Doktorka Samantha Doktorka Samantha Barbara Wood

K téhle knížce jsem se znovu vrátila asi po 8 letech a znovu jsem ji přímo zhltla:-D Skvěle a poutavě napsané, sympatická hlavní hrdinka i její životní láska:-) Moc zajímavě popsaná jak tehdejší společnost a zdravotnictví. Klidně ta knížka mohla být delší...

02.09.2013 5 z 5

Nástrahy lásky Nástrahy lásky Freya North

Nebylo to úplně špatné, taková oddechovka. Jen mě hlavní postava Fen štvala, tím jak se nebyla schopna rozhodnout, kterého chlapa vlastně chce:-D

22.08.2013 3 z 5