Infekce

Infekce https://www.databazeknih.cz/img/books/79_/7910/infekce-7910.jpg 4 30 10

Infekce - Birken Gary Před začínající lékařkou Annick Clementovou se rýsuje slibná profesní budoucnost, když jeden z jejích dětských pacientů onemocní záhadnou infekční chorobou. Přestože se zdroj nákazy nepodaří nalézt, chlapec zázrakem přežije. Postupně se objevují další podivné případy, což v Annick vyvolá nepříjemné obavy. Když se však obrátí na vedení nemocnice, její varování není vyslyšeno. Pochopení nepřichází ani ze strany přátel a nejbližších spolupracovníků: každý chce být s nadřízenými zadobře. Annick tedy musí jednat sama. Brzy zjistí, že se opravdu nejedná o náhodu, ale o promyšlené jednání. Postupně odhaluje další a další děsivé skutečnosti - ale to ještě netuší, že otec vražedného plánu se po mnoho let pohybuje v její bezprostřední blízkosti. .. ... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: , Domino

Plague , 2002

čef
30.08.2021 4 z 5

Z lékařského prostředí jsem již četl mnohem lepší thrillery, ale ani tento nebyl z nejhorších. Zabývá se bioterorismem v žoldu kapitalistických chamtivců, jak by napsalo Rudé právo před pár lety. Když rezignujeme na skvělou literární úroveň, v blízkosti není něco lepšího třeba od Robina Cooka a chceme se nechat postrašit na nemocniční posteli, tak si to určitě užijeme.

Stanas513
20.02.2021 4 z 5

Thrillery z lékařského prostředí čtu moc ráda. Řekla bych, že např. od McClura a Cooka mám přečteno asi vše, co tady vyšlo. Toto dílo považuji za slabší odvar těchto velikánů. Příliš mnoho postav, které zdánlivě ani nesouvisí s příběhem. Zápletka zajímavá, určitě by stálo za to, rozvinout trochu do hloubky. Ale ještě si dám šanci a přečtu si další román od Garyho Birkena a uvidím.

Haduwig
29.04.2020 2 z 5

Námět je zajímavý a na prvotinu autora je to docela obstojné. Tím končí klady. Bohužel je tu spousta zbytečných vedlejších postav, vykreslení charakterů se moc nepovedlo a postavy se často chovají nelogicky - například agent FBI na místě činu nabádá své podřízené, aby hlavně neporušili žádný předpis, a o odstavec níže sám prozrazuje Annick detaily vyšetřování?!
K tomu jsou dialogy často nepřehledné a konec vzal autor opravdu nějak střemhlav. Zatímco 90% knihy sledujeme Annick na každém kroku, tak na konci jsem listovala knihou v domnění, že jsem si špatně dala záložku (bohužel byla správně).

Byla by ale škoda Birkena zcela zatratit, hlavní námět není k zahození a talent má. Jen je třeba to vypilovat - tak snad budu s dalšími jeho díly více spokojená.

harena
02.04.2020 4 z 5

Lékařský román docela dobře čtivý se slušným tempem a napětím. I když se konec dá předpokládat, stejně jsem si docela dobře početla. Annick má obavy, že vedení nemocnice podceňuje nebezpečí bioterorismu, psychopat se potlouká po dětské nemocnici a vše řídí kdosi chtivý moci a peněz. Co jsem čekala, to jsem dostala, takže v pořádku.

bartoma
06.10.2019 3 z 5

Občas nedávalo smysl - přijela autem, zpět si objednala taxi, Johnie Walker popisován jako skotská whisky....

ovpana
27.12.2014 4 z 5

Napínavé čtení z lékařského prostředí,příjemně se čte.

alsae
04.04.2014 2 z 5

Nevím jestli to bylo nesympatickými postavami, ale knížka mě nezaujala. Příběh nebyl moc propracovaný a ukončený na pár posledních stránkách. Z lékařského prostředí rozhodně existují daleko zajímavější knihy :-)

Vlasta610
17.01.2013 5 z 5

Napínavé, překvapující, kniha k zamyšlení - naprostá spokojenost.

petka-2007
02.01.2013 5 z 5

velmi dobře se čte, za mne - spokojenost

kelve
16.12.2011 5 z 5

Velice dobrá kniha, příběh z lékařského prostředí. Aktuální téma bioterorizmu přimějě k zamyšlemí. Dle mého názoru ja tato kniha lepší naž Embolie.

Gary Birken
americká