Koupit knihy

Jan Bauer

Felix Krumlowský · Vojtěch Fišer · Anna Březinová · Viola Slavíková pseudonymy

česká, 1945


Nahrávám...

Nová kniha

Podivná úmrtí panovníků a panovnic

Podivná úmrtí panovníků a panovnic - Jan Bauer

Zdaleka ne všem českým panovníkům bylo dáno zemřít ve vlastní posteli obklopeni svými nejbližšími. Už kníže Václav, později svatořečený patron země české, byl bestiálně u... detail knihy

TIP: Jakmile váš oblíbený autor vydá novou knihu, upozorníme vás!

Populární knihy

/ všech 198 knih

Komentáře (16)

kilometr
12.04.2020

Jeden z mých oblíbených autorů.(Zatím 10 přečtených knih)I když jsou jeho díla proměnlivé kvality,rád si je přečtu a dobře se u nich pobavím.

misaprosek
02.01.2020

Jeho knihy mě nadchly, má zajímavý styl, sedlo mi to.

encyklopedie
29.11.2019

...chybí mi tu kniha
Jan Bauer
Pavučina smrti
Vydala LAGUNA, s. r. o., nakladatelství a vydavatelství, 1997

....podtitul....český James Bond zasahuje

Kimon
08.02.2019

Můj zájem o tohoto autora se v první fázi omezil na příběhy z minulých staletí. Po přečtení několika knih jsem dospěl k názoru, že se jedná spíše o čtení pro méně náročné čtenáře, jimž vyhovuje spíše dobrodružný styl psaní a historie jako taková mu může být poněkud "ukradená". Takže se jedná spíše než o historické romány pouze o dobrodružné romány zasazené do období středověku. Je to čtivé, ale pro mne nedostačující. Souhlasím s názorem zdejšího komentátora, zvaného Forge. Vlastimil Vondruška mě uspokojuje daleko lépe. Promiňte pane Bauere, ale tohle cucání z palce pro mě není.

Meno
27.05.2018

Někdo prostě musí zkritizovat úplně všechno. Jeho knihy jsou zajímavé a o historii se dozví něco i ti, kteří by literaturu faktu nikdy nečetli.

Pavka.n
26.09.2017

Fakt nechápu co tu kritizujete.......
Knížky jsou úžasné, především série V tajných službách Otce vlasti. Dopuručuji.

Mickapr
28.03.2017

Co se nevešlo do dějepisu - opravdu?
Marie Terezie nemohla odmítnout císařskou korunu z jakéhokoli důvodu, protože se císařovnou jako žena stát nemohla. Pragmatická sankce ve Svaté říši římské nebyla uznána. Platil tzv. sálský zákon. Císařem se stal až její manžel František Lotrinský a ona nebyla tedy císařovnou - vládkyní, pouze císařovnou-manželkou. Po smrti Františka Lotrinského se stal císařem jejich syn Josef II.

berau
20.09.2016

Tento člověk, že je nejplodnější český autor? Tak to je opravdu smutné i když na druhou stranu to o něčem vypovídá. Ona kvantita není skoro nikdy zárukou kvality. Až neuvěřitelné je, ale kolik lidí ho i zde na databázi chválí a obdivuje, nevím nakolik to vypovídá o vkusu čtenářů a však pravověrným historikům jako jsou nebo byli Žemlička, Třeštík, Klápště, Čornej a další musí být tento užitkový spisovatel k smíchu nebo přímo trnem k oku. Bauer je totiž pouhý vykradač výše jmenovaných, který sám nic nevybádal a ani by toho při svém zběsilém komerčním tempu, nebyl schopen. Myslím, že co se historie týká, by mělo být takovéto psaní trestáno a to při nejmenším tím, že bude všemožně haněno.

1