koupit knihy

Jan Bauer

Felix Krumlowský · Vojtěch Fišer · Anna Březinová · Viola Slavíková pseudonymy

česká, 1945

Nahrávám...

Nová kniha

Bratrstvo růžového kříže

Bratrstvo růžového kříže - Jan Bauer

Prahu na sklonku 16. století vyděsí letáky záhadného Bratrstva růžového kříže, které se přes noc objevují na vratech kostelů. Jejich autoři slibují příchod dne osvícení a... detail knihy

TIP: Jakmile váš oblíbený autor vydá novou knihu, upozorníme vás!

Populární knihy

/ všech 196 knih

Komentáře (16)

kilometr
12.04.2020

Jeden z mých oblíbených autorů.(Zatím 10 přečtených knih)I když jsou jeho díla proměnlivé kvality,rád si je přečtu a dobře se u nich pobavím.

misaprosek
02.01.2020

Jeho knihy mě nadchly, má zajímavý styl, sedlo mi to.

encyklopedie
29.11.2019

...chybí mi tu kniha
Jan Bauer
Pavučina smrti
Vydala LAGUNA, s. r. o., nakladatelství a vydavatelství, 1997

....podtitul....český James Bond zasahuje

Kimon
08.02.2019

Můj zájem o tohoto autora se v první fázi omezil na příběhy z minulých staletí. Po přečtení několika knih jsem dospěl k názoru, že se jedná spíše o čtení pro méně náročné čtenáře, jimž vyhovuje spíše dobrodružný styl psaní a historie jako taková mu může být poněkud "ukradená". Takže se jedná spíše než o historické romány pouze o dobrodružné romány zasazené do období středověku. Je to čtivé, ale pro mne nedostačující. Souhlasím s názorem zdejšího komentátora, zvaného Forge. Vlastimil Vondruška mě uspokojuje daleko lépe. Promiňte pane Bauere, ale tohle cucání z palce pro mě není.

Meno
27.05.2018

Někdo prostě musí zkritizovat úplně všechno. Jeho knihy jsou zajímavé a o historii se dozví něco i ti, kteří by literaturu faktu nikdy nečetli.

Pavka.n
26.09.2017

Fakt nechápu co tu kritizujete.......
Knížky jsou úžasné, především série V tajných službách Otce vlasti. Dopuručuji.

Mickapr
28.03.2017

Co se nevešlo do dějepisu - opravdu?
Marie Terezie nemohla odmítnout císařskou korunu z jakéhokoli důvodu, protože se císařovnou jako žena stát nemohla. Pragmatická sankce ve Svaté říši římské nebyla uznána. Platil tzv. sálský zákon. Císařem se stal až její manžel František Lotrinský a ona nebyla tedy císařovnou - vládkyní, pouze císařovnou-manželkou. Po smrti Františka Lotrinského se stal císařem jejich syn Josef II.

berau
20.09.2016

Tento člověk, že je nejplodnější český autor? Tak to je opravdu smutné i když na druhou stranu to o něčem vypovídá. Ona kvantita není skoro nikdy zárukou kvality. Až neuvěřitelné je, ale kolik lidí ho i zde na databázi chválí a obdivuje, nevím nakolik to vypovídá o vkusu čtenářů a však pravověrným historikům jako jsou nebo byli Žemlička, Třeštík, Klápště, Čornej a další musí být tento užitkový spisovatel k smíchu nebo přímo trnem k oku. Bauer je totiž pouhý vykradač výše jmenovaných, který sám nic nevybádal a ani by toho při svém zběsilém komerčním tempu, nebyl schopen. Myslím, že co se historie týká, by mělo být takovéto psaní trestáno a to při nejmenším tím, že bude všemožně haněno.

1