Hrad mrtvých přehled

Hrad mrtvých https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/383387/bmid_hrad-mrtvych-pripady-kralovskeho-so-bTh-383387.jpg 3 75 75

Šlechtic Raimund z Pušperku doprovázel Elišku Přemyslovnu na její svatbu s Janem Lucemburským ve Špýru. S oběma se také vrátil do Čech a po Janově korunovaci konečně zamířil domů na svůj hrad Pušperk v podhůří Šumavy. Ke svému zděšení zjistil, že Pušperk je zcela pustý, jeho manželka Voršila a dcera Anna kamsi zmizely, zbylí obyvatelé hradu byli zavražděni. Raimund našel jen jejich tlející mrtvoly. V zoufalství se obrátil na svého přítele královského podkomořího Jindřicha z Lipé, který mu doporučil královského soudce Melichara z Roupova. Melichar a jeho pomocník Božetěch se nyní pokoušejí vypátrat, kdo povraždil obyvatele Pušperku a co se stalo s Voršilou a její dcerou Annou. Unesl je snad někdo a proč?... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Hrad mrtvých. Přihlašte se a napište ho.

jarin58
18.12.2023 3 z 5

Krátké kapitoly jsou asi jediným plusem,jinak zklamání.

čef
24.09.2023 3 z 5

Historické knížky mám rád a tak jsem si i tuto také se zájmem přečetl. No tedy, nic moc. Příhoda nijak zvláště nepropracovaná, spíše jen povídečka, jen tak tak, že vyšla na celou knihu. O době Jana Lucemburského v Praze se čtenář mnoho nového nedozví, snad jenom komenda templářů ho, jako mne, donutí si jí vygooglit. Snad se nějakému začínajícímu čtenáři bude přeci jen tato knížečka líbit, to bych si přál..

ivoiro
05.09.2023 5 z 5

Kniha zde nemá vysoké hodnocení. Za mne ovšem nenáročné a oddechové čtení, které splnilo moje požadavky.

Knižní novinky (1. - 7. října)

01.10.2018

Kniha Hrad mrtvých v seznamech