Prolíbané dějiny aneb milostné příběhy a skandály slavných

Prolíbané dějiny aneb milostné příběhy a skandály slavných https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/117695/bmid_prolibane-dejiny-aneb-milostne-prib-dmm-117695.jpg 4 11 5

Láska prochází dějinami a ovlivňuje je možná víc, než jsou seriózní historici ochotni připustit. Oblíbený autor Felix Krumlowský vás provede dávnými i méně dávnými staletími, aby tuto nepopiratelnou pravdu přesvědčivě dokázal. V jeho nové knize budou před vámi defilovat Gaius Iulius Caesar, Nero, Přemysl Otakar II., Karel IV., vévoda z Buckinghamu, Ludvík XIV., Petr I., Napoleon i Metternich. Těm všem a ještě mnoha jiným nahlédnete doslova až do postele a poznáte, že i slavné historické postavy dokázaly pro krásné ženy ztrácet hlavu. Předem se můžete těšit na čtení pořádně šťavnaté, pikantní a vzrušující. Knihu doprovází u každé kapitoly příslušné vysvětlivky, abyste sami nemuseli pracně pátrat v encyklopediích, a na jejím konci naleznete chronologický přehled významných historických událostí.... celý text

Jaruš7
03.07.2020 5 z 5

Fajnovost, osobnosti historie v zorném poli specifického vlivu na dějiny.

Jedna z mnoha historických a románových postav.
Kněžna Kateřina Zaháňská - půvab a intelekt co oslnil kancléře Metternicha, z politických kruhů Evropy její znalosti zúročil coby " špionku " i ruský car.

Pro milovníky historie jedinečná tkř. Encyklopedická pastva.
Vřele doporučuji.

Blančitos
02.07.2018 3 z 5

Je to dobře čtivý bulvár. :)

vlastimil577
13.04.2018 4 z 5

Něco jsem věděl, něco se dozvěděl a dobře se to četlo!

niknikita
27.04.2014 3 z 5

Pro mne tak trochu historický bulvárek, ale tím se nechci nijak dotknout autora.

Alix
29.11.2013 3 z 5

Na knihu jsem se sice těšila, ale částečně mne zklamala. Osudy jednotlivých historických postav mi nepřipadaly ani šťavnaté, ani pikantní a už vůbec ne vzrušující. Spíš mi celá kniha připadá jako rychlý přehled zpráv. Historická fakta nemíním vůbec zpochybňovat, akorát mám pocit, že v tomto případě méně by bylo více. Kniha na mne prostě působí jen jako řada chladných reportáží, což je škoda.

Kniha Prolíbané dějiny aneb milostné příběhy a skandály slavných je v