koupit eknihy

Jan Bauer

Felix Krumlowský, Vojtěch Fišer, Anna Březinová (pseudonymy)

česká, 1945koupit eknihy

Nahrávám...

Nejnovější kniha

Jsi můj král

Jsi můj král

Na scénu přichází tajemný dominikánský mnich a papežský agent Pavel. Na žádost českého krále Jana Lucemburského se stává osobním strážcem jeho syna Karla, budoucího krále... detail knihy

Populární knihy

/ všechny knihy
Hrad mrtvýchKrvavé létoSmrt podle hvězdJihlavský zlý duchCo v učebnicích dějepisu nebylo

Komentáře (12)

Přidat komentář
Meno
27. května

Někdo prostě musí zkritizovat úplně všechno. Jeho knihy jsou zajímavé a o historii se dozví něco i ti, kteří by literaturu faktu nikdy nečetli.

Pavka.n
26.09.2017

Fakt nechápu co tu kritizujete.......
Knížky jsou úžasné, především série V tajných službách Otce vlasti. Dopuručuji.

Mickapr
28.03.2017

Co se nevešlo do dějepisu - opravdu?
Marie Terezie nemohla odmítnout císařskou korunu z jakéhokoli důvodu, protože se císařovnou jako žena stát nemohla. Pragmatická sankce ve Svaté říši římské nebyla uznána. Platil tzv. sálský zákon. Císařem se stal až její manžel František Lotrinský a ona nebyla tedy císařovnou - vládkyní, pouze císařovnou-manželkou. Po smrti Františka Lotrinského se stal císařem jejich syn Josef II.

berau
20.09.2016

Tento člověk, že je nejplodnější český autor? Tak to je opravdu smutné i když na druhou stranu to o něčem vypovídá. Ona kvantita není skoro nikdy zárukou kvality. Až neuvěřitelné je, ale kolik lidí ho i zde na databázi chválí a obdivuje, nevím nakolik to vypovídá o vkusu čtenářů a však pravověrným historikům jako jsou nebo byli Žemlička, Třeštík, Klápště, Čornej a další musí být tento užitkový spisovatel k smíchu nebo přímo trnem k oku. Bauer je totiž pouhý vykradač výše jmenovaných, který sám nic nevybádal a ani by toho při svém zběsilém komerčním tempu, nebyl schopen. Myslím, že co se historie týká, by mělo být takovéto psaní trestáno a to při nejmenším tím, že bude všemožně haněno.

Forge
03.08.2016

Označovat Bauera za autora literatury faktu (nedejbože historika!) může jen někdo, kdo zjevně definici literatury faktu nepochopil. Bauer, jenž to sám přiznává (možno dohledat), je přinejlepším historický beletrista, mnohem přesněji mystifikátor.

Pakliže někdo produkuje kvanta knih v krátkém časovém sousledu a napříč tak rozsáhlým odvětvím jako je zrovna historie, je to ukazatel jediného - jeho závěry jsou povšechné (tedy nijaké) a nejspíše vycucané z prstu. Motivem není něčeho se dobrat, ale co nejvíce prodat. A co nejvíce prodává? Fascinující, šokující odhalení, tajemno a další podobné pitomé obezličky. Spojitost dána, kruh se uzavřel.

alexander3533
19.10.2015

Právě jsem dočetl knihu od Jana Bauera Lucemburkové, která mě velmi nadchla. Je to přesně to, co hledám od historického románu. Žádné vymýšlení, nýbrž především fakta s upozorněním na odchylky, které se vyskytly mezi podáními jeho předchůdců. Hned jsem se pustil do jeho knihy "Ve službách Svatoplukových". Dávám mu palec nahoru.

Hřibče
22.05.2015

Rozhovor se spisovatelem Janem Bauerem si můžete na Databázi knih přečíst zde: http://www.databazeknih.cz/blog/spisovatel-jan-bauer-desetiletym-skolakum-bych-sve-knizky-cist-radeji-nedaval-3949

Zdenda20
05.12.2014

Dle nesourodosti názorů na tohoto autora je patrné, že každý od knih očekává něco jiného.
Můj osobní názor je kladný i když jsem v poslední době četl jen jednu jeho knihu a to Jihlavský zlý duch. Už jenom jméno Protiva z Protivce mi bylo sympatické. Kniha má děj a dobrou myšlenku. Zkusím i další knihy. Určitě tuto knihu doporučuji čtenářům, co mají v oblibě historické detektivky.

plaguedoctor
23.12.2013

Děs, běs. Neseriózní opisovač erudovaných historiků, které však žel moc lidí nečte ...

tenax
11.08.2013

Erudovaný autor, který zná a umí o tom vyprávět.

renefer
12.07.2013

Nejlepší jsou jeho krimi ze středověku s hlavní postavou rychtáře Protivy z Protivce. Doporučuji!!

cani

( 1945 ) vystudoval zemědělskou ekonomiku a politologii. V letech 1968 – 1998 pracoval jako novinář, nyní je spisovatelem z povolání. Knižně debutoval v roce 1978 populárně naučnou publikací Uživí naše planeta lidstvo? Od té doby napsal více než třicet knih, za sbírku povídek Špionova dcera obdržel v roce 1995 cenu Masarykovy akademie umění. V poslední době se zabývá hlavně popularizací umění.


http://shop.mobaknihy.cz/oddeleni/50-jan-bauer