Tribunál smrti

Není divu, že je lékařské prostředí čtenářsky tak atraktivní; a jen málo spisovatelů je dokáže popsat tak strhujícím způsobem, jako právě Noah Gordon. Pohledem lékařů Suffolkské okresní všeobecné nemocnice pronikneme do tajů nemocniční politiky, staneme se svědky dramatických zvratů na operačním sále, budeme držet palce pacientům, čekajícím na transplantaci ledviny... Osudy lékařů a jejich pacientů se často prolínají. Někdy je to pro lékaře opravdu těžké zavřít po namáhavé službě dveře nemocnice i v srdci. Mladí členové lékařského kolektivu, Adam Silverstone a Spurgeon Robinson, kvůli tomu mají problémy s láskou. Potkat chápavou, mladou a krásnou ženu - to je sen. A všechny lékaře bez ohledu na věk a délku praxe trvale straší v hlavě pravidelná porada o pacientech, kteří zemřeli v nemocnici. Pokud vyjde najevo, že byla stanovena špatná diagnóza, kolegové nemilosrdně hlasují: smrt byla zbytečná. Ano, to je pro lékaře ta nejhorší potupa - stanout před tribunálem smrti....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/78_/7828/tribunal-smrti-7828.jpg 494
Vydáno:, Knižní klub

The death committee (1969)

Kniha Tribunál smrti

Admirable

Hezká knížka, ale není úplně na vrcholu literatury z lékařského prostředí, více mě třeba zaujali Doktoři.

Rozmarýna Rozm
09.07.2018odpad!

Tato kniha se mi nelíbila a nudila mě.

broskev28
22.04.2018

Už zase jsem narazila na knihu, ku níž anotace NAPROSTO NEODPOVÍDÁ obsahu knihy, jak píší i jiní autoři komentářů. To opravdu nechápu a fakt by mě zajímalo, kdo to má na svědomí. Kdyby lékaři v této knize pracovali stejně (ne)kvalitně, potom chudáci jejich pacienti!!!
Ale kniha vůbec nebyla špatná. Týká se sice především transplantací (ovšem o euthanasii tam není ani zmínka) a lékařského povolání obecně, a jak bývá u tohoto autora zvykem, je plná zajímavých postav. Tentokrát se jedná především o dvojice v různém stadiu soužití - seznámení, vážný vztah, svatba, příchod dítěte, ale také nevěra a případný rozchod. Vzhledem k tomu, že jednu dvojici tvoří černoši a kniha se odehrává v 70.letech, rezonuje tady i rasové téma. V lékařském prostředí nezanedbatelný problém.
Institut tribunálů smrti je velmi zajímavý - nebudu prozrazovat. Ale určitě doporučuju: jako všechny knížky tohoto autora je i tahle čtivá a zajímavá!

akdar72
20.11.2017

Mně se kniha líbila, i když začátek byl trochu pomalý. Příběhy tří lékařů z odlišného rodinného prostředí v Americe sedmdesátých let.

iveta35
25.01.2017

Nevím, nevím, jsem asi ve 3/4 knihy a stále si nepamatuju jména, kdo je kdo ....

Hakl54
05.09.2016

Od pana Gordona jsem přečetla několik knih (Šaman, Ranhojič, Poslední žid, Lékařka) a vždy jsem byla jimi nadšená a těšila se jak budu číst další jeho příběhy z lékařského prostředí. Poprvé mě zcela zklamal. Postavy se mi motali, dějově nezajímavé až jsem nakonec knihu nedočetla.

Antares
25.08.2016

Ťažký priemer. Gordonov štýl je stále badateľný, no dej je trochu nudný, postavy konajú pre mňa nelogicky a podivne, miestami som sa musela nútiť čítať. Pripadalo mi to, ako by to bolo písané trochu nasilu... Je to typ knihy, ktorú keď prečítate, tak na ňu ihneď zabudnete. V žiadnom prípade sa nedá porovnávať s Ranhojičom.

alsae
23.09.2015

Popis knihy nějak vůbec nesedí, spíš než problematice euthanázie, která tam ale samozřejmě je také, se řeší transplantace ledvin. Ale hlavně je to příběh několika lékařů. Bohužel jsem ale po celou dobu měla pocit, že se tam ještě něco musí stát, že ještě pořád nejsem u toho hlavního tématu. Ale najednou byl konec a ještě takový otevřený.