Alix Alix komentáře u knih

Trampem v Sonoře Trampem v Sonoře Karel May

Old Shatterhand je pověřen vydavatelem známého amerického časopisu, aby prozkoumal situaci kolem povstání mexického generála Jargasa jako zpravodaj. Jenže Jargas byl zastřelen a Old Shatterhand má v úmyslu vrátit se do Států. Zjistí ale, že početná skupina přistěhovalců z Polska byla zřejmě oklamána a hrozí jim všem nejen nebezpečí, ale i brzká smrt. Brzy se po jeho boku objeví Vinnetou a boj o záchranu přistěhovalců začíná.

29.08.2014 3 z 5

Princ a chuďas Princ a chuďas Mark Twain (p)

Knihu jsem četla doslova se strachem, protože pan Twain si dal opravdu záležet na historických detailech a čtenáře vůbec nešetřil. Chci tím říct, že hrůzy, které poznával malý princ Edward, který si nedobrovolně vyměnil roli se svým dvojníkem, byly pro mne občas tak strašné, že jsem musela knihu odložit.
Pan Twain velice dobře věděl, proč a o čem píše, on si totiž všechna historická fakta, týkající se trestů, poprav, mučení a života obyčejných lidí té doby, ověřil. Číst vysvětlivky a poznámky k jednotlivým událostem byly ještě horší, než kniha. Proto nedokážu brát tuto knihu jako odpočinkové počtení o dvou chlapcích, kteří se nedopatřením zaměnili, ale jako hrůzostrašnou skutečnost, které museli čelit lidé ve světě šestnáctého století.

26.04.2014 5 z 5

Čest a sláva Čest a sláva Pavel Buksa

Omlouvám se všem příznivcům, ale přikláním se k názoru Darkry. Na češtině jsem si pošmákla, to přiznávám, příběh rytíře, který musí povstat i když už k tomu není žádný důvod, je dobře promyšlen. Ale při čtení jsem už byla velice netrpělivá a nedokázala jsem se soustředit. Jen za sebe jsem měla pocit, že méně by bylo více.

26.04.2014 3 z 5

Maškaráda Maškaráda Terry Pratchett

Kouzelná knížka! Proměnu kocoura Silvera v muže jsem si představila tak živě, že jsem zalapala po dechu. Chudáček malý, kuřeti by neublížil...

05.04.2014 5 z 5

Pavučina snů Pavučina snů Stephen King

Jsem skalní fanoušek Stephena Kinga, takže nemám moc co dodat ke všem komentářům. Možná jen to, že jsem si minulý rok koupila lapač snů, aniž jsem tuto knihu četla.Prostě se mi líbil. Takže jsem si ho pověsila v ložnici.

Nepomáhá to.....

20.01.2014 4 z 5

Černobílý svět Černobílý svět Kathryn Stockett

Selket: Spisovatelka se narodila v hlavním městě Mississippi, Jackson, takže těžko může někdo říct, že neví, o čem píše. A pokud je kniha "zabarvená do růžova", tak já jsem barvoslepá!

20.01.2014

Psí cesta Psí cesta W. Bruce Cameron

Máme dva pejsky, takže jsem na knihu byla velice zvědavá.
Musím přiznat, že jsou v ní opravdu dojemné pasáže a jelikož je to psáno z pohledu psa, čte se to lehce a rychle. Občas mi to ale přišlo hodně naivní a překombinované. Stejně jako ladyfromskye si myslím, že autor trochu spěchal a je to znát. Kniha je milá a dojemná, ale už se k ní nevrátím.

19.01.2014 3 z 5

Na západní frontě klid Na západní frontě klid Erich Maria Remarque (p)

LiLinka, jedná se o 1. světovou válku, ne druhou.

Dlouho jsem se knížce vyhýbala a když jsem ji konečně začala číst, měla jsem s tím fakt problémy. Četlo se mi to velice špatně a vím určitě, že už se k ní nikdy nevrátím. Tak úsporným stylem vykreslit takové hrůzy umí jen pravý mistr, což Remarque nepochybně byl.

12.01.2014 4 z 5

Lunapark Lunapark Stephen King

Duch jedné ze zavražděných dívek se sice stále potuluje lunaparkem, ale nijak zvlášť jsem se nebála i když u Kinga člověk nikdy neví, co a kdy na něj vybafne. Spíš jsem taky cítila mírnou nostalgii za tím, co už je pryč . Stejně jako první lásky, horké léto a nekonečné prázdniny. Skvělý překlad Lindy Bartoškové zmiňuji jen okrajově, jinak to ani nemůže být.

31.12.2013 4 z 5

Prolíbané dějiny aneb milostné příběhy a skandály slavných Prolíbané dějiny aneb milostné příběhy a skandály slavných Felix Krumlowský (p)

Na knihu jsem se sice těšila, ale částečně mne zklamala. Osudy jednotlivých historických postav mi nepřipadaly ani šťavnaté, ani pikantní a už vůbec ne vzrušující. Spíš mi celá kniha připadá jako rychlý přehled zpráv. Historická fakta nemíním vůbec zpochybňovat, akorát mám pocit, že v tomto případě méně by bylo více. Kniha na mne prostě působí jen jako řada chladných reportáží, což je škoda.

