Mrtvola v brnění

Je říjen roku 1306. Na oslavu zvolení nového českého krále Rudolfa Habsburského se na rynku Většího Města pražského koná rytířský turnaj. Jako první se mají utkat přítel a oblíbenec nového krále, pěvec rytířských písní Hartmann z Kuenringu s českým šlechticem Čeňkem z Lipé. K všeobecnému překvapení stačí Čeňkovi lehký úder dřevcem, aby Hartmann spadl ze sedla do prachu kolbiště. K údivu všech přivolaný ranhojič zjišťuje, že je dočista mrtvý. Co horšího, někdo ho předem zabil a do klání mezi šraňky poslal na koni mrtvolu v brnění. Hartmannovi sluhové jsou jako podezřelí okamžitě uvězněni, ale královský soudce Melichar z Roupova se jich zastane. Případ je totiž podstatně složitější… Kdo tedy potřeboval odstranit Hartmanna z Kuenringu? Komu vadil majitel hradu Vitoraz nedaleko českého pomezí? Královský soudce Melichar chce přijít této záhadě na kloub. A to stůj, co stůj! Druhý případ soudce Melichara z pera úspěšného autora historických detektivek....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/303653/big_mrtvola-v-brneni-3X2-303653.jpg 3.762

Kniha Mrtvola v brnění

JaniMa
09.12.2020

Po přečtení prvních stránek jsem knihu viděla jako velmi nadějnou. Zaujal mě námět a líbilo se mi i členění příběhu do krátkých kapitol. Po té, o jsem jich několik přečetla, mi ale přišlo, že se celý děj až přespříliš točí okolo vymetání hospod a je jaksi uměle vyplněn narážkami na sexuální život hlavních aktérů. V příběhu mi navíc chybělo napínavé rozplétání vyšetřovaného případu. Knihu bych proto hodnotila jako jakýsi průměr - neurazí, nenadchne.

hanzmb
08.07.2020

Proti prvnímu dílu tu je vidět určitý pozitivní posun. Hlavní hrdina se jen neopíjí a nezahýbá s komornou. Ale o historickou detektivku se pořád nejedná. Nějakým pátráním a logickými úvahami váš mozek autor nezatíží. Navíc finále je jasné někdy od poloviny knihy. Zajímalo by mě, zda sudí někdy nějakého viníka dožene až k trestu. Zatím skóre 0:2. Pokud se bude postupně zlepšovat, tak někdy ve 4-5. dílu. Pokud byla jednička za 2,5*, tak tady už slušné 3*.

Boogie007
17.03.2020

Příjemně čtivá historická detektivka. Barvitě popsané prostředí (rytířské klání, středověká Praha, ...), postavy (i skutečné) a soudce Melichar, kterého bych označila jako českého soudce Ti :-).

Jolana.b
24.02.2020

Co napsat k Mrtvole v brnění? Pan Bauer je zárukou dobře napsaného příběhu a tento nebyl jiný. Vše podstatné bylo již níže napsáno. Za sebe jen doporučuji.

vincek1
18.02.2020

Hezky napsaná kniha. Pan Bauer píše srozumitelně a dokáže mistrně využít příběhů z našich dějin. Alespoň já si to myslím. Nedá se to ale říci o redaktorech, korektorech, nevím co je správně, ale dotyčná/dotyčný si zřejmě kontrolní obtah, nebo jak se tomu říká, asi nepřečetl. Takových chyb se v jedné, poměrně útlé knize hned tak nenajde. Přečetl jsem jako relax po předchozí knize, kde tekly potoky krve a končetiny létaly na všechny strany. Zatoužil jsem vlastně po jemnějším podání dávné historie. To ale neznamená, že se zase nepustím do drsnější, možná reality.

babystar
26.01.2020

Příjemná historická detektivka, v níž se seznámíme prostřednictvím vyšetřování smrti na rytířském turnaji se situací v Praze a v Českém království po dobu krátké vlády Rudolfa Habsburského. Oceňuji nápaditou interpretaci skutečných historických událostí z r. 1307.

zahradnice18
19.01.2020

Průměrná historická detektivka. za překlepy a gramatické chyby určitě nemůže autor, ale nakladatel. Přesto mi to kazí požitek z četby.
Délka knihy je přiměřená, děj nenudí

rlupinek
02.12.2019

Další z pohodových středověkých detektivek bez větších okliček a zvratů. Krásná atmosféra Prahy přelomu 13. a 14. století. Soudce Melichar v tomto příběhu ale zase tak mnoho nevyšetří, vlastně jenom vyslýchá svědky, až se od jednoho dozví celou a pravdu, a to bez příkras včetně motivu... Proč by to ten svědek ale dělal? Asi svědomí...