Krvavé léto

Případy královského soudce Melichara. Autor mnoha úspěšných románů nově v Nakladatelství BRÁNA. Děj historické detektivky se odehrává bezprostředně po olomoucké vraždě posledního přemyslovského krále Václava III., v období plném zvůle, násilí a nejrůznějších kriminálních činů. Hlavním hrdinou je královský soudce vladyka Melichar z Roupova, stárnoucí šlechtic, který už dávno ztratil někdejší ctižádost a rozhodnost. Nevyjasněné okolnosti královy smrti, kterou nedokáže vyšetřit, ho staví do nepříznivého světla před novým panovníkem, Václavovým švagrem Jindřichem Korutanským. Vladyka Melichar raději odchází z Prahy na svou tvrz Roupov, kde se jeho životní situace ještě více zkomplikuje. Jeho manželka trpí podivnou chorobou a tamní kaplan Zachariáš rozšiřuje, že je posedlá ďáblem. Kromě toho jedné noci kdosi vypálí sousední tvrz a pobije celou rodinu jejího majitele Viléma z Jelení. Zachrání se jen jeho malý syn Ješek a královský sudí Melichar se mu po delším váhání rozhodne pomoci a objasnit pozadí celého případu......celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/26_/266976/krvave-leto-pripady-kralovskeho-sou-266976.jpg 3.748

Případy královského soudce Melichara (1.)

Romány, Literatura česká, Historie
Vydáno:, Brána

Kniha Krvavé léto

jarin58
08.02.2018

Odpočinkové čtení,předvídatelný konec.Případy s Jakubem Protivou se mi zdají lepší.

Danuše7
18.07.2017

tentokrát jsem tušila vrahy dříve než přišlo rozuzlení. kniha se mi líbila, jen bych místy zkrátila popis.

Art82
29.06.2017

Docela nuda uvidíme, co ukáže další díl.

TeaPeter
23.04.2017

Bylo to takové příjemné nenáročné čtení na víkend. Nechce se mi věřit, že tu knihu psal ten samý autor jako příběhy dvojice Protiva&Blasius. Nápad na zápletku nebyl špatný, ale na můj vkus z toho trčelo mnoho slepých konců. A s tou epilepsií... nemyslím, že by mohla jen tak zmizet, zejména u takto těžkého případu - možná konzultace s odborníkem by nebyla na škodu. Uvidíme jak budou vypadat další díly série. Zatím jen tři hvězdičky a spíše slabší.

ivoiro
25.02.2017

Hodnotím jako příjemné, nenáročné, oddechové čtení.

Ulala
11.02.2017

Krvavé léto je docela dobrým detektivní příběhem, ale autor mně nenadchl. Případ se mi jeví trochu chaoticky, popisy některých míst převažují nad zápletkou. Je to však pouze můj názor, mám jiný vkus. Většině čtenářů se kniha, jak je vidět, líbí. Mrzí mně však, že nakladatelství, které tuto knihu vydalo jako svou 919 publikací, připouští tolik chyb v textu. Většinou chyby v textu ani neregistrují, protože když vypadne písmenko jednou nebo dvakrát, konstatuji, že chyby dělá každý. Ale tolik ne jednu knihu........

jindrich7442
30.01.2017

Jako začátečník mezi Bauerovou tvorbou mohu s jistotou říci, že si ve mně autor definitivně získal čtenáře, který se nebude ostýchat sáhnout po jeho knihách.

Zdenda20
30.12.2016

Osobně se mě kniha líbila i když hlavní postava není úplně kladná. Líbil se mi nepolepšitelný kaplan . Doporučuji všem, kdo nehledají jen negativa a chtějí se bavit u historické detektivky .