Allys Allys komentáře u knih

Vegetariánka Vegetariánka Han Kang

Zvláštna kniha, ktorá rozhodne nepatrí medzi oddychovú literatúru. Niečo ma na nej však zaujalo a prečítala som ju do konca. Pôsobí však veľmi depresívne a koniec je ešte zvláštnejší ako zvyšok knihy. Možno je to spôsobené úplne odlišnou kultúrou, ale nebola som z nej tak nadšená, ako bola prezentovaná.

29.04.2019 3 z 5

Hadrový panák Hadrový panák Daniel Cole

Kniha bola od začiatku napínavá a zaujímavá. Prečitala som ju v podstate za deň a je pravda, že je tam zopár až prekombinovaných alebo nereálnych častí, ale tak skutočné reálne detektívne príbehy vidíme každý deň aj v správach. Tieto časti knihe pridali na zaujímavosti a určite odporúčam ďalej :-)

29.04.2019 4 z 5

Myslete na děti! Myslete na děti! Ian McEwan

Zaujimava kniha vďaka ktorej je možné nahliadnuť do zákulisia práce sudcu. Niekedy je to naozaj ťažké rozhodovanie a hlavnej postave niet čo závidieť. Kniha je výborne napísaná a charaktery postáv rozoberá do hĺbky. Som rada, že som sa ku knihe dostala.

29.04.2019 4 z 5

Rada si prečítam knihy aj z tohoto žánru, avšak konkrétne tento titul mi prišiel veľmi slabý. Hrdinku akože prinútili okolnosti robiť spoločníčku, celú knihu popisuje, ako si to užíva a chce sa vyspať aj s chlapom, čo má priateľa a potom sa urazí, keď niekto zaplatí príplatok (už odpracovaný), lebo ona nieje k.rva :-D Erotické scény pri každom klientovi rovnaké, nápaditosť žiadna. Knihu som čítala v rámci výzvy, pokračovať v sérii určite nebudem.

20.03.2019 2 z 5

Němý křik Němý křik Angela Marsons

Super postavený príbeh, dej čitateľa udržuje v napätí od začiatku do konca. Časť záveru síce bola mierne prevídateľná, ale tá druhá časť ma naozaj prekvapila. Od knihy som nevedela odísť, kým som ju neprečítala do konca (ok, keď už som nevidela na písmenká som šla na chvíľu spať, ale hneď po zobudení som sa k nej vrátila :-) )

19.03.2019 5 z 5

Super oddychová kniha. Dej je síce plný nereálnych až priam absurdných situácii, ale vzhľadom k tomu, že ide o humorný žáner a nie literatúru faktu, je to úplne ok :-) Veľmi sa mi páčil štýl písania a kniha sa čítala sama. Dúfam, že bude aj film :-)

15.03.2019 5 z 5

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Milá knižná klasika vhodná pre každú generáciu. Na pomerne málo stranách sa nachádza veľa krásnych, ako aj smutných (ale poučných) posolstiev.

12.03.2019 5 z 5

Tatér z Osvětimi Tatér z Osvětimi Heather Morris

Zaujímavý príbeh lásky, ktorý vznikol asi v tom najnevhodnejšom prostredí, v akom mohol a napriek tomu skončil dobre . Miestami mi to však príde neuveriteľné a zaujímalo by ma, koľko udalostí a situácií autorka prikrášlila v porovnaní so skutočnosťou - prežitie v bloku 11, obchodné záležitosti priam až neuveriteľných rozmerov a pod. Celkovo mi však kniha príde napísaná kvalitne, pútavo a číta sa dobre.

11.03.2019 4 z 5

Řbitov zviřátek Řbitov zviřátek Stephen King

Super napísaná kniha, je to silný, priam mrazivý príbeh. King majstrovsky ukazuje tie najvnútornejšie psychické pochody v človeku a to, aká je tenká hranica medzi racionálnym správaním a šialenstvom (môžeme byť svedkami premeny, rovnako ako aj situácií, ktoré k tomu vedú). Kniha začína úplne nenápadne a každú chvíľu sa stane niečo desivé a nepochopiteľné. Na záver všetky desivé udalosti z celej knihy dostanú ešte desivejší rozmer. Je to kniha na ktorú sa nezabúda, teším sa aj na film.

11.03.2019 5 z 5

Psí domov Psí domov W. Bruce Cameron

V porovnaní s predošlými knihami od tohto autora sa mi čítala o niečo horšie. Je tam viac situácií, pri ktorých mám pocit, že tam boli nasilu pre efekt dojatia. Potenciál putovania lesom a horami sa mi zdá nevyužitý.. napríklad také stretnutie so svorkou vlkov by bolo určite zaujímavejšie, ako pri každej ceste lesom len ďalší kojot alebo králik. Celkovo predošlé 2knihy, keby je to možné, by si zaslúžili oveľa viac * ako 5, pri tejto poslednej nemám ten pocit, príde mi to akoby mal autor určený termín na dopísanie, ktorý nestíhal. Kniha však zobrazuje krásny príbeh lásky medzi psíkom a človekom a v rámci oddychového čítania je určite vhodná pre všetkých milovníkov psíkov.