29.11.2013 3 z 5

Tommyknockeři Tommyknockeři Stephen King

Poprvé jsem to četla snad před pěti, šesti lety. Dala jsem si to tady do přečtených, ale když jsem to před týdnem dostala jako dárek, zjistila jsem, kolik jsem toho zapomněla. Změnila jsem hodnocení a musím říct, že jsem z té knihy úplně mimo. Přesně, jak píše Thanyss, King to zase vzal po svém a vzal to zase jako kouzelník, který dokáže tvořit a bourat neznámé světy, dokáže se vcítit do jakékoliv bytosti a dokáže mne přesvědčit, že to, co píše, je pravda. Jde mi mráz po zádech a bojím se obrátit stránku, protože netuším, co si zase na mne vymyslí. A já mu za to děkuji.....

17.11.2013 5 z 5

Míjím se s měsícem Míjím se s měsícem Miloň Čepelka

Haiku je tak zvláštní útvar, že si vůbec netroufám ho rozebírat. Když už jsem si namlouvala, že mu rozumím, zjistila jsem, že mne ještě víc zmátlo. Tím spíš, že má i nemá pravidla. Takže pravidla nechávám bokem a pokusím se jen vnímat rytmus a logiku i nelogiku veršů - neveršů.

10.09.2013 5 z 5

Dvojí dech Dvojí dech Miroslav Fišmeister

Chtěla bych autorovi poděkovat za krásný čtecí zážitek, zároveň se ale obávám, že v porovnání s jeho jemností to bude vypadat jako slon v porcelánu.
Avathar napsal všechno, co je třeba, já si ale myslím, že tahle knížka není úplně stejná, jako jeho předchozí i když jsem je nečetla všechny. Liší se pojetím i stylem. Ne všude, ale liší. A je to jen ku prospěchu celé knihy. Kdybych to měla k něčemu přirovnat tak, jak to vidím a cítím já, přirovnala bych to k obrazům, malým příběhům a ke kolážím. A snové obrazy mohou splňovat představy každého z nás, záleží, co si přejeme vidět...

02.09.2013 5 z 5

Puls Puls Stephen King

Kortexo: Film Puls z roku 2006 nemá nic společného s knihou Stephena Kinga, kdybys ji četl, musel bys to vědět.

05.08.2013 4 z 5

Apokalyptická vize blíže neurčené budoucnosti a bezcitné losování dětí, které jdou všechny na smrt, mi připomenula řecký mýtus o labyrintu, Mínotaurovi a dvanácti pannách a mladících, kteří tam museli vstoupit.

Není to špatné, je tam vlastně všechno, čeho si čtenář žádá. Musím se ale přiznat, že hlavní hrdinka mi občas tak lezla na nervy, že bych ji tou knihou s chutí praštila!

18.06.2013 5 z 5

Příběh manželství Larisch-Mönnichů Příběh manželství Larisch-Mönnichů Alexandra Rebrová

Kniha je sice nádherně vázaná a je v ní i celkem dost fotografifí, ale je psaná v češtině, angličtině, němčině a polštině a to po odstavcích, což ve čtení docela ruší, protože musíte hledat, kde a na které stránce je pokračování děje v jazyce, který jste si zvolili. Myslím, že by bylo lepší psát tuto historii zvlášť v každém z jazyků a čtenář by tak nebyl stresován hledáním dalších pasáží.

10.06.2013 3 z 5

Osvícení Osvícení Stephen King

Jsem sice už celkem ostřílený kingomol, ale u této knihy se mi poprvé v životě stalo, že jsem ji musela na pár dní odložit a vzít si něco lehkého na čtení. To, že jsem měla noční můry, nic nebylo. Já jsem se tak děsila, co přijde, že jsem ji prostě odložit musela, abych si odpočinula a vzpamatovala se. Komentovat nebudu, není třeba, všechno už tady napsali čtenáři přede mnou.

13.05.2013 5 z 5

Taky jsem si čtení užila a nejen to. Ve spánku jsem bloudila lesem a ráno přemýšlela, co zase ta holka vyvede. Naprosto jsem při čtení uvěřila myšlenkovým pochodům devítileté holčičky, já jsem se vlastně občas tou holčičkou stala. To je kouzlo, které King ovládá a kterým čtenáře přitahuje. Zavede nás do světů, které stvořil a my v nich žijeme, dokud si neuvědomíme, že kniha skončila. U mne to aspoň tak funguje. Jednu hvězdu dolů ale dávám za konec příběhu, tam mi to trošku skříplo.

26.04.2013 4 z 5

Osada Havranů Osada Havranů Eduard Štorch

Pro mne je to krásná kniha, u které jsem mohla popustit uzdu fantazii a představám, jaký byl život pravěkých lovců i celých rodů. Panu Štorchovi jako vypravěči a panu Burianovi jako ilustrátorovi jsem za to velice vděčná, neboť bez nich by má fantazie mohla jen tápat.

Film se mi nelíbí, beru ho na milost jen díky panu Bartoškovi, který zde pobíhá oděn do kůží a je opravdu kouzelný.

30.03.2013

Dallas 63 Dallas 63 Stephen King

Skvěle napsaná a skvěle promyšlená kniha.
Zařekla jsem se, že nenakouknu na poslední stránky, abych věděla, jak to dopadne a taky jsem to neudělala. Šetřila jsem si knihu a četla ji pomalu a pečlivě. K vesměs pochvalným komentářům celkem nemám co dodat, snad jen to, že Kingovo " vatování " mi vůbec nevadí, ba naopak, očekávám ho. Popisy kohokoliv a čehokoliv ke Kingovi prostě patří a on je v nich mistr. Právě díky jeho mistrovským popisům přesně vím, jak vypadají lidé v jeho knihách, znám jejich myšlenkové pochody, domy, ve kterých bydlí a auta, ve kterých jezdí. Znám jejich psy a vím, co rádi jedí. Je to lepší než sledování filmu, je to jako precizně a do detailů namalovaný obraz.

02.03.2013 5 z 5