Píseň gladiátora

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Píše se rok 313 našeho letopočtu a my se ocitáme v Římě, kde se císař Konstantin snaží zavést novou víru: křesťanství. A přestože má za zády podporu své panovačné matky, Heleny, která by nejraději ovládala nejen jeho, ale i celou říši, není to pro něj nic snadného. Mnozí učenci dogmatům nezvyklé víry tvrdě odporují, a tak je císař sezve do svého paláce, aby tam sporné momenty vyřešili ve společné debatě. Místo usmíření však přijde smrt! Je jasné, že do císařského paláce se vloudil vrah. Kdo ale vraždil a proč? Helena se pokusí zjistit pravdu za pomoci Claudie, dívky, která kromě toho, že je mladá a krásná, je i její nejschopnější vyzvědačka. Claudii pátrání zavede do světa gladiátorů, do světa krve a násilí, v němž kdosi neviditelný tahá za nitky lidských osudů. Odvážná dívka se tak ocitá v ohrožení života, ale ani její srdce nezůstane bez následků… Barvité líčení uliček, paláců, krčem i arény antického Říma, jímž je autor tohoto románu proslulý, zavede čtenáře přímo proti proudu času a rozvine mu před očima pestrý kaleidoskop neuvěřitelných událostí....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/35_/3597/pisen-gladiatora-JfF-3597.jpg 3.721
Série

Ancient Rome 3.

Žánr
Literatura světová, Detektivky, Historické romány
Vydáno, Metafora
Orig. název

The song of the Gladiator, 2004

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (5)

Kniha Píseň gladiátora

Přidat komentář
Bohim
08.09.2019

Kniha se četla skvěle. Detektivní téma na historickém pozadí je čtenáři předloženo čtivě. Vykreslení hlavních a vedlejších postav umožňuje vytvořit si k nim v průběhu četby vztah, což značně zvyšuje celkový požitek z této knihy.

midlajs
21.07.2015

Nudila jsem se. Kralovna noci byla o 100% lepsi.

elizabeth_ba
13.04.2015

Možná by si alespoň mohl pan autor ujasnit (nebo překladatel - ten si toho musí ujasnit více, viz dále), zda byla nebo nebyla Fortunata Murranova sestra (na konci Císařské vraždy to vysvětlí nějak, v této je už zase vše úplně jinak) a k tomu překladateli, bylo by dobré, kdyby tito měli alespoň slušnou znalost češtiny - ji, jí, ni, ní se učí už na základní škole - velice by mě zajímalo jak "Chrysis na ní udělal obscénní gesto"...

Jinak to není špatná kniha, opět řešení několika případů najednou, z nichž většina sahá do minulosti, dokonce se konečně vyřeší i Claudiin osobní problém, jen ty gramatické chyby (překladatele) ji (ne jí!) sražejí

alsae
07.09.2013

Dobrá knížka, ze které je nejlepších tak posledních 30 stran, které se čtou úplně samy:-)

Honey0105
06.02.2012

Uff. Tak asi dvouměsíční trápení s knihou mám za sebou.
Ne, že by se mi knížka nelíbila. To vůbec není pravda, ale ke čtení jsem se nějak nemohla donutit. Vlastně jsem se poslední dobou nějak zasekla u filmů a knihy mi nějak unikly.
Dostala jsem chuť na špetku historie a jelikož je Paul Doherty můj oblíbený autor takto zaměřených románů, tak jsem sáhla zrovna po něm. Navíc jsem si v knize Císařská vražda docela oblíbila Claudii a zajímaly mě její další osudy.
Tato kniha byla bezesporu lepší a šťavnatější, než právě Císařská vražda, kde příběh často ztrácel na napínavosti a dost se vlekl.
Bohužel se mi zase nepodařilo odhadnout vraha. S celým rozuzlením jsem ale byla spokojena a musím přiznat, že posledních sto stránek jsem opravdu zhltla skoro najednou, protože mě opravdu zajímalo, jak to dopadne.
Když to celé zesumarizuji, tak mohu jen napsat, že jde o povedenou historickou detektivku, která má sice pár chybiček, ale za přečtení to stojí.

Doporučujeme

Tajemství letního odpoledne
Tajemství letního odpoledne
Rozpuštění
Rozpuštění
Relikvie mrtvých
Relikvie mrtvých