07.03.2019 4 z 5

Vědomá dieta Vědomá dieta Ruth Q. Wolever

Jedna z najlepších kníh o postoji k stravovaniu a k jedlu, aké som kedy čítala. Táto kniha má za cieľ meniť predovšetkým zmýšľanie o jedle, čo osobne považujem za kľúč k úspechu na ceste za vysnenou postavou. Mnohé z myšlienok, ktoré sa v knihe nachádzajú som úspešne uplatňovala aj pri svojich klientoch pár rokov predtým, ako som sa k tomuto dielu dostala a som milo prekvapená, že na túto tému vyšla aj kniha. Určite odporúčam ďalej.

07.03.2019 5 z 5

Tichý - Kronika vraha Tichý - Kronika vraha Thomas Raab

Zaujímavá kniha s poetickým nádychom. Je písaná veľmi citlivo a jemne (autor dokáže aj vraždu popísať spôsobom, ktorý nieje brutálny). Štýl písania aj spôsob rozprávania príbehu sa mi veľmi páčil. Knihu by som však nepovažovala za detektívku (ako je zaradená v katalógu), je to totiž kronika a životný príbeh jedného človeka, ktorý stojí za prečítanie. Myslím, že by z nej bol zaujímavý film.

07.03.2019 5 z 5

40 dní pěšky do Jeruzaléma 40 dní pěšky do Jeruzaléma Ladislav Zibura

Milý a vtipný cestopis. Veľakrát mi však prišlo, že sa dej opakuje a miestami mi tam chýbala záživnosť. V porovnaní s cestopismi, ku ktorým som sa dostala predtým nemôžem dať 5*, ale aj 4* sú nadpriemer :-) Autorovi fandím a ďalším knihám sa nebránim.

06.03.2019 4 z 5

Krysař Krysař Viktor Dyk

Som veľmi rada, že som sa vďaka čitateľskej výzve dostala aj k tejto klasike. Je to krásny príbeh, v ktorom sa nachádza mnoho zaujímavých myšlienok, ktoré stoja za rozvinutie. Kniha má síce menej strán, ale všetko podstatné tam je. Rada sa ku knihe ešte niekedy vrátim.

04.03.2019 5 z 5

V pasti lží V pasti lží B. A. Paris (p)

Zaujímavo postavený príbeh, miestami psycho, miestami opakujúci sa. Celá kniha však mohla byť o polovicu kratšia a bolo by to zrejme lepšie (napínavejšie, akčnejšie bez zdĺhavého čakania, kedy sa niečo stane). Záver bol rýchly a ľahko predvídateľný. Kniha sa však čítala dobre, kapitoly neboli príliš dlhé, čo je super.

04.03.2019 4 z 5

Chtělo by to nový jména Chtělo by to nový jména NoViolet Bulawayo

Kniha z pohľadu malého dievčaťa ukazuje ťažký život v africkom slume- chudoba, aids. Neskôr sa objavuje porovnanie so životom v USA a naivným snom, ktorý o živote v USA rozprávačka mala. Na jednej strane je materiálne zabezpečenie ,na strane druhej pocity smútku za domovom, v priebehu rokov chradnú vzťahy zo slumu, u postáv nastáva zmena myslenia a naráža na nepochopenie blízkych. Čitateľ sa nad mnohými vecami, ktoré sa nám zdajú prirodzené a berieme ich ako samozrejmosť zamyslí.

01.03.2019 4 z 5

Poslední dopis od tvé lásky Poslední dopis od tvé lásky Jojo Moyes

Dopisy v knihe sú krásne a obe dejové línie sú zaujímavé. Dlhšie som mala problém sa začítať, miestami sa dej vliekol a rozjazd bol pomalší. Avšak kniha pokračuje krásnym príbehom o láske, ktorý je napísaný veľmi jemne a citlivo. Je to príjemná oddychová kniha, porovnáva život ľudí v 60-tych rokoch a v súčasnosti. Zároveň sa v oboch dejových líniách ukazujú aj rôzne pohľady na neveru a aj keď niesom zástankyňou nevery, zaľúbenému páru som priala len to nalepšie :-)

28.02.2019 4 z 5

Vegetarián labužník Vegetarián labužník Pavla Momčilová

Kniha je síce staršieho vydania, avšak v čase keď som prestala jesť mäso mi recepty z nej dosť pomohli (internet ešte šiel cez pevnú linku a stránok bolo málo :-). Akutálne by som však siahla po modernejších publikáciách s aktuálnejšími poznatkami.

27.02.2019 3 z 5

Mort Mort Terry Pratchett

Úžasný príbeh zo sveta Zeměplochy. Zo všetkých dielov mi Mort príde ako jeden z najlepších a ak niekto nevie, čím začať, vždy odporúčam na začiatok práve Morta. Je to veľmi chytlavý príbeh plný humorných situácií a niekedy sa neubránite a proste sa v tej MHD cestou do práce zasmejete nahlas :-D

27.02.2019 5 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Ku knihe som sa dostala v rámci čitateľskej výzvy a na základe dobrých recenzií. Príbeh je veľmi silný a smutný zároveň a je prepracovaný do najmenších detailov. Krásne vykreslené postavy, dej aj spoločenská situácia. Vďaka príbehu si čitateľ dokáže uvedomiť ako každé jedno rozhodnutie dokáže zmeniť nie len jeho život, ale aj život ostatných blízkych ľudí. Je to nezabudnuteľná kniha, ktorú určite odporúčam ďalej. Príbeh si viem predstaviť aj na filmovom plátne.

27.02.2019 5 z 5