Krvavé léto

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Případy královského soudce Melichara. Autor mnoha úspěšných románů nově v Nakladatelství BRÁNA. Děj historické detektivky se odehrává bezprostředně po olomoucké vraždě posledního přemyslovského krále Václava III., v období plném zvůle, násilí a nejrůznějších kriminálních činů. Hlavním hrdinou je královský soudce vladyka Melichar z Roupova, stárnoucí šlechtic, který už dávno ztratil někdejší ctižádost a rozhodnost. Nevyjasněné okolnosti královy smrti, kterou nedokáže vyšetřit, ho staví do nepříznivého světla před novým panovníkem, Václavovým švagrem Jindřichem Korutanským. Vladyka Melichar raději odchází z Prahy na svou tvrz Roupov, kde se jeho životní situace ještě více zkomplikuje. Jeho manželka trpí podivnou chorobou a tamní kaplan Zachariáš rozšiřuje, že je posedlá ďáblem. Kromě toho jedné noci kdosi vypálí sousední tvrz a pobije celou rodinu jejího majitele Viléma z Jelení. Zachrání se jen jeho malý syn Ješek a královský sudí Melichar se mu po delším váhání rozhodne pomoci a objasnit pozadí celého případu......celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/266976/big_krvave-leto-pripady-kralovskeho-sou-266976.jpg 3.679
Nahrávám...

Komentáře (25)

Kniha Krvavé léto

jpatr
17. května

Podle mne docela dobré. Občas mne kaplan lezl na nervy, ale tenkrát to tak asi bylo.

kalache
14.09.2022

...slova plynou a a vše směřuje k očekávanému konci.Muž jménem Krysák nemůže být kladná postava,což?...


sabouš
23.07.2022

Čtenářsky nenáročný historický příběh s ústřední postavou královského soudce Melichara, která mi byla velice sympatická. Krásně na mě dýchla středověká atmosféra. Za mě skvělé pohodové čtení z období středověku.

jprst
30.11.2020

Sáhl jsem po historické detektivce, ale místo ní jsem nahmátl takový nijaký a místy i dost nudný příběh, pro který bych i ohodnocení jako průměrný považoval za přehnané. Jako by si autor řekl, že je na čase zase něco napsat a jediným zadáním byl patřičný počet stránek. Nemám ve zvyku odstřelit sérii hned po prvním dílu, takže zkusím ještě jeden a...uvidím?

moudivlacek
11.10.2020

Je to hezký příběh z dob po vraždě českého krále Václava III. Jelikož v Čechách zavládne chaos, snaží se ho lapkové a pobudové využít ve vlastní prospěch, a ti nepocházejí jen z chudé vrstvy. Královský soudce Melichar sice našel vraha krále, ale nezná motiv, Václavův švagr a budoucí král mu dá najevo nelibost. Melichar odjíždí na svou tvrz Roupov. Místo klidu ale vyšetřuje žhářství a vraždy na okolních tvrzích. Melichara jsem si celkem oblíbila, má svoje mouchy jako každý z nás, dělá i chyby. Ale nejvíc jsem si u něj cenila toho, že se nikdy nad nikým nepovyšoval.
Každopádně, co mě hodně naštvalo, byla spousta pravopisných chyb. Očekávala bych, že to někdo před tiskem knihy kontroluje. Ale bohužel, zde to poznat moc není. Proto dávám o hvězdičku méně.

hanzmb
25.06.2020

Nevím, zda toto dílo snese název historická detektivka. Abych neurazil ty naše autory, kteří se o ni snaží. Ale i třeba rychtáře Protivu. Tohle je jednoduché dobrodružné vyprávění, zasazené do doby smrti Václava III. , aby to bylo čtenářsky zajímavé. Nečekejte nějaké nároky na mozkovou činnost. Vše se vyřeší samo a soudce to zvládne během opíjení a milování s komornou, aniž by naznačil své duševní pochody. Asi ani žádné nebyly. Nebýt toho opíjení a sexu, bylo by to dobré čtení pro 10+. Spousta nelogičností a jejich vyhledávání (počínaje již zmiňovaným vyléčením z epilepsie) může být zajímavým zpestřením četby. Jsem zvyklý dávat i 2. šanci, tak se nechám překvapit u dalšího dílu.

babystar
29.12.2019

Historická detektivka z doby po vraždě Václava III., kdy všeobecného chaosu v království bez krále využívali ziskuchtiví jedinci. Neúplatný soudce Melichar sice svým důvtipem zločince odhalil, ale sám se přesvědčil, že platí "Co je dovoleno Jovovi, není dovoleno volovi". Kdo má peníze a dobré společenské postavení, na toho šibenice nečeká.

rlupinek
02.11.2019

Středověká pohodovka, pohltila mě atmosféra, motiv na tehdejší poměry více než pochopitelný. Co se ale mně osobně líbilo, bylo hříšné počínání soudce Melichara, který se projevil jako normální chlap se svými pudy a potřebami.

1