Pavučina snů

Kdysi dávno se v prokletém městě Derry (dějišti klasických románů To a Nespavost) spojili čtyři kluci a odhodlali se ke statečnému činu. K činu, jenž je všechny změnil způsobem, který nikdy nebudou schopní pochopit. Teď, o pětadvacet let později, jsou z kluků dospělí muži, každý se svým vlastním životem a vlastními starostmi. Ale vzájemné pouto přetrvalo. Každou loveckou sezónu se čtveřice znovu schází v lesích severního Maine. Letos do jejich chaty zabloudí dezorientovaný cizinec, který mumlá cosi o světlech na obloze. A jeho nesrozumitelné blouznění se brzy ukáže až nepříjemně blízké pravdě. Zanedlouho jsou čtyři přátelé vtaženi do děsivého souboje se stvořením z jiného světa. Jejich jediná naděje na přežití leží ve společné minulosti - a v pavučině snů......celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/89_/890/big_pavucina-snu-8gM-890.jpg 4.21165
Literatura světová, Horory, Sci-fi

Vydáno: , Beta-Dobrovský, Knižní klub

Dreamcatcher, 2001

Kniha Pavučina snů

stryko007

Kniha je velmi dobrá oproti filmu. Jen bych se zeptal, nevíte někdo proč byli v roce 2002 dvě vydání s různými obalkami?

jfialova
18.11.2021

Klasická kingovka popisující partičku chlápků, kteří se každý rok scházejí na lovecké chatě a pojí je pevné pouto z dětství. Tentokrát do toho vstupují ne zrovna přátelsky naladění mimozemšťané. I když příběh samotný stojí v této knize spíše v pozadí-děj by se dal shrnout několika větami-přesto mi to přišlo jako zajímavé a napínavé čtení. Zpětně musím říct, že vlastně hlavní hrdinové většinu děje stráví útěkem nebo vzájemným naháněním se ve sněhové vánici, přesto mě to nenudilo a těch 600 stran uběhlo celkem rychle. Za mě to není autorovo nejlepší dílo, co jsem kdy četla, ale něco do sebe má.

Anushka1
20.08.2021

Parta kamarádů chce strávit společné chvíle v lovecké chatě v lesích v severním Maine jako každý rok. To jim však překazí ztroskotání mimozemské lodi a následné vojenské manévry. Pohodový pobyt se mění v boj o přežití a následně v pronásledování pana Šedého, který jako poslední svého druhu, chce splnit svou misi a ovládnout náš svět. To by ale naši (doslova) hrdinové nemohli mít skryté eso v rukávu - Dudditse, velmi speciálního chlapce, se kterým jsou od dětství spojeni "pavučinou snů".

Na Kingových knihách obdivuji, jak dokáže jednotlivé charaktery vykreslit a dokáže do nich přidat i to něco navíc, díky čemu vás příběh pohltí. Jednu hvězdu jsem odebrala za to, že po rozjetém úvodu (po nakažení Jonesyho) ztratila kniha trochu tempo a já se musela do čtení trochu nutit. Ale přibližně od polovinu to začalo mít zase grády. Také oceňuji opět propojení s dalšími příběhy, tady nejvíce zřetelné s To a jsou tam odkazy i na další.

Kee
16.03.2021

(+ SPOILER) Při čtení této Kingovky jsem se bohužel vůbec nedokázala "dostat", "začíst" do příběhu, ačkoliv mne některé pasáže velmi bavily (např. vzpomínky na setkání s Dudditsem, úvahy postav).

King dokáže umně popisovat skutečnosti, vystavět kulisy a vytvořit osobité postavy, akorát se mu z Pavučiny snů dle mého skromného názoru pod vším tím nánosem vzletných a "cool" popisů vytratil příběh. Nebo byla jeho nitka v pavučině tak tenká, že jsem ji často ztrácela z očí a nedokázala před sebou na cestě vidět její pokračování. Každý má hranici únosnosti co se týče poměru popis, myšlenky, pocity postav vs. děj jinde a ta moje zde byla bohužel překročena.

Možná je na vině objemnost svazku (třeba by zkrácení dodalo onen potřebný spád), možná fakt, že motiv mimozemšťanů je mi hodně vzdálený - knihu mi dělalo problém dočíst, byť nápad, dějiště i postavy jsou velmi dobré.

Disease
22.02.2021

Náměty Stephena Kinga jsou sice tak trochu na jedno brdo, ale co, když je to tak dobře napsané...

andrea7191
08.02.2021

Kniha, která mě v dobách největší slávy S. Kinga bavila. Četla jsem jí znovu, po cca 10 letech a už to nemělo ten náboj, ale možná je to i dáno tím, že jsem věděla o co jde a jak to dopadne. Ale i tak..... Kingův styl=klasika.

Kontryhelka
26.01.2021

Hodně zajímavé čtení. Některé pasáže jsou těžko stravitelné, ale to se Kingovi prostě musí odpustit a jede se dál.

Amees
10.12.2020

Omlouvám se všem příznivcům Stephena Kinga. Knihu jsem nedočetla. Ztratila jsem chuť ve vojenských pasážích.. Tam mě kouzlo opustilo..
Kingovi jsem na chuť nepřišla. Věřím, že jeho knihy jsou určitě fajn. Ale myslím, že jsou pro jinou cílovou skupinu než jsem já :-)..