O život princezny

O život princezny https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/370443/bmid_o-zivot-princezny-h6f-370443.jpg 4 56 19

Známý autor více než 150 titulů (jako třeba Mrtvola v brnění nebo Klášterem obchází ďábel) přichází s novou knihou o případech královského soudce. Melichar se doma na roupovské tvrzi opět zmítá mezi dvěma ženami – svou manželkou Anežkou a její komornou Kordulou. Z problémů, které toto utajené dvojženství vyvolává, ho vytrhne pozvání krále Jindřicha Korutanského na Pražský hrad. Dozvídá se, že královu švagrovou šestnáctiletou Elišku Přemyslovnu se v ženském klášteře u svatého Jiří kdosi pokusil otrávit. Panovník na něj naléhá, aby co nejdříve odhalil zákeřného traviče. V podezření se ocitá abatyše Ludmila a především bývalá královna a Eliščina nevlastní matka Rejčka. Jenže Melichar ke svému překvapení zjišťuje, že všechno se má poněkud jinak a že se sám nejspíše ocitl v nebezpečí nejen ztráty svého soudcovského úřadu, ale i života.... celý text

kilometr
01.11.2023 1 z 5

12 přečtená kniha od tohoto plodného autora a zatím suverénně nejhorší.10%.

Domanovak
12.10.2022 4 z 5

Typická kniha autora, lehce se čte, děj běží a občas se člověk i poučí o historických souvislostech.

malýčtenář
07.10.2022 4 z 5

Děj nás zavádí do hluboké historie, aby nám nabídl zda pravdivý nebo vymyšlený příběh, který se týká budoucí královny Elišky. Něco si připomeneme z naší historie. Kniha není špatná, krátké kapitoly. Uvidíme další příběhy soudce Melichara.

Angelicca
14.08.2022 5 z 5

Mně se to líbilo moc, slaboučké, čtivé, zase jsem si trošku rozšířila obzory v historii Čech, za mě super a doporučuji.

jarin58
01.08.2021 3 z 5

Nenáročné čtení,plno zvratů i když někdy těžko uvěřitelných.Nemohu dát víc jak tři hvězdy.

hanzmb
24.03.2021 3 z 5

Asi zatím nejlepší díl ze série. Spíš už 3,5*. Hlavní hrdina se srovnal, už to není jen opilec a proutník. Detektivkou bych to ale nenazval, spíš jen historickým dobrodružným románem. Vždyť tam vlastně ani žádná zápletka k vyšetřování nebyla. Přivítal jsem náznaky propojení příběhu na tehdejší politiku české šlechty. Jen nechápu hned ten úvodní vstup v Kutné Hoře, k čemu byl, když se s ním už dál nepracovalo. Třeba v dalším dílu.

JaniMa
16.02.2021 2 z 5

Začátek - slibný
Konec - ucházející

... ale to, co jsem se mnohdy musela nutit přečíst mezi tím mě přesvědčilo, že další knihy z této série otevírat nechci.

V knize není nouze o svižné dění a nepředvídané zvraty. Sled událostí a chování postav jsou však mnohdy tak okatě nepravděpodobné, že ač se člověk snaží přijmout autorem navrženou dějovou linku, nemůže se nad nimi nepozastavit. A když už se mu tohle podaří, narazí na některou z rádoby oživujících poznámek o poprsí senkýřky Magdalény či něco obdobného a je po iluzích...

Zkrátka: Číst tohle je (podle mého názoru) mrhání časem!

Francoa
05.11.2020 4 z 5

Četlo se mi dobře.Děj docela ubíhal, dost proměnlivý a zábavný.Oddychové čtení pro každého, kdo nehledá nějaká velká moudra a chce se jen pobavit a odpočinout si.

babystar
02.02.2020 5 z 5

Na rozdíl od níže napsaných komentářů se mi tento díl zdál velice akční. Melichar i Božetěch se střídavě ocitali ve vezení, protože doba byla zlá. Každý bojoval s každým a nikdo nevěděl dne ni hodiny. Příběh se odehrává se v době, o níž jsme se moc podrobně ve škole neučili, ale události i jména (trochu pozměněná) jsou skutečná. A ta vymyšlená "omáčka" kolem svatby princezny Elišky byla docela nápaditá a po "bauerovsku" bláznivá.

lugh
23.10.2019 1 z 5

Všechny díly mi hodně připomínají díla pana Vondrušky, nevím kdo čerpal z koho, pakliže vůbec, ale příjde mi to bez výrazného nápadu. Občas děj přechází v těžko uvěřitelné sekvence, které vždy skončí happy endem. Co se týče historické věrohodnosti, nezkoumal jsem nic blíž, jelikož je kniha čirá fikce s občasnými dobovými jmény a místy.
Jako historická detektivka, průměrná, místy podprůměrná. Ale na druhou stranu snaha se cení.

jindrich7442
05.06.2019 3 z 5

Bohužel kvalita Bauerovych knih se zřejmým důrazem na kvantitu značně upadá. Příběh sice čtivý, ale nezáživný. Spousta událostí se vymyká logickým předpokladům.

Kerberos
19.02.2019 3 z 5

Průměrná detektivka a některé historické souvislosti se mi nezdají pravděpodobné.

Modrák0845
01.02.2019 5 z 5

Výborná historická „kriminálka”

ivoiro
01.01.2019 5 z 5

Příjemný historický příběh soudce Melichara.

Macek58
08.11.2018

Klasický oddechový čtení.

Dandulka
31.10.2018 5 z 5

Další díl případů soudce Melichara z Roupova. Super pohodové víkendové čtení.

TeaPeter
07.10.2018 2 z 5

Po čtvrtém díle série už můžu s klidem říci, že série o královském soudci je z autorova díla asi nejslabší. Tahle kniha už opravdu spadla pod průměr. Je to škoda, protože historické období, kde se odehrává je určitě zajímavé a málo známé.

bagel
10.09.2018 3 z 5

Průměrná historická detektivka.

Zdenda20
20.04.2018 4 z 5

Je to pěkně napsaný i když soudce Melichar je víc na útěku než jako akční hrdina. Podle mého názoru se autor víc popsat dobovou atmosféru, kde si nikdo není jist životem. Doporučuji všem co mají rádi historii.