Jan Bauer

Felix Krumlowský, Vojtěch Fišer, Anna Březinová (pseudonymy)

česká, 1945, statistikykoupit eknihy

Nahrávám...

Nová kniha

Od faraónek k Maovi

Od faraónek k Maovi - Jan Bauer

Kniha obsahuje zajímavé a záhadné příběhy světových dějin od starověku až do 20. století. Můžeme uvést např.: vládly starému Egyptu faraónky, konec uctívačů Belzebuba – K... detail knihy

Populární knihy

/ všechny knihy
O trůn i o život (dvojkniha 3 a 4 díl)Jsi můj král  (dvojkniha 1 a 2 díl)Spiklenci obruče a kladivaHrad mrtvýchZáhada kamene mudrců

Komentáře (13)

Jan Bauer

Přidat komentář
Kimon
08. února

Můj zájem o tohoto autora se v první fázi omezil na příběhy z minulých staletí. Po přečtení několika knih jsem dospěl k názoru, že se jedná spíše o čtení pro méně náročné čtenáře, jimž vyhovuje spíše dobrodružný styl psaní a historie jako taková mu může být poněkud "ukradená". Takže se jedná spíše než o historické romány pouze o dobrodružné romány zasazené do období středověku. Je to čtivé, ale pro mne nedostačující. Souhlasím s názorem zdejšího komentátora, zvaného Forge. Vlastimil Vondruška mě uspokojuje daleko lépe. Promiňte pane Bauere, ale tohle cucání z palce pro mě není.

Meno
27.05.2018

Někdo prostě musí zkritizovat úplně všechno. Jeho knihy jsou zajímavé a o historii se dozví něco i ti, kteří by literaturu faktu nikdy nečetli.

Pavka.n
26.09.2017

Fakt nechápu co tu kritizujete.......
Knížky jsou úžasné, především série V tajných službách Otce vlasti. Dopuručuji.

Mickapr
28.03.2017

Co se nevešlo do dějepisu - opravdu?
Marie Terezie nemohla odmítnout císařskou korunu z jakéhokoli důvodu, protože se císařovnou jako žena stát nemohla. Pragmatická sankce ve Svaté říši římské nebyla uznána. Platil tzv. sálský zákon. Císařem se stal až její manžel František Lotrinský a ona nebyla tedy císařovnou - vládkyní, pouze císařovnou-manželkou. Po smrti Františka Lotrinského se stal císařem jejich syn Josef II.

berau
20.09.2016

Tento člověk, že je nejplodnější český autor? Tak to je opravdu smutné i když na druhou stranu to o něčem vypovídá. Ona kvantita není skoro nikdy zárukou kvality. Až neuvěřitelné je, ale kolik lidí ho i zde na databázi chválí a obdivuje, nevím nakolik to vypovídá o vkusu čtenářů a však pravověrným historikům jako jsou nebo byli Žemlička, Třeštík, Klápště, Čornej a další musí být tento užitkový spisovatel k smíchu nebo přímo trnem k oku. Bauer je totiž pouhý vykradač výše jmenovaných, který sám nic nevybádal a ani by toho při svém zběsilém komerčním tempu, nebyl schopen. Myslím, že co se historie týká, by mělo být takovéto psaní trestáno a to při nejmenším tím, že bude všemožně haněno.

Forge
03.08.2016

Označovat Bauera za autora literatury faktu (nedejbože historika!) může jen někdo, kdo zjevně definici literatury faktu nepochopil. Bauer, jenž to sám přiznává (možno dohledat), je přinejlepším historický beletrista, mnohem přesněji mystifikátor.

Pakliže někdo produkuje kvanta knih v krátkém časovém sousledu a napříč tak rozsáhlým odvětvím jako je zrovna historie, je to ukazatel jediného - jeho závěry jsou povšechné (tedy nijaké) a nejspíše vycucané z prstu. Motivem není něčeho se dobrat, ale co nejvíce prodat. A co nejvíce prodává? Fascinující, šokující odhalení, tajemno a další podobné pitomé obezličky. Spojitost dána, kruh se uzavřel.

alexander3533
19.10.2015

Právě jsem dočetl knihu od Jana Bauera Lucemburkové, která mě velmi nadchla. Je to přesně to, co hledám od historického románu. Žádné vymýšlení, nýbrž především fakta s upozorněním na odchylky, které se vyskytly mezi podáními jeho předchůdců. Hned jsem se pustil do jeho knihy "Ve službách Svatoplukových". Dávám mu palec nahoru.

Hřibče
22.05.2015

Rozhovor se spisovatelem Janem Bauerem si můžete na Databázi knih přečíst zde: http://www.databazeknih.cz/blog/spisovatel-jan-bauer-desetiletym-skolakum-bych-sve-knizky-cist-radeji-nedaval-3949